Gwiazdy piłki ręcznej odwiedziły gminę Sulejów

Strefa FMRegion Środa, 19 lutego 20207 4943
Sławomir Szmal i Radosław Wasiak, byli reprezentanci Polski w piłce ręcznej, odwiedzili w środę uczniów Szkoły Podstawowej w Witowie Kolonii, by wspólnie potrenować i porozmawiać o sporcie. W spotkaniu uczestniczyli również Marek Sobolczyk, prezes Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej oraz młodzież z pobliskich szkół.

Ładuję galerię...

Byli wybitni szczypiorniści opowiadali młodzieży i opiekunom między innymi o początkach swojej przygody z piłką ręczną oraz odpowiadali na ich pytania. Sławomir Szmal twierdzi, że tego rodzaju spotkania mogą sprawić, że polski sport będzie rósł w siłę. - Staramy się promować naszą ukochaną piłkę ręczną. Dzięki tej wizycie wiem, że w gminie Sulejów jest piękny obiekt, więc można śmiało uprawiać tę dyscyplinę. Myślę, że takie spotkania jak to są fajną przygodą dla dzieciaków. Przyszłością piłki ręcznej są właśnie młodzi ludzie. Im więcej ich wychodzi na parkiet, tym łatwiej nam wyławiać talenty. Nasza dyscyplina jest piękna dlatego, że łączy w sobie cechy wszystkich sportów zespołowych i nie tylko, a jej uprawianie korzystnie wpływa na rozwój dzieci - podkreślał były bramkarz naszej reprezentacji.

 

Niedawno w Łódzkim Związku Piłki Ręcznej przygotowano plany stworzenia bazy szkoleniowej w tej dyscyplinie dla dzieci i młodzieży, która ma powstać w Sulejowie, przy Szkole Podstawowej nr 1. Tam też ma zostać uruchomiona klasa mistrzostwa sportowego o profilu piłki ręcznej. - Od dłuższego czasu obserwujemy gminę Sulejów, która prężnie działa w sportach plażowych. Chcemy wykorzystać tutejsze zaplecze i bazę sportową by promować plażową piłkę ręczną. Myślę, że nasze rozmowy zaowocują tym, że na terenie Sulejowa będziemy organizować obozy sportowe, ale również może uda się przeprowadzić tu mistrzostwa Polski w młodszych kategoriach wiekowych - powiedział Marek Sobolczyk, prezes ŁZPR.

 

Organizatorzy środowego spotkania liczą na to, że sportowe akcje będą mogli przeprowadzać jak najczęściej. - Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować jakieś imprezy centralne w plażowej odmianie piłki ręcznej. Jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji, że w naszym sąsiedztwie, w Piotrkowie, są aż dwie drużyny, które regularnie wygrywają mistrzostwa Polski lub są w ścisłej czołówce tych rywalizacji. Jeśli dzieciakom ta dyscyplina się spodoba, to być może Piotrkowianin lub Piotrcovia będą miały z nich pociechę w rozgrywkach halowych - mówił Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miasta w Sulejowie.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.02.2020 15:18

Niestety... Nic nie zostało wcześniej ogłoszone. Uczniowie witowskiej szkoły dowiedzieli się dzień wcześniej, ale na samo spotkanie poszli "wybrańcy". Mimo tego, że wiedzieli wszyscy uczniowie 4-8, większość z nich została na lekcjach, bo nie zostali wybrani przez nauczycieli.

00


gośc ~gośc (Gość)19.02.2020 15:12

W Piotrkowie mamy szkołę im. Polskich Olimpijczyków a sala gimnastyczna wygląda jak sprzed 20 lat, malutka, zero inwestycji a część klas ćwiczy na korytarzu szkolnym. I choć jest tam kilka klas o profilu sportowym m.in piłka ręczna to kto by tam znalazł chęci i czas by zaprosić reprezentantów piłki ręcznej. Niestety okoliczne szkoły (wiejskie) niestety są lepiej wyposażone i robią więcej dla dzieci.

90


gość ~gość (Gość)19.02.2020 18:04

Na temat tego typu spotkań powinna być wcześniejsza informacja. Zarówno na stronie Gminy, jak i profilu sołectwa nie widzę żadnej wzmianki. Szkoda, bo przyszłoby więcej osób.

40


gość ~gość (Gość)19.02.2020 14:58

Na stronie Sulejowa zero wcześniejszej informacji.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat