Gwiazda Klanu wystąpiła przed wolborską publicznością

ePiotrkowRegion Niedziela, 07 marca 202117 2159
W Wolborskim Centrum Kultury po długiej covidowej przerwie ponownie rozbrzmiała muzyka na żywo. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił znany z serialu Klan, Tomasz Stockinger. Artysta przygotował recital poświęcony muzyce z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Przed rozpoczęciem koncertu burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros uhonorował rodziców pierwszego nowonarodzonego mieszkańca gminy czekiem oraz symbolicznymi kwiatami.

Ładuję galerię...

- Już od kilku lat mamy taką tradycję, że świętujemy kilka rzeczy jednocześnie i ja się bardzo cieszę, że przy okazji koncertu z okazji Dnia Kobiet mogę po raz kolejny wręczyć czek dla pierwszego nowonarodzonego mieszkańca gminy Wolbórz. W tym roku jest nim chłopczyk o imieniu Jan z miejscowości Proszenie. Jest on również pierwszym mieszkańcem powiatu urodzonym w tym roku - mówi burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros

 

Po uroczystym wręczeniu czeku i kwiatów dla rodziców nowego obywatela gminy Wolbórz, zgromadzeni w Wolborskim Centrum Kultury mogli wysłuchać okolicznościowego koncertu. - Bardzo miło również złożyć wszystkim paniom życzenia, ofiarować kwiaty, ale przede wszystkim zaproponować występ wspaniałego artysty, czyli Tomasza Stockingera. Jest to człowiek, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać i myślę, że pomimo covidowych ograniczeń wszyscy będą się dobrze bawić - mówił przed koncertem burmistrz Andrzej Jaros.

Gwiazda tegorocznego koncertu z okazji Dnia Kobiet przygotowała koncert składający się z polskich utworów z lat 20-tych i 30-tych. - W utworach z dwudziestolecia wszystko jest fenomenalne. Mają świetnie napisane teksty i wpadającą w ucho melodię. To jest wzorzec tego jak tworzyć muzykę. Piosenki z tamtych lat bardzo wiele mówią też o ludziach żyjących w tamtych czasach. Niewątpliwie wracamy do tego repertuaru, bo te utworu kreują lepszy świat, a my coraz częściej słyszymy, że kogoś coś boli, że czegoś nie może i nawet słyszymy jak amant śpiewa "nie mogę ci wiele dać, bo sam niewiele mam". Przedwojenny amant nigdy by tak nie zaśpiewał! - tłumaczył dobór repertuaru Tomasz Stockinger.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mar. ~Mar. (Gość)08.03.2021 11:07

Nie chcemy igrzysk, chcemy chleby, chcemy pracy dla Wolborzan, chcemy komunikacji z Łodzią, Warszawą i okolicznymi miejscowościami, nie chcemy tłoku w busach do Piotrkowa i Tomaszowa.

50


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)08.03.2021 09:39

Gwiazdą to jest Rysiek a nie ten doktorzyna.

21


gosciówa ~gosciówa (Gość)08.03.2021 19:35

gwiazda? zmienił płeć? chyba gwiazdor!

00


gosc5 ~gosc5 (Gość)07.03.2021 19:51

To jest ten zakaz zgromadzeń czy też nie?

71


Nejman ~Nejman (Gość)08.03.2021 09:39

Tyż mi gwiazda...

22


xx ~xx (Gość)07.03.2021 23:35

Bez wątpienia jego dobrze zapowiadająca się karierę filmową przerwała rola Pawła Lubicza w Klanie. Klan zniszczył jego całkowity potencjał aktorski. A szkoda.

31


gosc2 ~gosc2 (Gość)07.03.2021 22:54

Podobno mamy kryzys, na wszystko brakuje pieniędzy a tu proszę na imprezę się znalazły.

52


Synek ~Synek (Gość)07.03.2021 20:13

Doktorze Lubicz czemu nie leczysz corona świrusa?

32


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)07.03.2021 20:06

Na głupoty to jest a śmieci najdroższe w regionie.

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat