Grzegorz Sowa wywieziony na taczce

ePiotrkow Poniedziałek, 22 lipca 201320 7606
Piotrkowski przedsiębiorca Grzegorz Sowa w roli premiera Donalda Tuska.

Piotrkowianin, który zasłynął w całym kraju z tego, że wypowiedział umowę ZUS-owi wystąpił w roli premiera Donalda Tuska i został wywieziony na taczce.

Całe zdarzenie miało miejsce kilka dni temu podczas pikiety Kongresu Nowej Prawicy przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.


Zainteresował temat?

13

6


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Henryk Mościbrodzki ~Henryk Mościbrodzki (Gość)06.08.2013 08:52

Panie Grzegorzu Sowa, czy nie uważa Pan, że punkt widzenia zmienia się ze zmienną miejsca siedzenia ???

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)23.07.2013 19:49

"bulk" napisał(a):
Przez takie porównania mam wrażenie, że JKM podobnie porównałby przedsiębiorców, którzy nie radzą sobie z konkurencją. Mają chwilowy zastój z pracą czy zbyt mały rynek zbytu - nie radzą sobie ? to na margines z nimi, a jak potrzebuje pomocy od państwa bo bankrutuje to od razu go przenieść na slamsy żeby obniżyć koszty jego utrzymania do minimum skoro nie radzi sobie w kapitalizmie.


Przecież w założeniu rolą państwa nie będzie opieka nad tymi, którzy sobie nie radzą. A podatków PIT i CIT ma nie być! Nie każdy musi prowadzić przedsiębiorstwo. Nie każdy się do tego nadaje - czy to ma oznaczać, że dla kogoś takiego ma nie być miejsca w kapitalizmie? Jeśli sam nie będziesz przedsiębiorcą, to możesz być przecież pracownikiem najemnym u kogoś innego, prawda? Robota się sama nie zrobi przecież...

"bulk" napisał(a):
Nie za bardzo widzę, żeby model kapitalizmu JKM wpasował się w nasz postkomunistyczny kraj natomiast widzę, że JKM jest na tyle radykalny, że trudno przewidzieć czego można się po nim spodziewać.


No właśnie tego obawiam się najmniej, gdyż odnoszę wrażenie, że właśnie po nim wiadomo, czego się można spodziewać. JKM sprzeciwił się redukcji świadczeń emerytalnych dla byłych ubeków i esbeków. Myślisz, że ze względu na to, że z nimi sympatyzuje? Nie. On sam przyznał, że to iż byli oprawcy dostają znacznie większe emerytury, niż ich ofiary, jest czymś niesprawiedliwym. Ale ci funkcjonariusze mieli wtedy obiecane pewne przywileje i na emerytury mieli przechodzić wg ściśle niegdyś określonych zasad. I właśnie złamaniu ustalonych wcześniej zasad sprzeciwił się JKM. Dlatego też jest przeciwny wydłużaniu wieku emerytalnego do 67 lat (zapewne ta granica będzie i tak przesuwana dalej, by jak najmniej świadczeń ludziom wypłacić) i sprzeciwiał się możliwości przechodzenia na wcześniejsze emerytury. BO ZASAD NIE MOŻNA ZMIENIAĆ W TRAKCIE GRY, A UMÓW TRZEBA DOTRZYMYWAĆ! Zresztą on przed każdymi wyborami, w których startował, zawsze głosił te same (dla wielu radykalne) poglądy. Nigdy nie głosił niczego pod publiczkę, tylko po to, by przekonać większość do siebie. Zresztą sam wyjaśnił, dlaczego tak robi. To bardzo inteligentny facet jest - gdyby chciał omamić większość tylko w tym celu, by dostać władzę, to by łatwo tego dokonał. Ale on nie chce dostać władzy w ten sposób, bo zależy mu na tym, by ludzie wybrali go ŚWIADOMIE. Mówi wprost co zrobi i wyjaśnia, dlaczego akurat tak zrobi. Chyba polskie społeczeństwo nie dorosło do tego, że ktoś wykłada wprost kawę na ławę. Ludzie przywykli do tego, że politycy przed wyborami obiecują gruszki na wierzbie, a po dojściu do koryta robią coś przeciwnego. Dla ludzi takie działania JAWIĄ SIĘ JAKO NORMALNE.
Pytanie, czy JKM po dojściu do władzy nie wypiąłby się na naród i nie zaczął po prostu zbijać majątku, można oczywiście zadać. Ja osobiście mam wrażenie, że nie to jest jego celem. On wie, że mu dużo czasu już nie zostało, bo ma prawie 71 lat. Na majątku mu raczej nie zależy, bo żyje na całkiem przyzwoitym poziomie. Odnoszę wrażenie, że poza tym, że chciałby przywrócić tutaj normalność, to chciałby też zapisać się w historii - jako ten, który sprawił, że Polska mimo swojego złego stanu, zaczęłaby się znów rozwijać i bogacić. Tak tylko podejrzewam, nie wiem jakie inne powody go motywują...

"bulk" napisał(a):
A jeśli już mową o przysunięciu do władzy Nowej prawicy to wolałbym ją w wydaniu Marka Jurka, jego partia przynajmniej ma szacunek do historii Polski w przeciwieństwie do JKM


Pod rządami Jurka, to raczej Polska niewiele by chyba się różniła od tej pod rządami PiS-u... Nie zauważyłem, żeby JKM jakoś pogardzał historią Polski. On dość dobrze zna historię, i po prostu umie wyciągać z niej wnioski - co złego jest w przytaczaniu przykładów błędnych historycznych decyzji? Z historii trzeba wyciągać wnioski, by tych samych błędów nie powtarzać... Ludzie i ich mentalność, aż tak bardzo się nie zmieniają...
Większość ludzi w Polsce CHCE żyć w socjalizmie:
http://fakty.interia.pl/polska/news-cbos-polacy-chca-bezpiecznego-panstwa,nId,1000623
i dlatego pewnie JKM wcześniej umrze, niż jego idee zostaną powszechnie zaakceptowane...
Ale dzięki za głos w dyskusji. Przynajmniej nie bełkoczesz bezmyślnie, jak niejaki ~janusz :)

20


bulk bulkranga23.07.2013 18:08

"Al-Bundy" napisał(a):
Ale czy i wtedy będziesz się śmiał, to mocno powątpiewam.


Do śmiechu może i nie jest, ale można przecież poprawić sobie humor naśmiewając się z ludzi, którzy czują autorytet wśród osób duchownych (i nawet nie trzeba się z usprawiedliwiać się bo takie są przecież teraz trendy wyryte przez media)

"Al-Bundy" napisał(a):
pieprznąłeś jak łysy grzywką o kant kuli..


"Al-Bundy" napisał(a):
w przyszłości skonfrontujesz z rzeczywistością


Jeśli chodzi natomiast o kant grzywki łysego i konfrontacje teorii JKM z rzeczywistością (obydwie rzeczy są spójne ze sobą) to czy kapitalizm wg JKM nie będzie wyglądać tak jak jego porównanie para-olimpijczyków do prawdziwego sportu ? (Czyli zrównanie Para-olimpiady do poziomu kabaretu sportowego). Przez takie porównania mam wrażenie, że JKM podobnie porównałby przedsiębiorców, którzy nie radzą sobie z konkurencją. Mają chwilowy zastój z pracą czy zbyt mały rynek zbytu - nie radzą sobie ? to na margines z nimi, a jak potrzebuje pomocy od państwa bo bankrutuje to od razu go przenieść na slamsy żeby obniżyć koszty jego utrzymania do minimum skoro nie radzi sobie w kapitalizmie. Nie za bardzo widzę, żeby model kapitalizmu JKM wpasował się w nasz postkomunistyczny kraj natomiast widzę, że JKM jest na tyle radykalny, że trudno przewidzieć czego można się po nim spodziewać.
Kiedyś Frank Zappa w pewnym wywiadzie opisał w prostym języku kapitalizm w "nowych" postkomunistycznych państwach więc kto ciekawy niech sobie znajdzie (jest jeszcze w internecie).
A jeśli już mową o przysunięciu do władzy Nowej prawicy to wolałbym ją w wydaniu Marka Jurka, jego partia przynajmniej ma szacunek do historii Polski w przeciwieństwie do JKM, który sprawia wrażenie jakby przedawkował swoją ulubioną książkę - lodowa ściana.

Komentarz był edytowany przez autora: 23.07.2013 18:19

10


111 ~111 (Gość)23.07.2013 09:45

wszyscy są dobrzy jeśli są po drugiej stronie, obiecują złote góry ale jak dostaną się do władzy to zapominają o wszystkich i traktują ludzi? (wróć do paraolimpijczyków) więc nie pisz bredni. Jednym nie udaje się biznes to ciągną do polityki a nóż się uda.

00


ares1 ~ares1 (Gość)23.07.2013 06:25

Ten człowiek niezle kombinuje a nuż uda się i już dostęp do korytka będzie!

00


gruca ~gruca (Gość)22.07.2013 22:06

Ten "pan" chce być takim politykiem jak i jakim jest przedsiębiorcą. Miałem okazję z Nim rozmawiać w 2008 roku jak budował schronisko dla psów w Piotrkowie. Gdzie mi oferował "trening" na czarno z ogłoszenia PUP-u. Nie szkoda pismakom czasu na wypełnianie czasu bibułą? JKM też nie lepszy :)

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)22.07.2013 19:28

"janusz-zwany-lemingiem" napisał(a):
Al Bundy - czekalem na wypoeidz tego "pana" lepszego kabaretu sie nie obejrzy jak jego wpisy :)


Śmiej się, póki możesz. A wpis sobie wydrukuj i w przyszłości skonfrontujesz z rzeczywistością. Ale czy i wtedy będziesz się śmiał, to mocno powątpiewam.

00


szalik bordo ~szalik bordo (Gość)22.07.2013 19:06

"Al-Bundy" napisał(a):
Tak na marginesie, na którą partię wg Ciebie powinniśmy głosować? :)

"kto jest twoim przyjacielem, kto jest twoim wrogiem, telewizja ci odpowie, ona jest twoim bogiem." ten cytat pasuje do wielu, z tego forum również niestety.

00


janusz zwany lemingiem ~janusz zwany lemingiem (Gość)22.07.2013 15:42

Al Bundy - czekalem na wypoeidz tego "pana" lepszego kabaretu sie nie obejrzy jak jego wpisy :)

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)22.07.2013 15:37

"ble-ble-ble" napisał(a):
Czy pan Sowa nie powinien się wreszcie udać do specjalisty ??


"janusz" napisał(a):
tu juz moze nie pomoc specjalista.przypadek ciezki


"111" napisał(a):
oj tak przydałby się temu Panu specjalista razem z p. Mikke


Lemingi przemówiły. Dalej wybierajcie między PO a PiS-em, to na starość będziecie z głodu zdychać. No, może postępowy TVN zorganizuje jakiś teleturniej, gdzie podstarzałe lemingi będą mogły wygrać eutanazję, by "humanitarnie" odejść z tego świata. Dalej wyszydzajcie pana w muszce, bo w telewizji powiedzieli, że to oszołom. W końcu postuluje tylko, by człowiek był traktowany jak człowiek, a nie bezrozumne bydlę czy niewolnik - dziś nienormalnym jest to, co kiedyś było normalne i odwrotnie. Wyszydzacie ludzi, którzy starają się coś zrobić i oczy innym na pewne sprawy otworzyć. Tego, że w UE systematycznie wprowadza się kolejne typowo komunistyczne i faszystowskie rozwiązania, zapewne nie dostrzegacie. Bo i po co? W telewizorni mówią że jest "gut", to zapewne tak jest, co nie?
Wasza wolność (co za tym idzie również wolność NORMALNYCH ludzi) jest stopniowo ograniczana. Finałem będzie wycofanie z użycia gotówki i czipy podskórne pełniące połączoną rolę dowodu osobistego, karty płatniczej i lokalizatora. To nie jest jakaś odległa przyszłość, to może być kwestią zaledwie kilku-kilkunastu lat nawet... Wtedy będziecie nikim, bez zgody systemu nie będziecie mieć niczego, bo całe "Wasze" pieniądze (wirtualne zresztą!), nie będą tak naprawdę Wasze - będziecie mogli nimi dysponować jedynie pod ścisłą kontrolą i to pod warunkiem, że będziecie bezwzględnie posłuszni... Do tego wszystkiego, o czym piszę, sami możecie dotrzeć. Z tym, o czym mówi JKM też się możecie zapoznać sami, ale widzę, że wystarcza Wam przeinaczona telewizorniana interpretacja jego poglądów.

"mol" napisał(a):
KNP to typowa lewacka, kapitalistyczna, masońska partia.


Miałem wrażenie, żeś nieco rozsądniejszy, ale teraz to pieprznąłeś jak łysy grzywką o kant kuli...
Partia jest prawicowa, nie lewacka - lewackie jest te 5 obsiedlających sejm... Tak, postulują kapitalizm, zgadza się. Ale jeśli ktoś myśli, że obecnie mamy kapitalizm, to nic dziwnego, że to słowo źle mu się kojarzy. Oni mówią o poszanowaniu własności prywatnej i nie wtykaniu nosa przez rząd w to, co kto produkuje, jak produkuje i ile na tym zarabia. Czyli zupełnie na odwrót, niż jest w eurokołchozie, gdzie jest gospodarka centralnie planowana i przeregulowana. Z tym masoństwem to mnie rozbawiłeś już totalnie. Najbardziej masońska jest PO. Po czym wnoszę? Jej współzałożyciel, Andrzej Olechowski, kilkakrotnie jeździł na spotkania Bilderbergów. Jeździł tam też Rostowski - tak swoją drogą to właśnie bilderbergowskie masoństwo go nam NARZUCIŁO na ministra finansów. On ma jasno określoną rolę - wpędzić Polskę w jak największe zadłużenie, i to się obecnie dzieje przecież... Tak na marginesie, na którą partię wg Ciebie powinniśmy głosować? :) Znasz odpowiedź, czy musisz księdza spytać? :)

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat