Groźny wypadek na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego i ul. Kostromskiej

ePiotrkow Piątek, 19 września 201428 12869
W piątek (19 września) przed 10.00 na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego i ul. Kostromskiej doszło do zderzenia trzech samochodów. W jednym z nich znajdowało się 1,5-roczne dziecko.

Ładuję galerię...

- Dziś na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego z ul. Kostromską doszło do wypadku. Kierująca citroenem, jadąc ulicą Kostromską podczas wyłączonej sygnalizacji świetlnej, nie ustąpiła pierwszeństwa samochodowi jadącemu Al. Sikorskiego od strony Bełchatowa. W wyniku uderzenia pojazdy przemieściły się i dodatkowo uderzyły w trzeci samochód stojący na ul. Kostromskiej. W jednym z pojazdów znajdowało się 1,5-roczne dziecko, które wiezione było do szpitala. Kobieta odniosła obrażenia i została zabrana do szpitala - informuje Artur Szczegielniak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga22.09.2014 16:14

"taki-jeden" napisał(a):
Obie nitki Zamenhoffa tworzą ze Słowackiego DWA odrębne skrzyżowania! Jasno o tym świadczą znaki pionowe i poziome.

Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy.

00


PRD ~PRD (Gość)22.09.2014 15:31

Obie nitki Zamenhoffa tworzą ze Słowackiego DWA odrębne skrzyżowania!
Bzdura. To jest jedno skrzyżowanie, natomiast nakaz jazdy na wprost został ustawiony w miejscu w którym istnieje możliwość zmiany kierunku jazdy. (Rozp.w spr. znak. i sygn. drog. Par.35.1.2)

10


taki jeden taki jedenranga22.09.2014 12:53

"Piotrkowianin" napisał(a):
To nie jest nakaz: http://goo.gl/maps/HKZex Znaki nakazu są okrągłe.

]
A zróbże, Kolego, w tym stritwiu trzy kroczki do przodu i popatrz, co to tam wisi na słupie?

"Piotrkowianin" napisał(a):
Nieprawda. Na innych skrzyżowaniach z ulicami dwujezdniowymi takich znaków nie ma.


A nie spotkałeś się ze zjawiskiem DWU odrębnych skrzyżowań z drogą dwujezdniową? Obie nitki Zamenhoffa tworzą ze Słowackiego DWA odrębne skrzyżowania! Jasno o tym świadczą znaki pionowe i poziome.

21


nikt ~nikt (Gość)22.09.2014 11:03

Nie ujmując niczyjej winy. To z jaką prędkością musiała jechać osoba kierująca autem od strony Bełchatowa, że nawet nie wiedziała, że sygnalizacja nie działa? Przecież skrzyżowanie jest miejscem, w którym trzeba zachować szczególną ostrożność

20


Zanzi ~Zanzi (Gość)22.09.2014 09:37

"Piotrkowianin" napisał(a):
Filmik dla Zanzi: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CmoOAcwhyqg[/cytat]Dobrze, że się tym filmikiem dowartościowałeś ;) A swoją drogą, poza komentarzem pod filmem, to skąd wiadomo, że prowadzi kobieta? Może mam za słaby wzrok albo coś nie tak z monitorem albo czegoś nie wiem.. ;)
Poniżej kilka "moich" filmów, ostatni pokazuje idiotów na drodze, i kobiety, i mężczyzn. Pozdro11


Piotrkowianin Piotrkowianinranga21.09.2014 08:49

".Gosc" napisał(a):
A co do zakazu skrętu w lewo to tyczy się on tylko pierwszej drogi, czyli zabrania wjazdu pod prąd w Zamenhoffa.

Nieprawda. Na innych skrzyżowaniach z ulicami dwujezdniowymi takich znaków nie ma.

10


.Gość ~.Gość (Gość)20.09.2014 10:49

"Piotrkowianin" napisał(a):


A co do zakazu skrętu w lewo to tyczy się on tylko pierwszej drogi, czyli zabrania wjazdu pod prąd w Zamenhoffa. Dalej można skręcić w lewo. Zobacz że nawet strzałki namalowane na pasie ruchu pokazują na wprost i lewo w Zamenhoffa.
A znak który pokazałeś w linku jest znakiem informującym o kierunku jazdy danym pasem ruchu i mówi wyraźnie że można jechać tam lewym pasem tylko na wprost a z prawego pasa tylko skręcić w prawo.

11


Gość ~Gość (Gość)20.09.2014 10:31

"Piotrkowianin" napisał(a):


Tak, ale kolega "zakaz" nie pisze o skręcie w Zamenhoffa tylko o skrzyżowaniu z tą ulicą. A jadąc od Kostromskiej w tym kierunku jest nakaz jazdy prosto a wielu kierowców skręca tam w lewo pod ważywniaki za Merkurym. W tą ulicę na wprost wyjazdu z Zamenhoffa.

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga20.09.2014 10:17

"zakaz" napisał(a):
Koło merkurego na skrzyżowaniu z zamenhoffa jest nakaz jazdy prosto.

To nie jest nakaz: http://goo.gl/maps/HKZex Znaki nakazu są okrągłe.
W przeciwnym kierunku na ul. Słowackiego jest zakaz skrętu w lewo w ul. Zamenhofa, ale wyjeżdżający z drogi na wprost ul. Zamenhofa tego nakazu nie widzą, więc mogą skręcić w lewo w ul. Zamenhofa.
Swoją szosą uważam te zakazy za kolejny kretynizm, utrudniający ruch w naszym mieście i zmuszający kierowców do nadrabiania drogi, dzięki czemu samochody emitują więcej hałasu, spalin i innych zanieczyszczeń. Ale "fahofcy" z Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego "wiedzom" lepiej - patrz np. skrzyżowanie ul. Polnej i Al. Armii Krajowej. Specjalnie dla nich piosenka Kazika:

Komentarz był edytowany przez autora: 20.09.2014 10:32

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat