Groźna Ula, groźny Heniek

Strefa FMKraj Czwartek, 01 sierpnia 201912 6453
Sanepid ostrzega! Chociaż liczba zatruć dopalaczami w Polsce maleje, substancje te nadal są groźne. W walce z nimi pomogłyby unijne regulacje, ale... takich nie ma. Polska jest jednym z państw, które wypowiedziały dopalaczom wojnę. W ostatnich latach około połowa nowych narkotyków została wykryta właśnie w naszym kraju. - Problemem jest to, że na terenie Unii nie ma jednolitych przepisów wymierzonych w dopalacze - mówi rzecznik głównego inspektoratu sanitarnego Jan Bondar.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Wśród osób używających narkotyki wytworzył się slang, mówi się o „Heńku”, czyli etyloheksedronie, to jedna z bardzo popularnych substancji. Jakiś czas temu mówiło się też o „Uli”, czyli U-47700, to syntetyczny opioid, bardzo niebezpieczny. Tego rodzice często nie wiedzą – dodaje Bondar.

 

Choć zatruć dopalaczami jest w porównaniu z zeszłym rokiem o połowę mniej, to wciąż jest to nawet 300 przypadków miesięcznie. Dopalacze zażywa nie tylko młodzież. Nawet połowa ofiar zatruć to osoby po trzydziestym roku życia, są też przypadki zgonów wśród czterdziesto- i pięćdziesięciolatków.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fghfhfg ~fghfhfg (Gość)01.08.2019 11:48

Najbardziej szkodliwe są środki wziewne. Czekam na zakaz sprzedaży benzyny, ropy, klejów i rozpuszczalników! Pierwsze zdanie prawdziwe, a drugie pokazuje sposób myślenia rządzących. Zrozumcie, że nie dostępność, a myślenie chroni przed szkodą! W sklepach sprzedawane są noże, a za ich pomocą można dokonać napadu - ale ich nie zakazujemy. Alkohol - podobnie. Każdy mężczyzna ma potencjalne narzędzie gwałtu, ale panów się nie kastruje. Po pierwsze myślenie i kojarzenie logiczne faktów!

90


meryjan ~meryjan (Gość)01.08.2019 14:48

zalegalizowac marihuanen i odrazu spożycie cięższych narkotyków by zmalało jak w Holandii..ale komu to potrzebne? cóż PIS za rozdawnictwo będzie musiało szukać alternatyw więc pewnie gdzieś między 2020 a 2030 rekreacyjna maryha bedzie legalna czy komuś się to podoba czy nie.

44


antydopalacz ~antydopalacz (Gość)01.08.2019 17:13

Ja tam bym się nie cackał: Sprzedajesz to g.....o? Na komendę, na dołek, dwie największe pały, dwóch najsilniejszych policjantów i... łubudu! Bez litości dla złamanasów! Ale teraz mamy taki fajny ustrój, że ze złoczyńcami trzeba jak z jajkiem...

61


gość ~gość (Gość)01.08.2019 17:08

Głupi Henio i wszystko wiadomo

11


Heniek ~Heniek (Gość)01.08.2019 13:51

I dlatego w Piotrze i Pawle sklepik z konopiami otwierają

12


Patole+ ~Patole+ (Gość)01.08.2019 12:37

Ostatni Polska patolami stoi.

31


gość ~gość (Gość)01.08.2019 11:58

Pisownik nizej ma racje kto nie chce to nie bierze niech sie liczy z ryzykiem

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat