ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Grille elektryczne- jak kupić, by nie żałować?

Piątek, 23 października 2020 2422
Grillowanie jest bardzo popularną i uwielbianą formą spędzania wolnego czasu. Grillujemy w niedzielne popołudnia, spotykając się z rodzinami i przyjaciółmi. Coraz częściej grilluje się także na co dzień, by zdrowiej się odżywiać- grillowane potrawy są o wiele zdrowsze od tych smażonych. Pogoda jednak nie zawsze pozwala na rozpalenie tradycyjnego grilla nawet podczas sezonu. Z pomocą przychodzą nam wersje elektryczne, zasilane prądem. Na co zwrócić uwagę przy zakupie grilla elektrycznego i czy w ogóle warto w niego zainwestować?

 

Zalety grilla elektrycznego


Grill elektryczny daje nam możliwość radosnego spędzania czasu na grillowaniu przez cały rok. latem miło jest spotkać się w gronie rodziny czy przyjaciół w ogrodzie i zjeść grillowaną kiełbaskę o niepowtarzalnym smaku. Zimą jednak siedzenie przy prawdziwym grillu nie byłoby raczej przyjemnością, dlatego właśnie powstają grille elektryczne.
Grillowanie przy użyciu elektrycznego grilla odbywa się bez dymu i bez ognia. Pozwala to więc na zastosowanie takiego urządzenia np. na balkonie bez nieprzychylnego wzroku sąsiada. Samo przygotowywanie potraw jest bardzo proste. Wystarczy tylko ustawić odpowiednią temperaturę, a potrawa przygotuje się sama. Warto wspomnieć, że grillowane potrawy są znacznie zdrowsze od tych smażonych, a do tego grillowanie na grillu elektrycznym jest zdrowsze od grilla tradycyjnego. Grillowanie odbywa się bez użycia tłuszczu, więc nadaje się także dla osób przebywających na diecie.
Wiele osób martwi się o zużycie prądu przez tego typu urządzenie. Nie ma jednak obaw, bo produkowane dzisiaj grille elektryczne to urządzenia energooszczędne.


Czy grill elektryczny ma jakieś wady?Jedyną wada elektrycznej wersji grilla jest pewne ograniczenie wynikające z konieczności zastosowania kabla. Ten sposób zasilania uniemożliwia nam grillowanie w plenerze. Minusem może być także brak charakterystycznego aromatu i zapachu grillowanych potraw, które jednak są smaczne i soczyste, a przede wszystkim zdrowe. Wiele osób jako wadę urządzenia podaje duże zużycie energii elektrycznej. Oczywiście, jest to urządzenie na prąd, o dużej mocy, więc z zużyciem prądu należy się liczyć, ale nowe modele są energooszczędne, co zdecydowanie obniża rachunki. Te kilka drobnych wad nie przeważają nad ogromem zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie grilla elektrycznego.


Jaki grill elektryczny wybrać?


Nie warto kierować się jedynie niską ceną. Trzeba zastanowić się, co chcemy na grillu przygotowywać, a następnie wybrać jego rodzaj. Dostępne są wersje stołowe, a także ogrodowe. Ciekawą opcją są także grille do founde i Raclette, idealne na spotkania z przyjaciółmi. Grille elektryczne różnią się między sobą gabarytami, poborem energii, a także dostępnymi funkcjami. Najmniejszymi rozmiarami cechują się grille składane i kontaktowe. Ich konstrukcja pozwala na jednoczesne pieczenie produktu z dwóch stron, co znacząco przyspiesza przygotowywanie potraw. Co więcej, wiele modeli posiada możliwość rozłożenia, co zwiększa powierzchnię grillowania. Nieco większe są elektryczne grille stołowe. Posiadają one ruszt lub płytę, pod którą umieszczona jest grzałka. Grill stołowy ma dość dużą powierzchnię, co pozwala na zastosowanie dla większej ilości osób jednocześnie.
Zupełnie inną grupą urządzeń są elektryczne grille ogrodowe. Przeznaczone są one, jak sama nazwa wskazuje, do użytkowania na zewnątrz. Wsparte są na nóżkach, które podnoszą stabilność i umożliwiają użytkowanie grilla tak samo, jak w wersji tradycyjnej.

Niektóre grille posiadają dodatkowe funkcje, np. płytę do smażenia gofrów czy możliwość mycia płyty w zmywarce. Przy wyborze grilla elektrycznego warto szukać modeli, które pozwolą na grillowanie dla całej rodziny jednocześnie. Na grillu można przygotowywać codzienne obiady, co jest znacznie zdrowsze od smażenia na tłuszczu.

 

Parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę

Kupując grill elektryczny, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy posiada on nienagrzewający się uchwyt. Jest to detal szczególnie istotny w przypadku urządzeń składanych i kontaktowych. Nagrzewająca się rączka znacząco obniża komfort użytkowania, a do tego grozi poparzeniami. Kolejną ważną kwestią jest moc grilla. Na rynku dostępne są zarówno modele o mocy 1000W, jak i 1800 czy nawet 2200W. Moc powinniśmy dobrać do własnych oczekiwań i wielkości sprzętu. Dobrej jakości grill elektryczny powinien posiadać także nieprzywieralną powłokę płyty. Warto również zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość mycia płyty w zmywarce.

 

Czy warto zakupić grill elektryczny?

 

Grill elektryczny to urządzenie, które pozwoli na odczuwanie radości z grillowania przez cały rok, bez względu na porę roku i pogodę. To także dobry sposób na zdrowe odżywianie i rezygnację z tłuszczu na rzecz grillowania beztłuszczowego. Przygotowywane w ten sposób potrawy są soczyste, aromatyczne i pyszne, o czym przekonasz się po pierwszym użyciu urządzenia. Zdecydowanie warto zainwestować w grill elektryczny, wybierając model dopasowany do swoich własnych potrzeb i oczekiwań: https://www.euro.com.pl/grille.bhtml.

 

 


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat