Gratka dla pasjonatów modelarstwa kolejowego

ePiotrkow Środa, 11 maja 20163 4828
Już dziś zapraszamy na największe w Polsce Targi Modelarstwa Kolejowego. Pasjonaci modelarstwa zjadą się do Piotrkowa Trybunalskiego w dniach 17 - 19 czerwca.

Międzynarodowe Targi Produktów Modelarstwa Kolejowego i Wystawy Makiet odbędą się tradycyjnie już w hali sportowej na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Sienkiewicza 10/12 . Wstęp wolny.

 

Wydarzenie obejmuje prezentację produktów znanych firm, ekspozycję modułów i makiet w wielkościach: G, 0, H0, H0e,TT, N, Z, pokaz kolejki ogrodowej oraz wystawy i konkursy.

W tym roku będziemy gościć producentów z Niemiec, Austrii, Czech, Anglii i Polski. Wystawcy makiet będą reprezentować Polskę, Niemcy i Anglię.

 

Dodatkową atrakcją będzie prezentacja najciekawszych zbiorów Piotrkowskiej Izby Pamięci Kolejowej w podziemiach Klasztoru ojców Bernardynów przy ul. Słowackiego 2.

 

Będą też konkursy. Wręczone zostaną atrakcyjne nagrody laureatom konkursu plastycznego i fotograficznego organizowanego przez ESMMK wraz z Ośrodkiem Działań Artystycznych (wystawa najciekawszych prac konkursowych). W ramach kolejnego konkursu zwiedzający wystawę wybiorą najlepszą makietę i najlepsze stoisko, wypełniając formularz, który otrzymają przy wejściu. Nagrodą konkursu Trybunałów będzie „Złota Szyna” przyznawana w tej formie tylko w Polsce.

Dla dzieci przygotowana zostanie makieta multimedialna oraz symulator jazdy.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)18.05.2016 10:59

Dobrze że są ludzie którzy wskrzeszają w jakiś sposób ten Piotrków Zdrój :)))

30


helo ~helo (Gość)17.05.2016 22:09

Zacna impreza, oby tak dalej. Według informacji na stronie, wynika, że do Piotrkowa zawita kultowa firma PIKO. Łza się kręci w oku, bo jako dziecko w 1960 roku dostałem od rodziców kolejkę właśnie tej firmy.

20


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)11.05.2016 08:32

Fajna impreza! Przypomnijcie jeszcze o niej koło 15 czerwca bo dużo ludzi (w tym ja) pewnie zapomni... i będzie szkoda :(

150


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat