Granty na edukację ekologiczną w ZSP 2

ePiotrkow Wtorek, 09 czerwca 20200 1582
Blisko 29 tys. złotych dofinansowania otrzymał Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie na program edukacji ekologicznej od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jak podkreśla Lidia Łopusiewicz, dyrektor popularnej "Piomy" jest to już trzeci raz kiedy szkole udało się pozyskać taki grant i ponownie dzięki niemu uda się zrealizować mnóstwo cennych inicjatyw proekologicznych.

Ładuję galerię...

- Projekt przede wszystkim obejmuje działania mające na celu poszerzanie wiedzy proekologicznej wśród naszych uczniów - mówi Lidia Łopusiewicz. - Będziemy realizować m. in. wyjazdy do parków krajobrazowych. Odwiedzimy Sulejowski Park Krajobrazowy, Kampinowskiego i Ojcowskiego. Odbędą się wykłady na Politechnice Łódzkiej i warsztaty terenowe. Młodzież pojedzie do kopalni oraz elektrowni w Bełchatowie. Będziemy organizować u siebie w szkole warsztaty z edukatorami Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi, ale także szkolne akcje i konkursy - wymienia. 

 

W programie zajęć ekologicznych przygotowanych przez nauczycieli ZSP nr 2 dominuje tematyka związana z wodą - od informacji na temat znaczenia wody dla organizmów żywych i ekosystemu, przez różnego rodzaju eksperymenty, aż po zajęcia na których uczniowie dowiedzą się dlaczego dostęp do czystej wody jest prawem każdego człowieka. 

 

Dyrektor ZSP 2 podkreślała, że projekt nie powstałby gdyby nie zaangażowanie nauczycielek, które stworzyły go od podstaw: Wioletty Matuszczak, Magdaleny Olczyk, Renaty Sochackiej, Dominiki Laseckiej, Haliny Olczyk oraz Małgorzaty Gielec-Gałązki. 

 

Oprócz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 granty na realizację zajęć proekologicznych w nadchodzącym roku szkolnym uzyskały 3 inne piotrkowskie placówki edukacyjne: Przedszkola Samorządowe nr 7 i 24, a także Szkoła Podstawowa nr 3.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat