Granty dla kreatywnych, ruszył program „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 01 sierpnia 20193 3326
390 tys. zł tyle otrzymał Łódzki Dom Kultury na realizację programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 województwie łódzkim.

Ładuję galerię...

Program „Bardzo Młoda Kultura”, dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury, dedykowany jest edukatorom, animatorom kultury i osobom prywatnym, którzy poprzez uczestniczenie w nim mogą podnieść swoje kompetencje i zrealizować pomysły na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturowej dedykowane do dzieci i młodzieży.

 

ŁDK – operator programu w województwie łódzkim, w sierpniu we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury zorganizuje spotkania informacyjne w regionie. Osoby zainteresowane realizacją pomysłów z zakresu edukacji kulturowej będą mogły uzyskać informację o tegorocznej edycji programu. W harmonogramie na rok 2019 znalazły się również szkolenia skierowane do członków organizacji pozarządowych, animatorów niezależnych, pracowników instytucji kultury i nauczycieli zorganizowane w celu zwiększenia ich kompetencji z zakresu edukacji kulturowej. Tematyka spotkań związana będzie z organizacją oraz zarządzaniem projektem.

 

Ostatnim tegorocznym etapem BMK będzie konkurs na realizację przedsięwzięć skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej zamieszkującej województwo łódzkie, który ogłoszony zostanie we wrześniu. Łódzki Dom Kultury jako operator programu liczy, że w konkursie grantowym zostanie zaproponowanych wiele fantastycznych propozycji. Na ten cel ŁDK w 2019 roku przeznaczył 72 tys. zł.

 

Kto może wziąć udział w konkursie? Osoby fizyczne, podmioty sektora publicznego, organizacje pozarządowe, osoby niezależne, które zamieszkują lub prowadzą działalność na terenie województwa łódzkiego. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest utworzenie zespołu złożonego z przedstawicieli podmiotów kultury i placówek oświatowych. Wpisuje się to w cel programu, którym m.in. jest integracja sektorów edukacji i kultury.

 

Partnerami Łódzkiego Domu Kultury w regionie na rok 2019 są: Kutnowski Dom Kultury, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli oraz Wojewódzkie Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach.

 

Aktualności dotyczące programu i spotkań informacyjnych zamieszczane są na stronie www.bmklodzkie.pl oraz na stronie www.ldk.lodz.pl.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem programu BMK w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.

 

 

 

 

 

(materiały: ŁDK)


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

juzek ~juzek (Gość)02.08.2019 13:18

390 tysięcy dla urzędników,
72 tysięcy dla młodzieży.
To dopiero jest kultura!!!

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat