Granty dla kreatywnych czyli „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”

ePiotrkowŁódzkie Piątek, 20 września 20191 926
Łódzki Dom Kultury został regionalnym operatorem ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Tym samym ŁDK ma do wypełnienia ważną rolę prowadząc działania, których celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej i zbliżanie sektora edukacji i kultury.

Bardzo Młoda Kultura to wieloletni program realizowany w całej Polsce przez 16 podmiotów (po jednym z każdego województwa).

Główne cele programu to:

  • wzmacnianie edukacji kulturowej poprzez eliminowanie barier pomiędzy sferą edukacji i kultury,
  • rozwijanie sieci współpracy instytucji, organizacji i osób prywatnych, zajmujących się animacją i edukacją kulturową,
  • budowanie podstaw dla zintegrowanych działań z zakresu animacji
    i edukacji kulturowej na poziomie lokalnym i ogólnopolskim
  • wzmacnianie zawodowych kompetencji osób zajmujących się animacją i edukacją kulturową w Polsce.

Rolą Łódzkiego Domu Kultury jest prowadzenie szerokiej działalności badawczej, sieciującej, informacyjnej oraz koordynowanie działań z zakresu edukacji. Przez najbliższe trzy lata ŁDK zajmie się organizacją wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych: spotkań sieciująco-informacyjnych, szkoleniowo-warsztatowych, konferencji. Rolą operatora będzie budowanie sieci podmiotów: instytucji kultury, szkół, bibliotek, organizacji pozarządowych. Zawiązane partnerstwa będą miały szansę zaowocować we wspólnych działaniach edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. W pierwszym konkursie grantowym, którego nabór zakończył się 20 września 2019 r. do ŁDK wpłynęło blisko 50 wniosków. Najlepsze z propozycji, wybrane przez niezależną komisję ekspertów, otrzymają pełne finansowanie ze strony Łódzkiego Domu Kultury. Wyniki ukażą się 30 września 2019 r. na stronie www.bmklodzkie.pl.

 

Na stronie zapoznać się można również z raportem podsumowującym dane zebrane w ramach diagnozy stanu edukacji kulturowej w województwie łódzkim, zrealizowanym przez ŁDK.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

 

materiał ŁDK


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lenka ~Lenka (Gość)23.09.2019 09:35

ŁDK w Łodzi a w Piotrkowie? czy już pozostaje mi oglądanie takich wspaniałych wydarzeń kulturalnych jak Roztańczony PGE w tv 2??
Czy jako osoba indywidualna o najniższej krajowej stać mnie na kulturę? Pozostaje jedynie mi kultura osobista...

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat