Grad medali piotrkowskich zapaśników

Strefa FM Niedziela, 22 kwietnia 201213
193 zawodników z 21 klubów wzięło udział w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym, które rozegrane zostały w hali Relax. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: kadeci oraz juniorzy i młodzieżowcy. Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków spisali się znakomicie. Wygrali rywalizację drużynową i wywalczyli wiele medali w indywidualnych zmaganiach.

W rywalizacji kadetów swoje kategorie wagowe wygrali: Michał Tomaszewski (46 kg) i Adam Wodo (76 kg). Na podium stanęli także: Rafał Nowak (46 kg), Jacek Krawczyk (50 kg), Adrian Żuchowski (58 kg), którzy wywalczyli brązowe medale. Znacznie więcej powodów do radości mieli nasi juniorzy i młodzieżowcy. W tej kategorii wiekowej AKS zdobył aż 11 medali! W wadze do 55 kilogramów wygrał Przemysław Witych, który wyprzedził Dawida Kręglewskiego. W kategorii wagowej do 60 kilogramów drugie miejsce zajął Dawid Szkodziński. W wadze do 66 kilogramów najlepszy okazał się Mateusz Bernatek. W wadze do 84 kg na podium zobaczyli aż trzech naszych zawodników. Drugi był Piotr Kępski, a trzecie miejsca zajęli: Kamil Dzitkowski i Jacek Tomaszewski. Również w wadze do 96 kilogramów nasi zawodnicy wywalczyli trzy medale. Złoty zdobył Łukasz Konera, srebrny Dawid Pawlik, a brązowy Kamil Witaszewski. W wadze do 120 kilogramów, pod nieobecność Radosława Grzybickiego, najlepszy okazał się Daniel Grzejdziak.

W klasyfikacji drużynowej wygrał AKS Piotrków, który wyprzedził Agros Żary i Sobieskiego Poznań.