Grabiczanie z nagrodą w Przedborzu

Region Poniedziałek, 25 czerwca 20180 3342
Ponad 300 wykonawców z różnych regionów Polski zaprezentowało się na scenie plenerowej podczas 40. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenek i Przyśpiewek Ludowych w Przedborzu. Imprezie patronowali Towarzystwo im. Marii Konopnickiej w Warszawie, Urząd Miasta oraz Miejski Dom Kultury w Przedborzu. Jury po wysłuchaniu wszystkich zespołów wytypowało czterech laureatów, którym przyznało główne nagrody, jednym z nich był zespół Grabiczanie z powiatu piotrkowskiego.

Grabiczanie biorą aktywny udział w życiu artystycznym gminy Grabica i nie tylko, występują również podczas imprez rangi powiatowej czy ogólnopolskiej. Działają od 2010 roku pod kierownictwem Grażyny Baranowskiej. Są laureatem nagród i wyróżnień w wielu konkursach i przeglądach, w tym Grand Prix Festiwalu „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie czy Nagrody Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. Dzięki wielu występom Grabiczanie zyskali dużą popularność.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat