Grabica planuje nowe inwestycje drogowe

Strefa FM Wtorek, 26 stycznia 20100 2519
Kolejne inwestycje drogowe zaplanowano w budżecie gminy Grabica. W ostatnich latach przeznaczono na budowę dróg ponad 20 milionów złotych, ale - jak powiedziała Strefie FM wójt gminy Edwarda Wójcik - zapotrzebowanie na nowe odcinki jest duże.

- Zaplanowaliśmy budowę drogi przez wieś Lubanów, a także odcinków dróg Ostrów-Krzeptów i Lutosławice Rządowe-Sierosław (łącznie jest to ok. 4 km). Będą również przygotowywane projekty na niewielkie odcinki dróg, które będą realizowane w roku 2011 - powiedziała Edwarda Wójcik.

 

- W ramach poprawy stanu dróg na terenie gminy udzielona będzie pomoc dla powiatu piotrkowskiego. Na drogę powiatową Grabica-Żachta gmina Grabica przeznaczyła 1 173 tys. złotych jako współfinansowanie projektu unijnego - dodała pani wójt. 

 

W ubiegłym roku droga Grabica-Żachta nie znalazła się na liście inwestycji, które zostały dofinansowane ze środków unijnych. Władze gminy Grabica oraz Starostwo Powiatowe liczą jednak na to, że w tym roku sytuacja się zmieni i będzie możliwe rozpoczęcie budowy tej drogi. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat