Gotowi na Rol-Szansę?

ePiotrkow Środa, 22 sierpnia 201812 6741
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 25 i 26 sierpnia na XXVII Promocyjno-Handlową Wystawę Rolniczą Rol-Szansa.

Rol-Szansa to największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce Środkowej. W tym roku organizatorzy spodziewają się blisko 300 wystawców (dealerzy dużych światowych marek i nasze polskie firmy).


- Ekspozycja targowa zlokalizowana jest na 3 hektarach terenów wystawowych wokół zamku w Bykach. Rol-Szansa to okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie techniki i technologii produkcji rolniczej - mówi Marian Jurek, dyrektor piotrkowskiego oddziału ŁODR. - Wystawcy przedstawią aktualną ofertę maszyn i urządzeń rolniczych. Zaprezentują również nowoczesne rozwiązania w budownictwie inwentarskim i urządzenia do wytwarzania energii odnawialnej, a także nowości w hodowli roślin rolniczych i ogrodniczych. Swoje ekspozycje przedstawią najważniejsze w kraju i naszym regionie firmy paszowe i producenci nawozów, znane firmy nasienne. Wystawcy z branży ogrodniczej oferować będą drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, sadzonki bylin, cebule kwiatowe, rośliny doniczkowe, podłoża. A co najważniejsze, będzie można uzyskać wyczerpujące informacje dotyczące prezentowanych wyrobów Zainteresowanie wystawą jest bardzo duże i ciągle przyjmowane są nowe zgłoszenia.


Specjaliści ośrodka udzielać będą profesjonalnych porad w zakresie transferu wiedzy i innowacji do praktyki rolniczej, m.in. pozyskiwania nowych środków w ramach PROW 2014–2020, bioasekuracji i wsparcia dla producentów trzody chlewnej na ochronę przed ASF, pomocy finansowej dla gospodarstw dotkniętych klęską suszy, nowych technologii czy rozszerzonej sprzedaży bezpośredniej.

 

Będzie można zapoznać się z kolekcją odmian roślin uprawnych dostosowanych do warunków glebowo-klimatycznych naszego województwa, a szczególnie z listą odmian zbóż ozimych zalecanych do uprawy w Łódzkiem, co szczególnie powinno zainteresować rolników zanim przystąpią do jesiennych zasiewów.


Tradycyjnie, jak co roku, podczas imprezy poznamy wyniki etapu wojewódzkiego: Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne oraz AgroLigi 2018. Rozstrzygnięte zostaną także konkursy: Maszyna Targów – Rol-Szansa 2018 i konkurs BHP w rolnictwie dla uczestników wystawy.

Mnóstwo nagród ufundowanych przez sponsorów będzie można wygrać w Konkursie Wiadomości Rolniczych.


Wystawa to także pokazy rękodzieła ludowego i występy zespołów folklorystycznych, czyli spotkanie z tradycją i kulturą naszego regionu. Nie zabraknie stoisk z żywnością regionalną i ekologiczną.

Tegoroczna wystawa przypada w czasie szczególnym. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostaną przygotowane tematyczne ekspozycje, pokazy i warsztaty historyczne. Inscenizację zdarzeń z 1918 roku i epizody z życia codziennego legionistów przedstawi grupa rekonstrukcyjna Strzelec. Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zorganizuje warsztaty edukacyjno-plastyczne dla dzieci i młodzieży szkolnej, wystawę plenerową „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914–1917”, ekspozycję zbiorów muzealnych. Prowadzone będą także konsultacje z zakresu historii Polski, historii regionu i historii sztuki. Ponadto w ramach akcji Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi „100 lip na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” posadzonych zostanie 10 lip na terenie zabytkowego parku w Bykach.


Tegoroczna wystawa objęta jest honorowym patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau i marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia.


Na Rol-Szansę zapraszamy w sobotę i w niedzielę od 8.00 do 16.00. uroczyste otwarcie wystawy w sobotę o godz. 11.00.

 

Uwaga kierowcy!

W tym roku podczas trwania imprezy ul. Kasztelańska będzie jednokierunkowa bez możliwości zatrzymywania się i postoju. Dla wystawców i zwiedzających będzie przygotowany bezpłatny parking. Z centrum miasta na targi będzie można dotrzeć również linią MZK nr 9 oraz minibusami jadącymi w kierunku Rzgowa.

 

 

 

(materiały: ŁODR, Oddział w Piotrkowie) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.08.2018 15:59

Na Kasztelańskiej powinna przejechać się straż miejska. Respektowanie znaków widać gołym okiem, a to dopiero sobota była. Jutro będą stłuczki tych co parkują na zakazie i jeżdżą pod prąd. Oby tylko nikt nie zginął.

10


okok ~okok (Gość)24.08.2018 19:38

W Bykach ?????
Raczej w Piotrkowie Trybunalskim.

10


gość ~gość (Gość)23.08.2018 17:45

Znowu

11


Do mieszkańców EP ~Do mieszkańców EP (Gość)22.08.2018 12:51

Przecież wy mieszkańcy EP nie lubicie rolników, więc po co organizujecie tego typu event ?

73


gość ~gość (Gość)22.08.2018 13:51

A Cebula będzie?

40


uczestniczka ~uczestniczka (Gość)22.08.2018 11:38

Skoro Kasztelańska będzie jednokierunkowa bez możliwość zatrzymywania się i postoju, to może policja i/lub straż miejska będą tego pilnowały

60


gość ~gość (Gość)22.08.2018 11:42

E lipa lepiej do Kielc się wybrać tam jest więcej sprzętu

30


gość ~gość (Gość)22.08.2018 09:38

Fajne to, tylko po co tam sprzedawcy plastikowych zabawek, baloników, czy innnych badziewi.

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat