Gorąca jesień w Sulejowie

ePiotrkow Wtorek, 06 października 2015204 14918
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sulejowie było gorąco. Dziewięcioro radnych złożyło projekt uchwały o obniżeniu wynagrodzenia burmistrza, obniżeniu drastycznym, bo o 40%. - Przez 6 godzin wylewano na mnie pomyje, w obecności moich pracowników - mówi burmistrz Ostrowski. - To nie zemsta, to dyscyplinowanie burmistrza - mówi z kolei przewodniczący Rady Miejskiej.

Jak w atmosferze konfliktu radni uchwalą budżet gminy na 2016 rok? 

 

Więcej w najnowszym numerze „Tygodnia Trybunalskiego”, od środy w kioskach!


Zainteresował temat?

11

3


Komentarze (204)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

W-sulej ~W-sulej (Gość)24.10.2015 09:17

Pan burmistrz chwali się dziennikarzom,że ma projekt na Plac Straży. Z tego co wiem to ma zrobioną przez studentów wizję jak ma wyglądać ten plac nazwany przez burmistrza wizualizacją komputerowa. Niech fachowcy się wypowiedzą wizualizacja komputerowa to jest to samo co projekt. Moim zadanie to nie,bo z wizualizacji trzeba dopiero zrobić projekt. Tylko czy studenci mają takie uprawnienia??? A tak w ogóle czy radni to widzieli. Trzech radnych z tzw.opozycji i jeden radny z Sulejowa który popiera burmistrza widzieli to pierwszy raz i byli zaskoczeni. Tylko radny Gaczkowski nie był tym zaskoczony. Czy to nie jest dziwna sprawa??? Podobno na ostatnim spotkaniu wyborczym w urzędzie z Panią Radziszweską burmistrz się chwalił tym "projektem". Ciekawe czy widzieli go wszyscy radni???

90


sulejowianka ~sulejowianka (Gość)16.10.2015 21:36

Ja mam tylko jedno pytanie kto z radnych ma juz kandydata na burmistrza?bo temu nawet szansy nie dano by sie wykazał ale mi tam wszystko jedno bo jak dla mnie to oni wszyscy beda sie bić o stołek a robic nie bedzie komu. Co do radnych to co jest ta sama sytuacja nastawiaja wódy i juz głos jest.

610


gość22 ~gość22 (Gość)12.10.2015 10:52

co za nieudacznik wyprodukował tę stronę ! nagrodę dla twórcy!

151


W-sulej ~W-sulej (Gość)16.10.2015 09:37

Pan burmistrz twierdził w wywiadzie że przez 6 godzin wylewano na niego pomyje i przy jego pracownikach. Kiedy byłem na inauguracyjnej sesji było sporo pracowników urzędu. Na tej ostatniej zaledwie 6 w tym radca prawny i 2 pracowników obsługujących sesje którzy podobno są na każdej sesji i komisjach. Może nie za uwarzyłem ale jak to mówi burmistrz "opluwanie" może trwało ok. 1 godziny.

113


zadowolony ~zadowolony (Gość)07.10.2015 17:21

W końcu widać w naszej gminie zmiany. Wszystko idzie ku dobremu. Pan Burmistrz działa dla dobra społeczeństwa a nie dla własnego interesu. W urzędzie wszyscy są mili i wszystkie sprawy załatwiane są od ręki. Wszystko w porządku.

1522


Walkiria ~Walkiria (Gość)08.10.2015 08:42

Śmiech, nie chodzi obronę kogokolwiek obecnie dyskutowana jest postawa Radnych cyt."To nie zemsta, to dyscyplinowanie burmistrza - mówi z kolei przewodniczący Rady Miejskiej." Gdzie była Rada w większości złożona z tych samych osób w poprzednich kadencjach gdzie szerzył się nepotyzm, brak pozyskiwania środków unijnych, Z-pca burmistrza z przed dwóch kadencji dumny był z tego, iż nie pozyskano żadnych środków unijnych i dlatego nie popełniono żadnych błędów pozyskując je. Czy to nie prosiło się o dyscyplinowanie? Radni powinni dobrowolnie złożyć oświadczenia, że nikt z ich najbliższych w trakcie ich "byciem" radnym nie podjął pracy w U.M. w Sulejowie.Jako "osobę najbliższą" można przyjąć Ust. z 2008 r rozszerzającą prawo spadkowe. Zaznaczam powinno być to dobrowolne a dałoby możliwość uniknięcia wszelkich zarzutów i dałoby to czystą kartę do "dyscyplinowania" Taka sama sytuacja dot. nabycia innych dóbr typu (ziemia, obiekty itp.)

1111


Merr ~Merr (Gość)13.10.2015 10:46

c.d. Szanowna Władzo Naszej Gminy- podział na "Baraniarzy" i Wapniarzy" to już odległa historia. Mieszkańcy mają oczy i rozum , a poza tym potrafią pisać i czytać ze zrozumieniem, potrafią również liczyć i oceniać zasadność wydatków z ich ciężko zarobionych podatków;czas się skończył ;a do "Sulejów dla Pokoleń" zrewidujcie z kom się zadaliście i oceńcie to w co się angażujecie.

153


Merr ~Merr (Gość)13.10.2015 07:19

Czas zacząć referendum , minęło już 10 miesięcy :-); wybrać Gospodarza na miarę Gminy;

224


dejta spokój ~dejta spokój (Gość)12.10.2015 10:21

dejta spokój i dejta pracować bo nic z tego nie wyjdzie jak tak bedzieta chapać do siebie

76


luzik luzikranga06.10.2015 19:26

Czy to prawda, że każda ławeczka - z tych stu, co je pan burmistrz kupił - kosztuje aż 1.600 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych) ???? Tak, tak - 1.600 zł sztuka!
Proszę o konkrety.

Komentarz był edytowany przez autora: 06.10.2015 19:28

2314


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat