Gorąca dyskusja ws. dróg powiatowych

Strefa FMRegion Środa, 08 sierpnia 201865 6334
Kilkudziesięciu mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska na czele z wójtem Romanem Drozdkiem pojawiło się podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, żeby zapytać przedstawicieli powiatu kiedy nastąpią remonty dróg powiatowych Bogdanów-Woźniki i Siomki-Glina zniszczonych przez ciężarówki transportujące towar z pobliskich żwirowni.

Ładuję galerię...

Przedstawiciele powiatu deklarowali, że już teraz chcieli położyć nakładkę na tym drugim odcinku, mieszkańcy oczekują tymczasem kompleksowej przebudowy tej drogi. Włodarze Starostwa argumentowali, że kompleksowy remont wymagałby wykupienia 20 tysięcy m2 gruntów od mieszkańców (m.in. w Krzyżanowie), na co trzeba by przeznaczyć ok. 1 milion złotych. Oczywiście zwiększyłoby to koszty całej inwestycji, a sama przebudowa trwałaby dłużej. Przedstawiciele powiatu chcieliby ubiegać się wówczas o dotację w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, a szanse na jej uzyskanie byłyby większe, gdyby droga spełniała określone kryteria: jezdnia musiałaby mieć 6 metrów szerokości, do tego chodnik, pobocze oraz rów, czyli razem ok. 15 metrów szerokości, ponieważ każdy ten element jest dodatkowo punktowany.

 

 - Jeszcze jest jeden szczegół, gdybyśmy ubiegali się o dofinansowanie, po remoncie droga musiałaby być otwarta dla wszystkich pojazdów, bez ograniczeń. W tej chwili drogą Siomki - Krzyżanów nie mogą jeździć auta o masie powyżej 5 ton, po kompleksowej przebudowie takiego ograniczenia by nie było - powiedział Zbigniew Starostwa, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 - Parametry są ważne, ale ważniejsze są nasze dzieci i wnuki, niekiedy muszę nosić moją wnuczkę na plecach, bo droga jest tak zalana i uważam, że położenie nakładki nie rozwiąże problemu, dlatego, że tam nie ma podłoża. Szanujmy pieniądze, nie wywalajmy ich w błoto - apelowała tymczasem jedna z mieszkanek.

 

Wicestarosta Piotr Wojtysiak zapewniał, że tańszy wariant przebudowy drogi w Krzyżanowie - który kosztowałby ok. 200-300 tysięcy złotych za 1 km wobec 1 miliona złotych za 1 km przy kompleksowej przebudowie - zakładał także wymianę podbudowy w tych najbardziej newralgicznych miejscach, nie przekonało to jednak wójta Romana Drozdka, który po raz kolejny przypomniał, że powiat za dużo wydaje na administrację, a pieniądze przeznaczane na ten cel powinny być przeznaczone właśnie na remonty dróg, jego zdaniem ok. 50 km dróg powiatowych wymaga natychmiastowego remontu inaczej niebawem trzeba będzie je zamknąć.

Przedstawiciele Starostwa zadeklarowali, że mogą zlecić przygotowanie projektu kompleksowej przebudowy drogi Siomki-Glina, jeśli włodarze gminy Wola Krzysztoporska dołożą na ten cel połowę kwoty. 30 lipca do wójta Romana Drozdka wysłano zresztą pismo w tej sprawie.

 

 - Dlaczego wywiera się na wójcie presję, że musi dołożyć 50%, przecież jest podział, jest powiat i jest gmina, każdy powinien dbać o swoje drogi - ripostował kolejny z mieszkańców.

 

 - Nikogo nie szantażujemy, jak dobry gospodarz najpierw realizujemy te inwestycje, na które możemy pozyskać środki zewnętrzne. Nakładkę możemy zrobić od razu, a na kompleksową przebudowę nas w tej chwili nie stać, dlatego prosimy o pomoc - opowiedział Piotr Wojtysiak.

 

Czy projekty budowlane dotyczące przebudowy dróg powiatowych nr 1913E na odcinku Siomki-Glina i nr 1916E na odcinku Bogdanów-Woźniki zostaną zlecone jeszcze w tym roku? Przedstawiciele powiatu uzależniają to od decyzji wójta Romana Drozdka, który jeszcze nie odpowiedział na wysłane pismo.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

-obs. ~-obs. (Gość)08.08.2018 14:10

będziemy pamiętać co w tej sprawie zrobilo trzech radnych powiatu pochodzących z gminy Wola Krzysztoporska; jesienią wybory!

124


gość ~gość (Gość)08.08.2018 13:49

Widać że Drozdek zaczął już swoją żałosna kampanię przedwyborczą na czele ze swoimi krzykaczami. Jeszcze tylko w starostwie go nie było...

1413


ale heca ~ale heca (Gość)12.08.2018 13:02

W starostwie to tylko tańce i śmichy zamiast konkretnej roboty, cały peesel

52


asas ~asas (Gość)08.08.2018 13:20

A co z odcinkiem drogi powiatowej Laski - Parzniewice , jest w takim stanie technicznym, że wstyd o niej mówić że jest drogą powiatową !!!!! zapraszam Włodarzy Powiatu i Gminy na przejażdżkę tym odcinkiem drogi w godz. 6-7 i 15-16 - powodzenia !!!

102


wolus ~wolus (Gość)08.08.2018 22:07

A radni powiatowi z gminy Wola Krzysztoporska byli na tym spotkaniu- jak nie to jesień i wara im od koryta.

120


gość ~gość (Gość)12.08.2018 23:09

Zacznijcie mądrze gg głosować podczas wyborów!!!

10


gość ~gość (Gość)12.08.2018 23:02

Wszyscy droga Krzyżanów i Oprzężów a Woźniki-Bogdanów.Wójt robi co mu na rękę ale w innych wsiach a Woźniki to co tam trochę salę odremontował i finał.Ale jak będą tam rządzić same stare wyjadacze tak będzie,My rządzimy i koniec.Najpierw gadać na Wójta i go poniżać a teraz ciu ciu Panie Wójcie.Wstyd!!!Ustąpcie miejsca młodym ,z pomysłami i otwartymi na ludzi a nie.Oby w tych wyborach mieszkańcy mieli otwarte oczy i głosowali co im rozum podpowiada a nie ugabywanie na siebie bo ja muszę wygrać,ściągać rodzinkę i znajomków.itp
Wójt niech zacznie wszystkich traktować tak samo a nie wybrańców uwielbiać!!!

11


gość ~gość (Gość)12.08.2018 22:22

Do drogi p.wójt się nie dołoży bo lepiej domów ludowych nastawić w których się nic nie dzieje. Szkoda słów na obłudę wójta.

31


ob. ~ob. (Gość)11.08.2018 14:57

i wiadomo dlaczego nie ma tych dróg, komu trzeba za to ,,podziękować"

40


plus ~plus (Gość)09.08.2018 09:04

Przecież drogi w gminie W K miał zrobić Antoni...

88


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat