Gorąca dyskusja ws. dróg powiatowych

Strefa FMRegion Środa, 08 sierpnia 201877 13367
Kilkudziesięciu mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska na czele z wójtem Romanem Drozdkiem pojawiło się podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, żeby zapytać przedstawicieli powiatu kiedy nastąpią remonty dróg powiatowych Bogdanów-Woźniki i Siomki-Glina zniszczonych przez ciężarówki transportujące towar z pobliskich żwirowni.

Ładuję galerię...

Przedstawiciele powiatu deklarowali, że już teraz chcieli położyć nakładkę na tym drugim odcinku, mieszkańcy oczekują tymczasem kompleksowej przebudowy tej drogi. Włodarze Starostwa argumentowali, że kompleksowy remont wymagałby wykupienia 20 tysięcy m2 gruntów od mieszkańców (m.in. w Krzyżanowie), na co trzeba by przeznaczyć ok. 1 milion złotych. Oczywiście zwiększyłoby to koszty całej inwestycji, a sama przebudowa trwałaby dłużej. Przedstawiciele powiatu chcieliby ubiegać się wówczas o dotację w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, a szanse na jej uzyskanie byłyby większe, gdyby droga spełniała określone kryteria: jezdnia musiałaby mieć 6 metrów szerokości, do tego chodnik, pobocze oraz rów, czyli razem ok. 15 metrów szerokości, ponieważ każdy ten element jest dodatkowo punktowany.

 

 - Jeszcze jest jeden szczegół, gdybyśmy ubiegali się o dofinansowanie, po remoncie droga musiałaby być otwarta dla wszystkich pojazdów, bez ograniczeń. W tej chwili drogą Siomki - Krzyżanów nie mogą jeździć auta o masie powyżej 5 ton, po kompleksowej przebudowie takiego ograniczenia by nie było - powiedział Zbigniew Starostwa, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 - Parametry są ważne, ale ważniejsze są nasze dzieci i wnuki, niekiedy muszę nosić moją wnuczkę na plecach, bo droga jest tak zalana i uważam, że położenie nakładki nie rozwiąże problemu, dlatego, że tam nie ma podłoża. Szanujmy pieniądze, nie wywalajmy ich w błoto - apelowała tymczasem jedna z mieszkanek.

 

Wicestarosta Piotr Wojtysiak zapewniał, że tańszy wariant przebudowy drogi w Krzyżanowie - który kosztowałby ok. 200-300 tysięcy złotych za 1 km wobec 1 miliona złotych za 1 km przy kompleksowej przebudowie - zakładał także wymianę podbudowy w tych najbardziej newralgicznych miejscach, nie przekonało to jednak wójta Romana Drozdka, który po raz kolejny przypomniał, że powiat za dużo wydaje na administrację, a pieniądze przeznaczane na ten cel powinny być przeznaczone właśnie na remonty dróg, jego zdaniem ok. 50 km dróg powiatowych wymaga natychmiastowego remontu inaczej niebawem trzeba będzie je zamknąć.

Przedstawiciele Starostwa zadeklarowali, że mogą zlecić przygotowanie projektu kompleksowej przebudowy drogi Siomki-Glina, jeśli włodarze gminy Wola Krzysztoporska dołożą na ten cel połowę kwoty. 30 lipca do wójta Romana Drozdka wysłano zresztą pismo w tej sprawie.

 

 - Dlaczego wywiera się na wójcie presję, że musi dołożyć 50%, przecież jest podział, jest powiat i jest gmina, każdy powinien dbać o swoje drogi - ripostował kolejny z mieszkańców.

 

 - Nikogo nie szantażujemy, jak dobry gospodarz najpierw realizujemy te inwestycje, na które możemy pozyskać środki zewnętrzne. Nakładkę możemy zrobić od razu, a na kompleksową przebudowę nas w tej chwili nie stać, dlatego prosimy o pomoc - opowiedział Piotr Wojtysiak.

 

Czy projekty budowlane dotyczące przebudowy dróg powiatowych nr 1913E na odcinku Siomki-Glina i nr 1916E na odcinku Bogdanów-Woźniki zostaną zlecone jeszcze w tym roku? Przedstawiciele powiatu uzależniają to od decyzji wójta Romana Drozdka, który jeszcze nie odpowiedział na wysłane pismo.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (77)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mich trzepnica ~mich trzepnica (Gość)01.09.2020 19:48

Czy kiedy kolwiek zrobia remont drogi powiatowej trzepnica zerechowa

10


gośće ~gośće (Gość)18.10.2018 00:00

to prawda o tej zamianie drogi za 3 mil na klime w sali osp za 30 tys Krzyżanów kto wam tak doradza .

10


 wyborca 01 ~ wyborca 01 (Gość)18.09.2018 00:52

Krzyżanów zamienił drogę na klimatyzacje w osp i to na zimę
radna postawiła na rozwój miejscowości.

30


gość 1 ~gość 1 (Gość)10.08.2018 10:09

Panie wójcie jak pan śmie kogoś pouczać. Zajmij się swoimi drogami. Np. Oprzężów dziura na dziurze. Zajmij się budowanymi domami ludowymi pod publiczkę bez żadnej sztuki budowlanej a które już po kilku latach wymagają remontów. Ciekawe czy pan budując coś dla siebie rozpoczął by budowę jesienią tak jak domy w Gąskach i Rokszycach gdzie już trzeba ich suszyć. I to jest dobry gospodarz ?

105


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)17.09.2018 20:33

Drogi to zostały zniszczony przez nierozważne inwestycje kanalizacyjne. powinno się kogoś za to pociągnąć do odpowiedzialnosci za taką inwestycję, gdzie jedno się robi a drugie niszczy i jeszcze próbuje się na inne osoby zgonić....
Takiego czegoś jeszcze świat nie widział aby psuć drogę, robić kanalizację i zganiać na inne osoby. To samo na Bogdanów, kto wyraził zgodę na kopalnie i na ciężki sprzęt. PRzecież to gmina.
Sciemniania to ja nie lubie.
http://www.powiat-piotrkowski.pl/images/newsy/3862/tabela/tabela.png

10


asas ~asas (Gość)08.08.2018 13:20

A co z odcinkiem drogi powiatowej Laski - Parzniewice , jest w takim stanie technicznym, że wstyd o niej mówić że jest drogą powiatową !!!!! zapraszam Włodarzy Powiatu i Gminy na przejażdżkę tym odcinkiem drogi w godz. 6-7 i 15-16 - powodzenia !!!

112


wyborca [01] ~wyborca [01] (Gość)18.09.2018 00:05

po 16 latach rządów tego wójta ,,ientelmena,, nie mamy czym do szkoły czy pracy dojechać część gminy cofnął do powojennych czasów i gdzie tu rozwój gminy wola krzysztoporska ???????

20


wyborca ~wyborca (Gość)21.08.2018 23:08

a te dwie radne z przewodnicząca na czele z gminy Wola Krzysztoporska poszły pouczać radnych powiatu, a same to co zrobiły w sprawie dróg gminnych, pod własnym nosem trudno cokolwiek dojrzeć, zaś nie dotknęły dróg gminnych oczyma i trudno im skupić się na własnych zadaniach, zapraszam wszystkich na drogi gminne we wsi Wola Krzysztoporska i nie tylko, za to nasza gmina kwitnie w" piękne domy ludowe " , które straszą swoją ciszą grobową, drogie panie czy to już kampania wyborcza,my wyborcy już wam dziękujemy

40


-obs. ~-obs. (Gość)08.08.2018 14:10

będziemy pamiętać co w tej sprawie zrobilo trzech radnych powiatu pochodzących z gminy Wola Krzysztoporska; jesienią wybory!

154


gość ~gość (Gość)08.08.2018 13:49

Widać że Drozdek zaczął już swoją żałosna kampanię przedwyborczą na czele ze swoimi krzykaczami. Jeszcze tylko w starostwie go nie było...

1613


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat