Godziny dla seniorów - dobry pomysł czy klapa?

Strefa FM Środa, 21 października 202050 3792
Słowa "która godzina" nabierają szczególnego znaczenia, jeśli wybieramy się na zakupy. Między 10 a 12 sklepy otwarte są tylko dla osób powyżej 60. roku życia. Podobnie apteki i poczta.
fot. pixabay.com

Supermarkety narzekają, że godziny dla seniorów nie mają sensu. A jak jest w małych osiedlowych sklepach?


Godziny dla seniorów nie obowiązują na stacjach benzynowych, w marketach budowlanych czy odzieżowych. Nie obowiązują też w weekendy.


Zainteresował temat?

0

9


Komentarze (50)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_iron maiden ~gość_iron maiden (Gość)25.10.2020 13:02

Jest to pomysł zupełnie nie trafiony, który niczemu i nikomu nie służy ponieważ seniorzy robią zakupy bez względu na godzinę. Osoby młodsze które muszą załatwiać swoje sprawy przed południem mają z tego powodu tylko utrudnienie. Jest to tylko ukłon w stronę moherowej części elektoratu.

11


goœć_maniek ~goœć_maniek (Gość)21.10.2020 20:00

Ja akurat wtedy jestem w pracy, więc zasadniczo mi to nie przeszkadza. Rozumiem, że dla części osób może być problem. Problem jest ze strony sprzedających ponieważ koszty sa normalne a w tym czasie sprzedaż drastycznie spada. Moim zdaniem by sprzedający mogli sobie to odbić sklepy stosujące się do godzin dla seniorów powinny móc otworzyć się w niedziele. Ale nie na cały dzień. Skoro godzina dla seniorów to 5x2 godziny więc sklepy powinni móc otworzyć na max 10 godzin w niedzielę. Wówczas sprzedający nie mogliby chyba narzekać, że są stratni gdyż to co nie zarobią w tygodniu będą mogli nadrobić w niedzielę. Takie jest moje zdanie.

15


gość_g ~gość_g (Gość)22.10.2020 10:27

Klapa po całości.Ja o 10 akurat mam przerwe.Tu by wyskoczył po jakie piwko i setke to sie nie da bo seniorzy.Rano znowu jeszcze zamknięte.bezsens totalny

32


gość_krupnik ~gość_krupnik (Gość)22.10.2020 15:14

A w nocnych też są wyznaczone godziny?

10


gość_kapcizosr ~gość_kapcizosr (Gość)22.10.2020 12:28

Covid utrzymuje się parę godzin w powietrzu więc to zbędne i utrudniające życie

20


gfhg ~gfhg (Gość)22.10.2020 11:10

ja bym w ogóle zamknął np. biedry i pozwolił tam chodzić tylko seniorom :)

20


gość_polo        ~gość_polo (Gość)21.10.2020 19:46

Wszelka logika podpowiada, że chodzi tylko o to aby najbardziej " żelazny" elektorat widział, że są podejmowane jakieś kroki w kwestii tej rzekomej pandemii. Przy czym słowo " żelazny" użyte jest nieprzypadkowo, bo " zwykły" elektorat jeszcze cokolwiek myśli. A de facto istotne jest odwrócenie uwagi od tego, że gospodarczo zmierzamy ku ruinie. Jeszcze trochę a laptopy, telewizory, obrączki i złote " sztuczne szczęki" masowe powędrują do lombardu... I to nawet bardziej optymistyczna prognoza...

71


gość_piotrków ~gość_piotrków (Gość)21.10.2020 11:18

To jest porażka. Seniorzy i tak chodzą do sklepów przed i po godzinach dla nich... W sklepach między 10 a 12 pustki a po 12 parkingi zawalone kolejki na pol sklepu bo ludzie się zjeżdżają, ludzie wchodza w kurtkach bo zimno w maskach i stoja w kolejkach pocą się bo jest gorąco w sklepie a później chorują.

201


odmierzam czas... ~odmierzam czas... (Gość)21.10.2020 15:55

Pomysł świetny, dlatego należy jeszcze zrobić godziny dla juniorów, dla młodzików, dla weteranów, dla sierot, dla LGBT, dla kolorowych, dla inwalidów, dla łysych, dla rolników, dla bezrobotnych itd.
I skwapliwie sprawdzać każdego na wejściu.
Ordnung muss sein, czy jakoś tak...
A może wykroi się jeszcze jakieś godziny dla normalnych, czyli "bezmaseczkowców"? A nie - bezmaseczkowym bandytom wstęp wzbroniony o każdej porze!

62


mi-hał ~mi-hał (Gość)21.10.2020 12:23

A jak będę w czapce i założę maseczkę tak, że tylko oczy będzie mi widać i powiem że mam 70 lat, to ktoś będzie prosił o dowód osobisty żeby sprawdzić czy łapię się w przedziale wiekowym? Jeśli tak, to czy jak pokażę dowód dziadka, to poproszony zostanę o zdjęcie maseczki celem weryfikacji z dowodem osobistym?

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat