Godzina „W” w Piotrkowie

ePiotrkow Poniedziałek, 01 sierpnia 201654 13851
Dokładnie o godz. 17.00 w mieście zawyły syreny. Ci, którzy chcieli uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadzili się w poniedziałek na Placu Kościuszki.

Ładuję galerię...

Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu Polski. Okolicznością modlitwę zmówił proboszcz kościoła farnego ks. Grzegorz Gogol. Następnie delegacje (m.in. przedstawiciele władz miasta, powiatu, kombatanci, reprezentanci lokalnych struktur PiS, Kukiz’15 i Klubu Gazety Polskiej) złożyły kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza oraz pod tablicą upamiętniającą Stefana Roweckiego „Grota”, wmurowaną w kamienicy przy ul. Słowackiego 1.

 

Kilka piosenek patriotycznych zaśpiewał zebranym Bartek Kurowski. Później uczestnicy uroczystości przeszli w Marszu Pamięci na piotrkowskie nekropolie złożyć hołd na grobach powstańców związanych z Piotrkowem Trybunalskim.


Zainteresował temat?

8

4


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.08.2016 10:18

Mama wrażenie , że wszyscy nastawienie są tu na krytykę, żeby jeszcze była to krytyka konstruktywna, no cóż. Tak dla przeciwwagi i dla niektórych, tych czytających ze zrozumieniem: to powstanie było wynikiem dążenia - dążenia do wolności i niepodległości. Moc Powstania Warszawskiego wynika z tego, że była ona wielkim wybuchem, wielkim wybuchem polskiego dążenia do wolności. To właśnie determinowało żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji walczących w powstaniu do niezwykłego heroizmu, bohaterstwa, które było podziwiane nawet przez wrogów.

72


Sulejowiak ~Sulejowiak (Gość)02.08.2016 15:08

Od pisowcow bije patriotyzm ? żenada. A czy Wiesia pokutuje za swojego dziadka?

32


ustalam_warunki ~ustalam_warunki (Gość)02.08.2016 13:20

Antypolski element zawsze musi się zaktywizować w okolicach dat ważnych dla Polski i Polaków. Od czasu kiedy napisano w pewnej gazecie ogólnopolskiej, że Powstanie wybuchło dlatego, aby wymordować ocalałych Żydów, żaden prowincjonalny "geniusz" nie będzie już w stanie wymyślić niczego głupszego. Dlatego nie wysilajcie się, na nic wasz próżny trud. My wiemy kim jesteście i kogo reprezentujecie.

73


wnwa@piotrkow.net,pl ~wnwa@piotrkow.net,pl (Gość)02.08.2016 12:49

w krótkich spodniach idzie się na plażę a nie na uroczystość obchodów powstania Warszawskiego

104


wspomnienie ~wspomnienie (Gość)02.08.2016 12:11

Kto mówi o bezsensie walki za Polskę ? Wnuki i synowie tych co walczyli czy wnuki czy synowie tych co grzali d...ę pod pierzyną ? Znam jednego co go zawsze polskość uwierała. Potem się dowiedziałem, że jego dziadek donosił Niemcom na mieszkańców i partyzanci musieli go załatwić.

53


thom ~thom (Gość)02.08.2016 11:42

Nalezny szacunek otrzymali powstancy od prawdziwych patriotow w wymietych t -shirtach ( najzabawniejszy ten z garfildem ) ,bezsensowne dobieranie koszul do marynarek , ogolnie totalny brak ogłady i dobrego smaku .
Przynajmniej na tak podnoiosłą chwile mogli by zawiesić swoje plebejskie zwyczaje .
No ale co tu od kogo wymagać?

93


taaaa ~taaaa (Gość)01.08.2016 23:37

Rocznica powstania warszawskiego dzisiaj byla zauwazyliscie to de..le i nieistotne kto w czym wystepowal i jaka ma fryzure wazne ze byl z wlasnej nie przymuszonej woli a kazdy kto twierdzi ze powstanie bylo bledem jest zwyklym zdrajca i powinni mu lbie wygolic sfastyke

109


PT97-300 ~PT97-300 (Gość)02.08.2016 10:19

Do malkontentów których bolą cztery litery, że młodzi ludzie mimo, że nie mają prawa pamiętać tych dni, to je czczą i hołdują poległym żołnierzom! W sercu mają Polskę! Czepiających się o flagę "niemiec" wysyłam na lekcje historii do podstawówki... Bo jakbyście nie wiedzieli wtedy nie było "niemiec" tylko trzecia rzesza z swastyka, durnie! Proponuję żeby Ci co opluwają heroizm Powstańczych Polaków ujawnili się z imienia i nazwiska... Będzie łatwiej wychwytać zdrajców i tchórzy. Pozdrawiam... Chwała Wielkiej Polsce!

104


kija ~kija (Gość)01.08.2016 18:45

jak na odpuście , zupełny brak powagi ; tłuste brzuchy w krótkich gaciach , łyse pały , race i gamonie z mks-u i polonii.
ps. łysa pało opaskę nosi się na prawym ramieniu / wszyscy bębnią o tym od tygodnia/, polecam tekst z e-piotrków ; http://www.epiotrkow.pl/news/Zakladanie-koszulki-z-Polska-Walczaca-nie-robi-z-czlowieka-patrioty,25943

2716


gosc321 ~gosc321 (Gość)02.08.2016 09:45

Nie popisali się fani mks-u z ich banerem w kolorach niemiec. W takim dniu taki baner, czy to jest na miejscu?

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat