Gmina Wolbórz: Sołtysi zakończyli kadencję

ePiotrkowRegion Piątek, 11 stycznia 20190 2010
22 sołtysów gminy Wolbórz zakończyło swoją czteroletnią kadencję. Sołtysom podziękował burmistrz. W lutym odbędą się wybory na kolejną kadencję.

Sołtysi, jak w każdy czwartek miesiąca, spotkali się z burmistrzem w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Spotkania te, organizowane od czterech lat, zawsze poświęcone były aktualnym sprawom i problemom w sołectwach. Podczas spotkania 10 stycznia omawiano m.in. kwestię zimowego utrzymania dróg. Później Andrzej Jaros podziękował sołtysom za ich pracę i zaangażowanie.

 

Na rzecz społeczności lokalnej pracowało 22 sołtysów w gminie Wolbórz, w tym 7 kobiet. Najstarszym z sołtysów był Tadeusz Stefańczyk z Lubiatowa, który funkcję pełnił od 1999 roku. Jednak najdłużej funkcję sołtysa sprawowali od roku 1990 Zygmunt Lasota z Komornik, Ryszard Jaśkowski z Lubiaszowa i Mieczysław Matera z Psar Lechawy.

W imieniu sołtysów słowa podziękowania za dobrą współpracę skierowała w stronę burmistrzem sołtys Danuta Gwóźdź z Psar Starych.

Wybory nowych sołtysów w gminie Wolbórz odbędą się w lutym.

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz) 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat