Gmina Wolbórz: Dotacje na termomodernizacje, piece i fotowoltaikę

Region Czwartek, 22 sierpnia 201913 2301
Urząd Miejski w Wolborzu zaprasza na spotkanie w sprawie dotacji na wymianę starych pieców, termomodernizacje i fotowoltaikę. Spotkanie odbędzie się 4 września w sali OSP w Wolborzu o godz. 19.00.
fot. pixabay

Uruchomione zostały nowe programy rządowe: „Mój prąd”, „Energia+”, „Agro Energia” – dotacje (dofinansowanie i preferencyjny kredyt) - montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców, gospodarstw rolnych oraz działalności gospodarczych oraz „Czyste Powietrze” – dotacje (dofinansowanie i preferencyjny kredyt) - wymianę źródeł ciepła i termomodernizacja budynków mieszkalnych.


Uwaga mieszkańcy, którzy mają już dokumentację! W związku z tym, że firma GlobalECO przygotowała wniosek dotacyjny dla gminy, w którym beneficjentami końcowymi byli mieszkańcy, firma zobowiązała się, że wszystkie koszty poniesione przez mieszkańców do projektów realizowanych przez GlobalECO oraz przygotowana już dokumentacja będzie ponownie wykorzystana.

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz) 


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.08.2019 10:10

eko-eternit znów w modzie? Albo zdjęcie przerobione w photoshopie

10


gość ~gość (Gość)23.08.2019 15:19

Żeby nie wyszło jak w gminie Sulejow. Też szumnie dotacje zapowiadali a jak co do czego to nawet wniosku porządnie nie potrafili złożyć. Pani Jankowska z Burmistrzem trochę się zasiedzieli na stolikach w urzędzie, nie potrafią od swoich pracowników wyegzekwować efektywnej pracy. Aż żal patrzeć na tą urzędnicze fuszerke.

10


Gordon ~Gordon (Gość)22.08.2019 20:39

Wymieniona firma dorobiła się na samych projektach, które zresztą są beznadziejne...

20


wojciech ~wojciech (Gość)22.08.2019 13:37

prawda o dotacjach przy fotowoltaice jest taka, że zarabia na tym tylko firma instalująca. Ja założyłem sobie panele sam i bez dotacji i taki sprzęt jak chciałem wyszło 60% taniej niż przez firmę. Co instalują takie firmy ? Najtańsze chińskie panele i inwertery. Potem z tego co oddajesz do sieci możesz pobrać tylko 80% a 20% to ukryty podatek. Dziękuję bardzo. A jak wyłączą prąd w sieci to i tak nie masz energii. Ja mam instalację off-grid, z niemieckimi panelami Sharp, całą energię zużywam u siebie nadwyżka trafia do akumulatorów i nie muszę się martwić, że prąd wyłączą, bo u mnie jest zawsze.

71


... ~... (Gość)22.08.2019 13:16

W Rozprzy też były dotacje na fotowoltaikę...

40


gość ~gość (Gość)22.08.2019 12:24

Wielka ściema jak w Moszczenicy trzeba zapłacić za projekt a z dotacj jak nie było tak niema minęło trzy lata od złożenia wniosku

40


gość ~gość (Gość)22.08.2019 10:56

Trafne spostrzeżenie, na utylizację eternitu przez gminę trzeba długo czekać, zdemontowany trujący czeka ponad pół roku

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat