Gmina Wolbórz: Dom Ludowy w Goleszach gotowy

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 19 października 20207 1271
Nowoczesny budynek służący integracji lokalnej społeczności długo będzie służył następnym pokoleniom. Jego remont kosztował blisko 1,5 mln zł. Efekty prac są imponujące.

Ze starego budynku Domu Ludowego w Goleszach Dużych pozostały tylko ściany. Kompleksowej modernizacji tego obiektu poddane zostały wszystkie pozostałe jego elementy. Budynek przebudowano, wykonano jego termomodernizacje i położono nowy dach z nowymi kominami. Wymieniono wszystkie instalacje wod.-kan., elektryczną i c.o. Budynek zyskał nowe okna i drzwi oraz nowoczesną instalacje grzewczą tzw. pompę ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną.


Wewnątrz są nowoczesne toalety, zaplecze kuchenne wraz z wyposażeniem oraz wielka klimatyzowana sala przeznaczona na spotkania integracyjne czy okolicznościowe imprezy. W budynku znalazła się także biblioteka i Pracownia Orange.


- Jesteśmy pod dużym wrażeniem, oglądając efekty wielu miesięcy prac firmy budowlanej. Obiekt jest piękny i widać tu zaangażowanie lokalnej społeczności, której przewodzi sołtys Zbigniew Klewin, jednocześnie przewodniczący Rady Miejskiej. Cieszę się z dobrze wydanych pieniędzy, tym bardziej, że pozyskaliśmy je z funduszy europejskich – mówi burmistrz Andrzej Jaros.


Gdy tylko minie okres pandemii lokalna społeczność planuje oficjalne otwarcie Domu Ludowego i wspólną biesiadę. 15 października budynek obejrzeli w towarzystwie burmistrza jego zastępca Dymitr Jędryka, skarbnik gminy Izabela Midera i sekretarz Elżbieta Bijoch. Całkowita wartość projektu to prawie 1,5 mln zł, dofinansowanie unijne wyniosło prawie 873 tys.

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gośćpl ~gość_gośćpl (Gość)21.10.2020 20:21

Dom Ludowy w Goleszach nie jest akurat miejscem, które stoi nieużyteczne. Tam się naprawdę dużo dzieje.

10


gość_jangutenberg1980 ~gość_jangutenberg1980 (Gość)21.10.2020 08:40

Zgadzam się... Wyrzucone pieniądze w błoto...
To nie są dawne czasy, kiedy gospodynie zbierały się i razem śpiewały pieśni, darły pierze, czy przyrządzały konfitury, kisiły kapustę, ucząc przy tym swoje pociechy... Przekazywano rzemiosło, szydełkowano, robiono na drutach, grano na instrumentach, uczono się tańców ludowych... Ta tradycja zanika.
Teraz młodzież ma WiFi, smartfony YouTube, Tictoc, Twitery itp., xboxy, czyli nowoczesne techniki ogłupiania i hamowania rozwoju manualnego, wprowadzanie młodego człowieka w dorosłość bez wartości i przydatności do życia w rodzinie i grupie etnicznej...

00


gość_h ~gość_h (Gość)20.10.2020 16:50

Mogliby tam jakaś pijalnie piwa np otworzyć bo przecież pod sklepami to ja na mandaty nie wyrabiam.

00


gość_g ~gość_g (Gość)19.10.2020 11:10

I bedzie stalo bez celu jak wiele innych.

90


ooo ~ooo (Gość)20.10.2020 11:18

Wyrzucone pieniądze.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat