Gmina Wola Krzysztoporska: Wakacyjne remonty w szkołach

ePiotrkowRegion Środa, 16 września 20200 1425
Wakacje to dobry czas na remonty i inwestycje w szkołach. W tym roku uczniowie opuścili placówki już w marcu, swobodnie można więc było zabrać się za prace remontowe. Co udało się poprawić w szkołach na terenie gminy Wola Krzysztoporska?

Ładuję galerię...

Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie

W Krzyżanowie remonty początek miały już w kwietniu 2020, kiedy to wymieniono chodnik i założono przepusty odprowadzające deszczówkę od rynien wzdłuż budynku szkoły. Naprawa opaski znajdującej się wokół budynku szkoły kosztowała 9 tys. 840 zł.
Zaraz po zakończeniu roku szkolnego na teren placówki weszła ekipa remontowa, która dokonała wymiany starych, drewnianych, zniszczonych podłóg na wykładzinę termozgrzewalną. – Remont polegał na demontażu drewnianych podłóg, wykonaniu odpowiedniej izolacji, zrobieniu wylewek betonowych, na które w ostatnim etapie przyklejono wykładziny termozgrzewalne. Wymiany podłóg dokonano w sali gimnastycznej, szatniach i magazynku w bloku sportowym oraz pomieszczeniach biurowych i socjalnych (gabinet dyrektora szkoły, sekretariat, pokój nauczycieli, pokój woźnych oraz magazynek techniczny). Łączna powierzchnia wymienionych podłóg wyniosła ponad 178 m kw. Koszt remontu opiewa na 29 tys. 904,74 zł – mówi dyrektor SP Krzyżanów Magdalena Ryżewska. – Nie można nie wspomnieć, że dużym wsparciem okazała się pomoc niezawodnych druhów OSP oraz sołtysa Krzyżanowa, którzy to w czynie społecznym pomalowali ściany kilku z wymienionych pomieszczeń. Serdecznie im za to dziękuję w imieniu swoim oraz uczniów naszej szkoły – dodaje.
We własnym zakresie w całej szkole odmalowano również futryny drzwi do sal lekcyjnych i pozostałych pomieszczeń oraz część grzejników i drzwi wejściowe.
– Mamy nadzieję, że u progu nowego roku szkolnego 2020/2021 zarówno uczniowie, rodzice, jak i pracownicy szkoły będą zadowoleni z efektu przeprowadzonych remontów – dodaje Magdalena Ryżewska.

 
Szkoła Podstawowa w Parzniewicach

Sporo działo się też w Parzniewicach. Przede wszystkim udało się zakończyć budowę budynku gospodarczego o powierzchni 33,90 m kw. przy szkole. To zadanie kosztowało niemal 50 tys. zł.
Trzeba też było naprawić uszkodzenia dachu na budynku szkoły i sali gimnastycznej powstałe w wyniku czerwcowej ulewy (ponad 3 tys. zł). Naprawiono również uszkodzone szambo przy szkole (wymieniono dwie studnie kanalizacyjne i przyłącze kanalizacji sanitarnej dł. ok. 42 mb na odcinku od budynku szkoły w kierunku zbiornika). Te prace kosztowały 12 tys. 177 zł.
Naprawy wymagała również opaska drenażowa wokół budynku szkoły, a jej koszt to ponad 3 tys. zł. – Jak widać, w minione wakacje przeprowadzono u nas sporo remontów. Niektóre prace – jak malowanie korytarzy i części klas lekcyjnych – wykonaliśmy własnymi środkami – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Parzniewicach Adrianna Grela. – Wykonane zastały także przeglądy roczne i pięcioletnie wszystkich budynków i obiektów – dodaje.


Szkoła Podstawowa w Gomulinie

Podczas wakacji w Szkole Podstawowej w Gomulinie pomalowano 9 klas lekcyjnych, 2 korytarze i forum szkolne (łącznie ok. 2.218 m kw.) – to wszystko za kwotę 28 tys. 486,80 zł. Położono również tynk mozaikowy na korytarzu przy hali sportowej na powierzchni łącznej ok. 121,76 m kw., co kosztowało 11 tys. 906,40 zł. – Naprawione zostało też ogrodzenie znajdujące się przy przedszkolu – zamontowano nową blachę falistą (koszt 4 tys. 460 zł). Wymienione zostały również uszkodzone drzwi wejściowe do szkoły. Wszystkie zaplanowane prace remontowe zostały ukończone – dodaje dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie Iwona Zapała.


Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej

– W tym roku szkolnym, mimo trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa, w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej udało się przeprowadzić zaplanowane prace remontowe. W tym trudnym czasie zadbaliśmy nie tylko o estetykę szkoły, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo uczniów – mówi dyrektor placówki Anna Otwinowska. – W czasie wakacji został przeprowadzony remont dwóch korytarzy oraz sali polonistycznej, gdzie nie tylko położono gładzie, pomalowano ściany, ale też wycyklinowano i pomalowano parkiet. Odnowione pomieszczenia wyglądają bardzo estetycznie i czekają na powrót uczniów.
Wykonane prace kosztowały 30 tys. 135 zł.
Wcześniej, bo w listopadzie 2019 r., wyremontowano trzy łazienki w budynku oddziałów przedszkolnych. Zaadaptowano też większe pomieszczenia na sklepik szkolny i bibliotekę. Odmalowano, wyposażono w regały, stoliki, rolety. Koszt tych robót to 45 tys. zł.


Szkoła Podstawowa w Bujnach

W SP Bujny większe remonty (np. wymiana okien) odbyły się w latach ubiegłych, teraz więc wykonano drobniejsze prace. – Własnymi siłami wykonaliśmy malowanie korytarzy szkolnych – mówi dyrektor placówki Bogusława Bajerowska.


Szkoła Podstawowa w Bogdanowie

Dużych remontów nie było też w Bogdanowie. – Mamy odmalowane sale, nowe meble, w wakacje nie było więc konieczne wykonywanie żadnych remontów. Wcześniej – podczas ferii zimowych – wyremontowany został oddział przedszkolny – mówi z kolei dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdanowie Tamara Kałcz.


Przedszkole Samorządowe w Woli Krzysztoporskiej

– W wakacje w Przedszkolu Samorządowym w Woli Krzysztoporskiej odbywały się prace porządkowe i drobne remonty – mówi dyrektor placówki Ilona Wieczorek-Michalska. – Pomalowane zostały dwie sale zajęć dla dzieci, zaplecze kuchenne i kuchenna klatka schodowa. W toalecie dla najmłodszej grupy dzieci został zamontowany brodzik z prysznicem. W czterech salach zamontowaliśmy zakupione przez Radę Rodziców telewizory. Kuchnia przedszkola wzbogaciła się o nowe urządzenie – została zakupiona profesjonalna zmywarko-wyparzarka, która pozwoli na dokładne mycie i dezynfekowanie naczyń. Prowadzone były również prace w ogrodzie Przedszkola, gdzie wycięte zostały obumarłe i zagrażające bezpieczeństwu drzewa, dosialiśmy trawę i wypielęgnowaliśmy klomby kwiatowe – dodaje dyrektor przedszkola.

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat