Gmina Wola Krzysztoporska: W szkolnych bibliotekach będą nowe książki

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 17 sierpnia 20200 673
szkolnych bibliotekach w Parzniewicach, Woli Krzysztoporskiej i Bogdanowie znajdą się nowe książki. Pieniądze na ich zakup nie w większości pochodzić będą z rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. 20% wydatków pokryją ze swoich budżetów szkoły. Program wspiera zakupy książek niebędących podręcznikami. Trafią one do szkolnych bibliotek.

I tak Szkoła Podstawowa w Parzniewicach będzie mogła kupić nowości za kwotę 5 tys. zł (4 tys. zł dotacji; 1 tys. zł wkład własny).

 

Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej wzbogaci bibliotekę o lektury za 15 tys. zł (12 tys. zł dotacja, 3 tys. wkład własny).

 

Szkoła Podstawowa w Bogdanowie poszerzy swoje zbiory za kwotę 3.100 zł (2.480 zł dotacja; 620 zł wkład własny).

 

W sumie do bibliotek szkolnych na terenie gminy Wola Krzysztoporska trafią nowe książki za kwotę 23 tys. 100 zł (18.480 zł dotacji; 4 tys. 620 zł wkład własny).

 

W latach ubiegłych książki z tego programu trafiły do pozostałych szkół na terenie gminy.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat