Gmina Wola Krzysztoporska: W Poraju i Piekarach powstaną place zabaw z siłowniami

ePiotrkowRegion Środa, 07 października 20202 965
Jeszcze w tym roku w gminie Wola Krzysztoporska mają powstać dwa nowe place zabaw z siłowniami zewnętrznymi. Na terenie gminy są już 23 takie obiekty.
Na zdjęciu plac zabaw z siłownią w Krężnej Kolonii

Kompleksy sportowo-rekreacyjne, składające się z placu zabaw dla dzieci i siłowni plenerowej, powstaną w Poraju i Piekarach. Oba obiekty będą bliźniaczo podobne. Place zabaw będą miały powierzchnię 169 m2 każdy i będą się składały z kilku różnych zabawek: huśtawki wagowej, huśtawki podwójnej, karuzeli tarczowej, bujaka konia, bujaka słonia, zestawu zabawowego. Place zaopatrzone będą oczywiście w kosze parkowe (8 szt.) i ławki (12 szt.). Z kolei siłownie zewnętrzne będą się składać z tzw. biegacza, krzesła do wyciskania, orbitreka, twistera, wahadła. Place zabaw i siłownie będą oświetlone (przy każdym stanie 6 latarni) i ogrodzone płotem panelowym. Utwardzony zostanie także teren wokół nich. Nie zabraknie również zieleni, a planowane nasadzenia to: jabłoń Royalty, klon zwyczajny (6 szt.) oraz trzmieliny Fortuna (235 szt.).

 

W drodze przetargu wyłoniono już wykonawcę robót.

 

Obiekt w Piekarach kosztować będzie 146 tys. 608,12 zł. Na to zadanie został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego o przyznanie dotacji celowej w ramach dofinansowań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Kompleks sportowo-rekreacyjny w Poraju wykonany zostanie za kwotę 147 tys. 584,63 zł.

 

Prace przy obu obiektach mają się zakończyć do 20 listopada 2020 r.

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

edek ~edek (Gość)07.10.2020 10:26

potrzebne jak dziura w moście

11


Ela /Gość/ ~Ela /Gość/ (Gość)07.10.2020 14:47

Place zabaw jak najbardziej potrzebne, szkoda tylko że wszystkie są takie same: bujaczki, karuzele, zjeżdżalnia i oczywiście wszystko w piachu i pełnym słońcu. Przydałoby się urozmaicić te obiekty o konstrukcje linowe, bocianie gniazdo czy może hamaki. Ktoś mógłby się bardziej przyłożyć przy projektowaniu takiego to obiektu!!!

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat