Gmina Wola Krzysztoporska: Umowa na budowę mieszkań komunalnych podpisana

ePiotrkowRegion Piątek, 28 lutego 20202 2026
Sześć budynków komunalnych, w których znajdzie się 27 mieszkań różnej wielkości uzupełnionych komórkami lokatorskimi, a pośrodku plac zabaw i siłownia – taki kompleks już niebawem powstanie w Woli Krzysztoporskiej.

20 lutego podpisana została umowa na realizację tej inwestycji, a parafowali ją wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek i Andrzej Lasek z Przedsiębiorstwa Budowlanego ALGOS. To właśnie ta piotrkowska firma wybuduje w Woli Krzysztoporskiej kompleks mieszkaniowy za niemal 5 mln zł.

 

„Budowa gminnych budynków mieszkalnych” – bo tak nazywa się zadanie – kosztować będzie dokładnie 4 mln 730 tys. 670,64 zł brutto (na realizację tego przedsięwzięcia gmina otrzymała 35-procentowe dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego). Wyłoniony w przetargu wykonawca ma teraz 22 miesiące na zrealizowanie inwestycji.

 

Kompleks budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1 tysiąca metrów kwadratowych powstanie na działkach położonych w południowo-wschodniej części Woli Krzysztoporskiej przy ulicy Południowej. W obrębie terenu inwestycji zaprojektowano 6 parterowych budynków, w których powstanie 27 mieszkań.

 

Realizacja tej dużej inwestycji w znacznym stopniu zasili zasoby mieszkaniowe gminy i rozwiąże problem niedoboru mieszkań komunalnych.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość ~gość (Gość)28.02.2020 09:57

Idę tam. Do Protectora blisko.

43


gość ~gość (Gość)28.02.2020 09:12

Gaspar Józef Hipolit Cegielski (1813–1868) – polski filolog, przemysłowiec, działacz społeczny, dziennikarz i polityk.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat