Gmina Wola Krzysztoporska: Trwa remont ponad 8 km dróg gminnych

ePiotrkowRegion Czwartek, 11 października 201886 7279
Wkrótce znacznie lepiej będzie się jeździło po drogach na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Trwają bowiem prace przy remontach dróg gminnych. Pracami, które kosztować będą niemal 1,5 mln zł, objęte zostaną odcinki o łącznej długości ponad 8 km.

- Każdą zaoszczędzoną w tegorocznym budżecie złotówkę postanowiliśmy przeznaczyć na drogi, bo wiemy, jak jest to ważne dla mieszkańców - mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Ostatecznie na remonty dróg gminnych przeznaczonych zostało 1 mln 436 tys. 994 zł.

 

 

 Nakładki asfaltowe w Piekarkach i Parzniewicach Dużych

W tych miejscowościach na drogach pojawią się nakładki bitumiczne o długości ponad kilometra każdy (łącznie 2 km 279 m). Wcześniej odcinki te wyrównane zostaną kruszywem.

Asfaltowe odcinki pojawią się w miejscowościach:

- Piekarki (długość 1188 m; koszt 460 tys. zł),

- Parzniewice Duże (długość 1091 m; koszt 420 tys. zł).

Remont tych dróg kosztował będzie łącznie 880 tys. zł.

 

 

W Mzurkach – powierzchniowe utrwalanie na długości ponad 2,5 km

W Mzurkach remont wykonany zostanie metodą dwukrotnego powierzchniowego utrwalania grysem z emulsją asfaltową. Prace wykonane zostaną na dwóch odcinkach o długości 1700 m i 950 m (łącznie 2650 m). Tam prace mają być wykonane do 15 listopada, a ich koszt to 181 tys. 228 zł.

 

 

Ponad 3 km dróg utwardzonych destruktem

Część odcinków utwardzona zostanie tzw. destruktem. Tą metodą wyremontowanych zostanie 3335 m dróg w następujących miejscowościach:

- Gomulin ul. Polna od DK74 do ul. Południowej (długość 900 m; koszt 95 tys. 940 zł),

- Gomulin Kolonia (ul. Boczna 120 m; ul. Krótka 110 m; łączny koszt 25 tys. 830 zł ),

- Siomki (85 m; koszt 14 tys. 145 zł),

- Glina – Longinówka (580 m; koszt 77 tys. 490 zł),

- Kolonia Woźniki – Gomulin (1310 m; koszt 141 tys. 450 zł),

- Rokszyce (230 m; koszt 20 tys. 910 zł).

Łącznie pokrycie wymienionych dróg destruktem kosztować będzie 375 tys. 766 zł. Prace mają potrwać do końca października.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (86)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

darkux ~darkux (Gość)15.10.2018 21:38

Dziwne A zarazem smutny jest fakt że radni nie dbają o małe zakłady, firmy z których całe POLSKIE rodziny żyją na jakims poziomie...
Nasuwa mi się tu pewne przysłowie, charakteryzujące myślenie większości Polaków:
"Biednyś, boś głupi, głupiś, boś biedny."
Dlatego w większości mamy potężne sklepy, z których zyski konsumowane są poza granicami Polski.
nic tu mądrego nie przeczytałem, powoli gina małe sklepy, gospodarstaw, małe firmy, po powstaniu magazynów przestana istniec we woli te profesje itp. moze właścicielle, rolnicy zatrudnią sie w magazynach, kto wie. fakt, że bezrobocia nie ma i trzeba podbijać stawki, więc z tej strony na plus. Agata Meble magazyny podbierają magazynierów z innych firm, dając spory socjal jako marchewkę, zobaczymy na jak długo ta marchewka starczy.
Zysk wyprowadzany jest za granicę. a z podatku od nieruchomości zwolni ich wójt Roman jak przyjdzie kryzys (na podstawie rozporządzenia o zwolnieniu z podatku od nieruchomości dla podmiotów zatrudniających min,5 osób przez 5 lat lub ponoszących inwest powyżej...).
Wola pod względem pracy i wynagrodzenia zaczyna upapdać, podziękujcie swojemu wójtowi wasza gmina już upadła otworzą kolejny magazyn dadzą pracę 200 a zamknie się kolejne kilkadziesiąt gospodarstw, małych firm, zakładów, sklepów które to one tak naprawdę utrzymują tą gminę z podatków zusu ponad 1000zł za osobę wcale się nie dziwię.
Zanim u nas w gminie dojdą do tego żeby chronić małych przedsiębiorców i lokalne firmy to zagraniczny kapitał zaleje swoimi magazynami. A podatki oraz kapitał będą wędrować za granicę. Tylko pogratulować rządzącym.
Nie dziwcie się mieszkańcy Woli jak od nowego roku wójt wam podniesie opłaty za śmieci, za wodę. Żale wylejcie wtedy na tego na któego głosowaliście. Bóg ani nikt wam nie pomoże wtedy.

20


gość ~gość (Gość)13.10.2018 06:59

A w gminie Rozprza, Pan Jędrzejczyk i Pan Cubała - syn Starosty nie radzą sobie zupełnie, nie potrafią ogarnąć śmieci, dróg, oświetlenia, mieszkańcy się nie liczą, rządy tragiczne.

22


mieszkanka Rokszyc ~mieszkanka Rokszyc (Gość)14.10.2018 08:58

Mieszkańcy Majkowa Dużego, Rokszyc I oraz Rokszyc II można wnosić uwagi do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego oraz uwagi do prognozy oddziaływania na środowisko.
Jest to ważne dla nas. Obecne działania wójta i rady gminy prowadzą do coraz większej degradacji naszego środowiska w którym my mieszkamy.
Polecam zapoznać się z dokumentem.
Poniżej dokument:
Miejsce gdzie znajduje sie dokument: http://bip.wola-krzysztoporska.pl/index.php?id=769,900,0
Oraz sam dokument:
http://bip.wola-krzysztoporska.pl//pliki/obwieszczenie%20o%20wylozeniu%20md%20r1%20r2.pdf

10


wyborca [ 01] ~wyborca [ 01] (Gość)13.10.2018 22:09

wyborcy jak piszecie o tych bublach przed wyborczych to zobaczcie lokalizacje placu zabaw w jeżowie to jest już szczyt głupoty, strażacy i gospodynie roman was ośmieszył ,dom ludowy gości będzie musiał przyjmować na pięknej drodze powiatowej

00


gość ~gość (Gość)13.10.2018 07:07

Odpowiedź do Bip-u .Prawda w oczy kole , jeśli jest mowa o sprzedaży ziemi i zapłacie za ziemię pod magazyny to następuje cisza.Niech wypowiedzą się te osoby.Proszę nie wyskakiwać z domami ludowymi bo oczywistym jest , że wszyscy z tego korzystają.Co do BIP trzeba umieć czytać i wykazać zainteresowanie sprawą , która ich dotyczy.Ktoś bezustannie stara się postawić obecnego wójta w złym świetle.Ja się pytam , gdzie byli Ci wszyscy niezadowoleni przez tyle lat.Ewidentnie widać małostkowość osób.

10


gość ~gość (Gość)12.10.2018 22:28

Odpowiedź na: Co do planów zagospodarowania przestrzennego nie powstaje bez udziału mieszkańców gminy.
Ktoś tutaj się urwał z choinki. Jak jest otwarcie domu ludowego to się szumnie wszędzie ogłasza.
Jak jest uchwalenie planu miejscowego to po cichu. A dlaczego? A no dlatego: zresztą sam wójt powiedział. Gdyby ludzie tak naprawdę zobaczyli co powstanie na ich terenie i jakie to będzie uciążliwe to nigdy by nie zgodzili. Zabronili by uchwalania taki planów jakie są uchwalane w tej gminie.
Dlatego te sprawy przepycha sie po cichu, przy jak najmniejszym udziale. Oczywiście pojawia sie to w BIP, bo musi, ale na pierwszej stronie ww gminy nigdy się nie pojawi.
Myślicie że wójt taki głupi i wam pozwoli wstrzymać jego wizję (w mojej ocenie zmierzającą w złym kierunku). Jest bardzo zaborczy i nigdy wam nie pozwoli.

21


obs.2 ~obs.2 (Gość)12.10.2018 15:49

to i tak mało zarobił jak na tyle pracy dla całej gminy, myślałem, że więcej

20


wojciech ~wojciech (Gość)12.10.2018 08:34

roman drozdek za zeszły rok zarobił w Urzędzie Gminy 154.674,56 to miesięcznie wychodzi 12.889,54 a Pani Hanna Zdanowska Prezydent Łodzi zarobiła za zeszły rok 159.659,05 to wychodzi miesięcznie 13.304,92 różnica między nimi to uwaga ! 415,38zł. Taka jest różnica między Łodzią a Wolą Krzysztoporską ?

52


subiekt ~subiekt (Gość)12.10.2018 11:50

droga z destruktu to destrukcja myslenia i poszanowania naszych pieniedzy.

43


gość ~gość (Gość)11.10.2018 22:05

Nikt tutaj nie narzeka. Tylko oprócz ślepo wierzących ludzi obecnej władzy lub uległych osób - jest grono osób które trzeźwo patrzą na to co się dzieje w naszej gminie.
Temat dróg: jak najbardziej potrzebne inwestycje - tylko jeśli człowiek przejedzie się to zauważy że drogi w gminie wytrzymują kilka lat i są połamane za chwilkę.
Temat magazynów: nie wszystkim się podoba. Dlaczego. A to że buduje się je na glebach gdzie jest bardzo dobra klasa ziemi. Bez powrotnie się niszczy. Według planów zagospodarowania przestrzennego w Rokszycach jest możliwość wybudowania w środku wsi magazyny. Zanieczyszczenia, brud, spaliny. Nie każdy to akceptuje.
Inwestycje są potrzebne - tylko że w tej gminie robi się je bez głowy. Nie każdy musi się zgadzać z obecnym wójtem. Można mieć osobne zdanie. Zamieszczać komyntarz.
Bardzo dużo osób jest wykształconych w tej gminie i widzi co się dzieje. Niektórzy mają doświadczenie w danych dziedzinach: budowa dróg, kanalizacji, sprawy publiczne i wiedzą że nie wszystko jest kolorowe jak to przedstawia obecna władza.
Tylko poplecznikom się to nie podoba i używają epitetów w stylu: wolusy, pseudo kandydaci, nieudacznicy, patałachy, łachmany, wsioki i inne

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat