Gmina Wola Krzysztoporska: Trwa remont ponad 8 km dróg gminnych

ePiotrkowRegion Czwartek, 11 października 201885 4348
Wkrótce znacznie lepiej będzie się jeździło po drogach na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Trwają bowiem prace przy remontach dróg gminnych. Pracami, które kosztować będą niemal 1,5 mln zł, objęte zostaną odcinki o łącznej długości ponad 8 km.

- Każdą zaoszczędzoną w tegorocznym budżecie złotówkę postanowiliśmy przeznaczyć na drogi, bo wiemy, jak jest to ważne dla mieszkańców - mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Ostatecznie na remonty dróg gminnych przeznaczonych zostało 1 mln 436 tys. 994 zł.

 

 

 Nakładki asfaltowe w Piekarkach i Parzniewicach Dużych

W tych miejscowościach na drogach pojawią się nakładki bitumiczne o długości ponad kilometra każdy (łącznie 2 km 279 m). Wcześniej odcinki te wyrównane zostaną kruszywem.

Asfaltowe odcinki pojawią się w miejscowościach:

- Piekarki (długość 1188 m; koszt 460 tys. zł),

- Parzniewice Duże (długość 1091 m; koszt 420 tys. zł).

Remont tych dróg kosztował będzie łącznie 880 tys. zł.

 

 

W Mzurkach – powierzchniowe utrwalanie na długości ponad 2,5 km

W Mzurkach remont wykonany zostanie metodą dwukrotnego powierzchniowego utrwalania grysem z emulsją asfaltową. Prace wykonane zostaną na dwóch odcinkach o długości 1700 m i 950 m (łącznie 2650 m). Tam prace mają być wykonane do 15 listopada, a ich koszt to 181 tys. 228 zł.

 

 

Ponad 3 km dróg utwardzonych destruktem

Część odcinków utwardzona zostanie tzw. destruktem. Tą metodą wyremontowanych zostanie 3335 m dróg w następujących miejscowościach:

- Gomulin ul. Polna od DK74 do ul. Południowej (długość 900 m; koszt 95 tys. 940 zł),

- Gomulin Kolonia (ul. Boczna 120 m; ul. Krótka 110 m; łączny koszt 25 tys. 830 zł ),

- Siomki (85 m; koszt 14 tys. 145 zł),

- Glina – Longinówka (580 m; koszt 77 tys. 490 zł),

- Kolonia Woźniki – Gomulin (1310 m; koszt 141 tys. 450 zł),

- Rokszyce (230 m; koszt 20 tys. 910 zł).

Łącznie pokrycie wymienionych dróg destruktem kosztować będzie 375 tys. 766 zł. Prace mają potrwać do końca października.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (85)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Bolek ~Bolek (Gość)11.10.2018 15:56

Buraczane dyskusje, co on osiągnął, wydaje publicznie i unijne pieniądze, sam jest przy korycie i zarabia krocie, a skąd wiecie czy ktoś inny nie robił by tego skuteczniej i uczciwiej, ale bełkot zwolenników korytowych, następny cudotwórca, to własnie pokazuje jakie zacofanie i zamulenie stanem umysłu jest na tych wioskach? Tak jakby za darmo wójtował i płacił w własnej kiesy-opanowania!

43


I prosze ~I prosze (Gość)3 dni temu, 19:23

I proszę Roman potrafi drogi budować. Szkoda że Powiat nie potrafi. Rozliczmy PSL z Paulinką i Cubałą za drogi powiatowe ZA KATASTROFĘ do której doprowadzili. Mieszkańcy Mąkolic, Woźnik, Kol. Bogdanów, Lasek i Parzniewic wiedzą o czym piszę.

20


gość ~gość (Gość)11.10.2018 19:41

Kiedy wiadukt z Bujen do Woli będzie zrobiony?

10


wojciech ~wojciech (Gość)13.10.2018 11:32

Byli uciszani i zastraszani. Przy sprzedaży ziemi wielu nie chciało sprzedać, tylko zostali skutecznie zastraszeni i defacto zmuszeni przez nie które osoby. Teraz się to skończyło. Wiele osób już nie pozwoli na to co wyprawia obecny wójt i jego świta.
Zaznaczam nie wszyscy obecnie są fanami obecnego wójta i jego działań. Mają się prawo wypowiedzieć. Widzą co się dzieje. Na co idą pieniądze a na co nie. Pani Monika Czarczyńska zdecydowała się kandydować bo nie zgadza się z obecną polityką wójta. Na otwarciu domu ludowego w Rokszycach pojawiły się dziwne aluzje od przewodniczącej Rady. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinie. I nie mów tutaj kolego o małostkowości.
Bo z twojej wypowiedzi wynika ślepa wiara i małostkowość.

51


za Moniką ~za Moniką (Gość)13.10.2018 11:35

a ja proponuje trzecia drogę. klotnie miedzy zwolennikami wojta a zwolennikami starostwa sa na niskim poziomie. proponuje panią Monikę Czarczyńską. odspawajmy od stolku obydwie nacje ktore rzadza do tej pory.

21


konek ~konek (Gość)11.10.2018 12:53

W Majkowie nam wójt wybudował magazyny pod samymi domami. I dalej będą powstawać.
Nie będę głosowała na tego wójta.

26


to ja ~to ja (Gość)12.10.2018 09:49

A co z parkingiem przy największym cmentarzu w gminie w Bogdanowie. Miejsc parkingowych praktycznie nie ma. Takiego bałaganu w Święto Zmarłych nie ma nigdzie. W każdej miejscowości gdzie jest cmentarz jest to jakoś rozwiązane tylko nie w Bogdanowie. Dobrze, że rok suchy to może znowu ktoś udostępni pole.

32


kapital polski ~kapital polski (Gość)15.10.2018 21:18

A Kapitał zagraniczny wykupuje gminę Wola Krzysztoporska, to wszystko za dojnej zmiany (wójta), gdzie ta repolonizacja, gdzie polskie sklepy, gdzie polscy rolnicy mogący sprzedawać swoją żywność, gdzie obrońcy Polskości i prawdziwych Polaków. Gdzie zwolnienie z prowadzenia podatków dla miszkańców gminy. Gdize wsparcie dla mieszkańców gminy w otworzeniu i prowadzeniu działalności. Nie ma tego.
Otwierają tylko domy ludowe, w pierwszych ławkach w kościele, budują pomniki. Fałszywy patriotyzm. A później płaczą pod kościołem że Polska ginie jest wykupywana, że wykupią nas Niemcy. Wolaczki z wójtem na czele sami sprzedadą swoich za garść srebrników. A później będa namawiać do wojenki żeby walczyć o Polskę. Sami ją sprzedali i sprzedają. Historia rozliczy takie osoby.

10


za Drozdkiem ~za Drozdkiem (Gość)13.10.2018 20:21

A ja jestem za obecnym wójtem. Wielkrotnie wypowiadałam się na tym portalu. Obecny wójt to same zalety. Ja i cała moja rodzina, znajomi będziemy głosować za Panem. Namiawiam też przyjaciół, koleżanki aby głosowały za Panem. Najlepszy wójt jaki nam trafił.
Być może czyta Pan artykuły na tym portalu lub Państwa znajomi.
Panie Wójie proszę o lobbowanie za przedłużeniem trasy S12 do Bełchatowa. Trasa S12 i jej przedłużenie do Bełchatowa to szansa rozwoju dla naszej gminy.
Proponujemy aby tak przedłużyć trasę:
http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg

01


darkux ~darkux (Gość)15.10.2018 21:38

Dziwne A zarazem smutny jest fakt że radni nie dbają o małe zakłady, firmy z których całe POLSKIE rodziny żyją na jakims poziomie...
Nasuwa mi się tu pewne przysłowie, charakteryzujące myślenie większości Polaków:
"Biednyś, boś głupi, głupiś, boś biedny."
Dlatego w większości mamy potężne sklepy, z których zyski konsumowane są poza granicami Polski.
nic tu mądrego nie przeczytałem, powoli gina małe sklepy, gospodarstaw, małe firmy, po powstaniu magazynów przestana istniec we woli te profesje itp. moze właścicielle, rolnicy zatrudnią sie w magazynach, kto wie. fakt, że bezrobocia nie ma i trzeba podbijać stawki, więc z tej strony na plus. Agata Meble magazyny podbierają magazynierów z innych firm, dając spory socjal jako marchewkę, zobaczymy na jak długo ta marchewka starczy.
Zysk wyprowadzany jest za granicę. a z podatku od nieruchomości zwolni ich wójt Roman jak przyjdzie kryzys (na podstawie rozporządzenia o zwolnieniu z podatku od nieruchomości dla podmiotów zatrudniających min,5 osób przez 5 lat lub ponoszących inwest powyżej...).
Wola pod względem pracy i wynagrodzenia zaczyna upapdać, podziękujcie swojemu wójtowi wasza gmina już upadła otworzą kolejny magazyn dadzą pracę 200 a zamknie się kolejne kilkadziesiąt gospodarstw, małych firm, zakładów, sklepów które to one tak naprawdę utrzymują tą gminę z podatków zusu ponad 1000zł za osobę wcale się nie dziwię.
Zanim u nas w gminie dojdą do tego żeby chronić małych przedsiębiorców i lokalne firmy to zagraniczny kapitał zaleje swoimi magazynami. A podatki oraz kapitał będą wędrować za granicę. Tylko pogratulować rządzącym.
Nie dziwcie się mieszkańcy Woli jak od nowego roku wójt wam podniesie opłaty za śmieci, za wodę. Żale wylejcie wtedy na tego na któego głosowaliście. Bóg ani nikt wam nie pomoże wtedy.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat