Gmina Wola Krzysztoporska: Szkolą nowych strażaków

ePiotrkowRegion Środa, 29 lipca 20204 2454
Od lutego na terenie gminy Wola Krzysztoporska trwały szkolenia 15 młodych mężczyzn zainteresowanych uzyskaniem sprawności strażaka ratownika. Szkolenie zakończyło się 26 lipca egzaminem.

Ładuję galerię...

Zajęcia rozpoczęły się 14 lutego. Adepci przeszli część szkolenia teoretycznego i ćwiczenia w komorze dymowej, ale dalszą naukę przerwał COVID-19. W czerwcu wznowiono zdalne zajęcia teoretyczne, a pod koniec miesiąca rozpoczęły się ćwiczenia praktyczne na terenie jednostek.

 

Kandydaci na ochotników 26 czerwca uczyli się obsługi ratowniczych zestawów pneumatycznych, a 28 czerwca obsługiwali ratownicze zestawy hydrauliczne – to wszystko na terenie OSP Gomulin. 27 czerwca ćwiczyli natomiast obsługę pił mechanicznych w nadleśnictwie Meszcze.

 

Z kolei na terenie OSP Bogdanów od 10 do 12 lipca odbyli zajęcia obejmujące: pierwszą pomoc przedmedyczną, organizację akcji ratownictwa technicznego na szlakach komunikacyjnych, wydawanie sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu drogowego. Ćwiczyli także metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów.

 

Szkolenie zakończyło się 26 lipca egzaminem końcowym w OSP Krzyżanów. Egzamin obejmował elementy ratownictwa technicznego, gaszenie pożaru i ratownictwo medyczne.

 

Do egzaminu przystąpili i pozytywnie go zaliczyli: Hubert Sosnowski (OSP Bogdanów), Łukasz Kiereś (OSP Bujny), Dominik Grzybowski i Jakub Augustyniak (OSP Parzniewice), Łukasz Sierant (OSP Woźniki), Paweł Filipek, Jakub Lasota i Bartłomiej Cieślak (OSP Gomulin), Patryk Hofer (OSP Majków Duży), Sławomir Ociepa i Adam Kasztelan (OSP Mąkolice), Bartosz Kroczyński i Piotr Pawłowski (OSP Wola Krzysztoporska), Mariusz Kabziński (OSP Jeżów) i Jan Kowalski (OSP Krzyżanów).

 

Egzamin przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim pod dowództwem naczelnika wyszkolenia młodszego brygadiera Jana Mielczarka. Egzaminowi przyglądał się też zastępca prezesa Zarządu Gminnego OSP Wola Krzysztoporska Wojciech Kamiński i radna Edyta Michalak.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.07.2020 10:37

Szkoda że piszecie tylko o tych z terenu gminy wola. A gdzie gmina Rozprza i Gorzkowice? Przecież tam też odbywały się szkolenia a o tych jednostkach cisza.

10


jacek ~jacek (Gość)29.07.2020 11:05

Pan Mielczarek to chyba ma stopień na mundurze brygadier;-) a nie jaki piszecie "młodszy" .

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat