Gmina Wola Krzysztoporska: Strażacy „pompowali” dla Wojtusia

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 15 czerwca 20202 1031
Niemal wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Wola Krzysztoporska włączyły się w ogólnopolską, charytatywną akcję na rzecz Wojtusia z Galewic chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Były pompki, wpłaty i wielkie serce.

Ładuję galerię...

Akcja charytatywna, którą rozpoczęli strażacy ochotnicy z Gaszyna, została nazwana #GaszynChallenge. Tak jak strażacy z całej Polski, do „pompowania dla Wojtusia” i szczytnej pomocy włączyli się także strażacy z terenu gminy Wola Krzysztoporska. Zasady pomocy są bardzo proste: osoby bądź instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, a następnie wpłacić minimum 5 zł na rzecz Wojtusia z Galewic. Jest również łatwiejsza wersja bez pompek - wówczas to trzeba wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

 

Na teren gminy, a zarazem powiatu piotrkowskego akcja pomocy wkroczyła za sprawą nominacji OSP Drużbice (pow. bełchatowski ). 1 czerwca strażacy z Drużbic nominowali do #GaszynChallenge Ochotniczą Straż Pożarną w Gomulinie. Gomulińska jednostka po wykonaniu zadania nominowała trzy kolejne straże pożarne: OSP Krzyżanów, OSP Srock i OSP Zarzęcin. Przez nominację dla strażaków z Zarzęcina akcja została zaszczepiona w powiat opoczyński. Wkrótce przez kolejne nominacje do akcji „pompujemy dla Wojtusia” włączyły się kolejne strażackie organizacje w gminie Wola Krzysztoporska: OSP Woźniki, OSP Parzniewice, OSP Bogdanów, OSP Majków Duży, OSP Stradzew, OSP Blizin, OSP Oprzężów, OSP Piekary, OSP Bujny, OSP Krężna, OSP Mąkolice, OSP Rokszyce i OSP Jeżów.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nie tylko Wola ~Nie tylko Wola (Gość)15.06.2020 14:26

OSP w Starej Wsi gmina Rozprza :)
https://www.facebook.com/strazstarawies/videos/496723641039318/

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat