Gmina Wola Krzysztoporska: Ruszyły drogowe inwestycje

ePiotrkowRegion Piątek, 03 kwietnia 20205 2329
Trwają prace przy budowie dwóch dróg w Woli Krzysztoporskiej – tzw. ul. Projektowanej i bez nazwy. Warto dodać, że inwestycje te uzyskały finansowe wsparcie Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, a kwota dofinansowania to niemal 1 mln zł.

Projektowana już nie tylko projektowana

Pierwszy z odcinków o długości 375 m to droga gminna nr 110490E, zwana potocznie ul. Projektowaną. Budowa tego odcinka ma się zakończyć we wrześniu 2020 roku. Prace kosztować będą 602 tys. 700 zł.

Projektowana dotąd nie miała utwardzonej nawierzchni i zjazdów na działki przyległe do pasa drogowego. Inwestycja polega na budowie drogi wraz z budową wpustów ulicznych do sieci kanalizacji deszczowej. Jezdnia będzie miała szerokość 5,5 m. Pojawią się też zjazdy i chodniki z kostki betonowej oraz odwodnienie.

 

 

Asfaltowa bez nazwy

Drugi z projektów obejmuje przebudowę wewnętrznej drogi gminnej (ulica bez nazwy) w Woli Krzysztoporskiej o długości 485 m. Tu także prace mają się zakończyć jesienią 2020. Prace kosztować będą 955 tys. 710 zł.

Ulica bez nazwy była dotąd nieutwardzoną drogą wewnętrzną o znaczeniu lokalnym. Po jej rozbudowie zostanie zaliczona do kategorii dróg gminnych. Inwestycja polega na wykonaniu drogi wraz z budową kanalizacji deszczowej, wpustami ulicznymi i przydrożnym rowem odwadniającym. W efekcie powstanie asfaltowa jezdnia o szerokości 5 m wraz z chodnikami i zjazdami do posesji wykonanymi z kostki betonowej.

 

 

 

 

(materiały: UG w Woli Krzysztoporskiej) 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.04.2020 09:32

A Spacerowa to co, inna gmina?

10


ffff ~ffff (Gość)05.04.2020 08:41

A jak gmina wola krzysztoporska wspomoże przedsiębiorrców? Czy będą obniżenia podatków?

00


Cwaniak z gazowni miejskiej ~Cwaniak z gazowni miejskiej (Gość)03.04.2020 20:21

Dwie wiejskie chatki i takie wydatki !!!

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat