Gmina Wola Krzysztoporska: Razem od 50 lat

ePiotrkowRegion Środa, 18 grudnia 20193 3528
„Dziękuję Ci żono – mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” – tak po 50 latach wspólnego życia dziękowali sobie małżonkowie z terenu gminy Wola Krzysztoporska, którzy 13 grudnia odebrali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Ładuję galerię...

W Woli Krzysztoporskiej uroczyście świętowano jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego dwudziestu dziewięciu par z terenu gminy (nie wszyscy mogli jednak być obecni na uroczystości).

 

– Dzisiejszy dzień jest szczególnie uroczysty dla Państwa, dla Waszych rodzin, ale również dla nas, dla tutejszego urzędu. Gościmy bowiem 25 wspaniałych, złotych par, które wspólnie przeżyły 50 lat – witała jubilatów w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury Monika Dybała, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.


A złoty jubileusz świętowali: Barbara i Henryk Barczykowie, Stefania i Henryk Bednarczykowie, Czesława i Józef Boćkowscy, Maria i Ryszard Burowscy (60 lat diamentowe gody), Wiesława i Zygmunt Bzikowie, Marianna i Bronisław Cecotkowie, Jagoda i Zdzisław Chmielewscy, Zofia i Henryk Cicheccy, Janina i Stanisław Ciesielczykowie, Wanda i Jan Członkowie, Honorata i Włodzimierz Danielakowie, Grażyna i Jan Dobrzyńscy, Wiesława i Grzegorz Filipkowie, Janina i Wiesław Filipkowie, Teresa i Jan Górscy, Zofia i Eugeniusz Jakubiakowie, Wiesława i Bogdan Kazubowie, Danuta i Kazimierz Krawczykowie, Maria i Edward Kulikowie, Zofia i Stanisław Lisowscy, Zofia i Marian Motykowie, Halina i Marian Pawłowscy Zofia i Edward Przerywaczowie, Irena i Marian Skoczkowie, Czesława i Jan Stasiakowie, Janina i Teodor Stępniowie, Marianna i Stanisław Szczegodzińscy, Zofia i Stanisław Walasowie, Zofia i Albin Zajączkowscy.

 

– Jesteście wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń, zwłaszcza dziś, kiedy rodziny są niestabilne, nietrwałe, a słowa małżeńskiej przysięgi wielokrotnie niedotrzymywane. Dziękujemy Wam za wskazanie drogi, za ślad, który zostawiacie, za wierność – kierował do zebranych słowa wdzięczności i uznania wójt i jednocześnie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Roman Drozdek. Najlepsze życzenia złożyli jubilatom także: przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska i sekretarz gminy Dominik Ambrozik.

 

Dostojni jubilaci odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez prezydenta RP i obdarowani kwiatami i upominkami przez urząd. Później czekała na nich niespodzianka w wykonaniu Teatru Poezji „Boczny Tor” z Klubu Seniora działającego w Ośrodku Działań Artystycznych piotrkowskiego MOK i wspólna biesiada, która stała się okazją do wspomnień, życzeń i opowieści o początkach miłości.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.01.2020 16:43

Brawo. Cudowny wiek. Gratuluję wytrwałości.
Obecne pokolenia powinny brać przykład.

00


gość ~gość (Gość)26.12.2019 21:06

W tym po 3 tysiące

10


gość ~gość (Gość)21.12.2019 15:05

Ciekawe ilu prezenty kosztowały?
Tamtym roku były po 1000 zł .

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat