Gmina Wola Krzysztoporska: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – co można, a czego nie

ePiotrkowRegion Niedziela, 27 września 20209 3501
Co można przywieźć i w jakich ilościach na tzw. PSZOK, a czego zdecydowanie nie wolno – przypominamy najważniejsze zasady obowiązujące w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woli Krzysztoporskiej. Wszyscy, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów we własnym zakresie, nie mogą ich już przywozić do PSZOK.

Na terenie gminy Wola Krzysztoporska funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczący się w Woli Krzysztoporskiej przy ul. Cmentarnej 22. Punkt pracuje w każdą sobotę (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach 8.00 – 18.00.

 
Punkt przyjmuje odpady komunalne, przez które należy rozumieć odpady powstające w gospodarstwach domowych, czyli związane bezpośrednio z niekomercyjną działalnością człowieka. Odpady komunalne nazywane są też odpadami bytowymi. Są to: opakowania z papieru i tektury, odpady z tworzyw sztucznych i metale, szkło, zużyte opony, zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów wyposażenia - do 1m3 rocznie z gospodarstwa domowego, odpady ulegające biodegradacji (gałęzie tylko w postaci rozdrobnionej) – do 1m3 rocznie z gospodarstwa domowego, odpady wielkogabarytowe, popiół, zużyte świetlówki, przeterminowane leki, opakowania ze środków ochrony roślin, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, tekstylia, pozostałości z segregacji - czyli te, które nie mogą trafić do pozostałych pojemników.


Należy pamiętać, że PSZOK przyjmuje wyłącznie odpady komunalne dostarczone w sposób selektywny, umożliwiający selektywne odebranie i gromadzenie odpadów.


Dostarczający odpad jest zobowiązany do umieszczenia przywiezionych odpadów we wskazanych miejscach, pojemnikach lub kontenerach wyznaczonych przez pracownika PSZOK. Pracownik PSZOK nie wyjmuje odpadów z pojazdów.

 
Ponadto jeśli ww. odpady będą dostarczone w ilości wskazującej, że pochodzą one z działalności gospodarczej, pracownik PSZOK odmówi ich przyjęcia.


W PSZOK nie są przyjmowane m.in.: odpady zawierające azbest, papa, odpady poprodukcyjne, opony z pojazdów ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych, odpady ulegające biodegradacji od osób, które korzystają z ulgi na kompostowanie.


Należy również pamiętać o utrzymującym się stanie epidemii w naszym kraju. W związku z tym informujemy, że na teren PSZOK mogą wjechać max. 3 auta. Prosimy również o zachowanie bezpiecznej odległości minimum 2 metrów oraz o stosowanie się do instrukcji pracownika.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej)


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_jogi ~gość_jogi (Gość)28.09.2020 08:28

A co zrobić z oponami od maszyn rolniczych jak ich nie przyjmują do rowu i gmina sama posprzata najlepiej jak by sam złom przywozic cos co ma wartość

30


gość_drajverdaf ~gość_drajverdaf (Gość)28.09.2020 09:25

Ten pszok to świetna sprawa czynny w sobotę jak większość ma wolne i cały dzień nie tak jak w okolicznych gminach. Ja wywożę i jestem zadowolony.

01


kkk ~kkk (Gość)27.09.2020 20:05

PSZOK w Woli to strzał w dychę, ale ceny za wywóz śmieci to tragedia.

10


Kazik ~Kazik (Gość)27.09.2020 17:48

Lasę musimy płacić ale nie odbierają wszystkiego więc za co płacimy do licha co oni myślą ,ze każdy ma mini ciężarówkę i jeszcze sam ma zawozić i płacić

30


gość_folej ~gość_folej (Gość)27.09.2020 16:09

A gdzie zawieźć po remontowe śmieci? Np opakowania po farbach,klejach, pędzle, wałki do malowania? Resztki parkietu czy kafelki? Nie są to ilości na które trzeba wynająć kontener a nikt nie przewidział, że można robić mały remont a nie naraz cały dom.

50


1gość ~1gość (Gość)27.09.2020 12:07

Punkty sprzedaży złomu już są. Gdzie możemy sprzedać papier, szkło, butelki plastikowe czy tzw szmaty???

50


gość_hhj ~gość_hhj (Gość)27.09.2020 10:42

Za tą cenę sami segregujcie

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat