Gmina Wola Krzysztoporska: Gminne Zawody Pożarnicze w Krzyżanowie

ePiotrkowRegion Środa, 10 lipca 20191 3901
Kilkuset strażaków, w tym wielu bardzo młodych, wzięło udział Gminnych Zawodach Pożarniczych gminy Wola Krzysztoporska, które 7 lipca odbyły się w Krzyżanowie. I choć aura początkowo nie dopisywała, ostatecznie dała szansę nie tylko strażakom, ale i kibicom, którzy przybyli bardzo licznie, by wspierać swoje drużyny.

Ładuję galerię...

A do zawodów stanęło 16 męskich drużyn seniorskich, 5 drużyn żeńskich, 2 drużyny juniorów starszych (16 – 18 lat), 2 żeńskie drużyny juniorskie (12 – 16 lat), 6 męskich drużyn juniorów (12 – 16 lat) i dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze do lat 12. To w sumie niemal 300 zawodników. Poza regulaminem wystąpiła jeszcze drużyna samorządowa powołana przez wójta Romana Drozdka, obok którego zaprezentowali się: przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska, radni: Edyta Michalak, Kamila Kaczorowska i Tomasz Filipek, zastępca wójta Mieczysław Warszada, sołtys Krzyżanowa Jan Kowalski, a wspomogli ją także prezes OSP Krzyżanów Tomasz Jakubiak i naczelnik OSP Krzyżanów Waldemar Motylski.

 

Niespodzianką zawodów była wspaniała drużyna najmłodszych ochotników z Parzniewic, którzy wcześniej reprezentowali gminę podczas międzynarodowej olimpiady w Wieruszowie. Maluchy popisały się nie tylko sprawnością „bojową”, ale i zaprezentowały wspaniały pokaz musztry.

 

Zaangażowania nie zabrakło także żeńskiej drużynie gospodarzy, którą stworzyły panie wspierające strażaków z OSP Krzyżanów.

 

Na szczególne wyróżnienie zasługują oczywiście zwycięzcy – wśród seniorów OSP Gomulin (powtórzony sukces z ubiegłego roku), a wśród pań – OSP Bujny (najlepsza drużyna w powiecie piotrkowskim i po raz kolejny mistrz gminy).

 


Oto szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach:


drużyny żeńskie (powyżej 18 lat)

1. OSP Bujny

2. OSP Wola Krzysztoporska

3. OSP Gomulin

4. OSP Krzyżanów

5. OSP Mąkolice


seniorzy

1. OSP Gomulin

2. OSP Bujny

3. OSP Krzyżanów

4. OSP Wola Krzysztoporska

5. OSP Majków Duży

6. OSP Rokszyce

7. OSP Stradzew

8. OSP Krężna

9. OSP Mąkolice

10. OSP Bogdanów

11. OSP Parzniewice

12. OSP Woźniki

13. OSP Blizin

14. OSP Piekary

OSP Jeżów i Oprzężów wystartowały, ale nie ukończyły konkurencji.


juniorzy starsi (16 – 18 lat)

1. OSP Gomulin

2. OSP Mąkolice


juniorzy, drużyny żeńskie (12 – 16 lat)

1. OSP Gomulin

2. OSP Parzniewice


juniorzy, drużyny męskie (12 – 16 lat)

1. OSP Krzyżanów

2. OSP Bujny

3. OSP Parzniewice

4. OSP Rokszyce

5. OSP Krężna

6. OSP Mąkolice


młodzieżowe drużyny pożarnicze do lat 12

ex aequo: MDP Parzniewice i MDP Mąkolice

 


Sędzią głównym zawodów był bryg. Marcin Pryczek, a zawody poprowadzili i komentowali prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej Grzegorz Konecki i Jan Czubała z UG w Woli Krzysztoporskiej.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska. fot. A. Wiktorowicz) 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
El Gringo69 El Gringo69ranga11.07.2019 08:35

Ciekawe dlaczego zawody nie odbyły się na boisku za salą OSP? Czyżby ktoś się obawiał o chwasty, które rosną na boisku za 250 tyś zł?

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat