Gmina Wola Krzysztoporska: Droga Rokszyce – Oprzężów gotowa

ePiotrkowRegion Środa, 04 listopada 20203 984
W połowie października skończyły się prace przy remoncie drogi Rokszyce – Oprzężów. Gmina Wola Krzysztoporska otrzymała na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości prawie 400 tys. zł.

Ładuję galerię...

Projekt pod nazwą „Remont drogi gminnej nr 110464 w miejscowości Rokszyce – Oprzężów w gminie Wola Krzysztoporska” dotyczył odcinka o długości 1 640 m położonego na zachód od Piotrkowa Trybunalskiego. Prace polegały m.in. na częściowym frezowaniu istniejących warstw asfaltowych na całej szerokości i długości jezdni, wykonaniu napraw konstrukcji tłuczniowej w miejscach uszkodzonych, gdzie występowały ubytki istniejącej podbudowy tłuczniowej, położeniu warstwy wyrównawczej, wiążącej oraz ścieralnej z betonu asfaltowego. Konieczne było też odmulenie przepustu pod drogą i rowów przydrożnych wraz z profilowaniem skarp. Naprawy wymagały również pobocza po obu stronach jezdni.

 

Już w czasie robót okazało się, że na odcinku ok. 300 metrów, tam gdzie wcześniej występowały płyty betonowe, trzeba było wykonać dodatkowo specjalną warstwę przeciwspękaniową wraz z siatką stalową, żeby uniknąć zniszczenia nowej nawierzchni bitumicznej.

 

W ramach prac remontowych rozebrano i ponownie wykonano w tej samej lokalizacji chodnik z kostki brukowej o powierzchni 415 m2.

 

Dodatkowo wykonać trzeba było korektę lokalizacji jezdni poprzez rozbiórkę istniejącej podbudowy na długości 55 m.b., szerokości 2,5 m i głębokości 0,4 m.

 

Całkowity koszt wszystkich robót to kwota 850 tys. 731,84 zł. Gmina Wola Krzysztoporska uzyskała na ten remont dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 393 tys. 951 zł.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ale ale ~ale ale (Gość)02.12.2020 15:31

Proszę redaktorzy-temat dla reportera.Jak ta droga jest niszczona,rozjeżdzana .Utrudniony ruch (dojazd do rokszyc,dom opieki,sklepy,dwór,itp)Samochody robotników budow Kauflandu tarasują jezdnię jakby nie mogły parkować na terenie Kauflandu.

00


sdgsdgsdgds ~sdgsdgsdgds (Gość)20.11.2020 07:16

Oby wytrzymała jak najdłużej ale nie widzę tego. Tiry zrobią swoje.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat