Gmina Wola Krzysztoporska: 90 tys. na samochód dla policji

ePiotrkowRegion Środa, 09 października 20190 2433
W gminie Wola Krzysztoporska ma być bezpieczniej. Wkrótce powstanie tam posterunek policji. Samorząd gminy postanowił też wesprzeć mundurowych kwotą 90 tys. zł na zakup samochodu.

Pieniądze trafiły na konto „Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji” w KWP w Łodzi i przeznaczone zostaną na dofinansowanie zakupu samochodu oznakowanego typu furgon patrolowy dla Komisariatu Policji w Grabicy, pod który to komisariat podlega teren gminy Wola Krzysztoporska. Pozostałe 50% kosztów zakupu zapewni policja. - To kolejne działanie (po dofinansowaniu patroli ponadnormatywnych i nieodpłatnym przekazaniu 2 działek pod posterunek policji), którym samorząd wspiera funkcjonowanie policji na terenie naszej gminy – mówi wójt Roman Drozdek. – Chcielibyśmy, by w przyszłości w Woli Krzysztoporskiej był nie tylko posterunek, ale komisariat policji. Wskazuje na to chociażby statystyka zdarzeń (ok. 70% zdarzeń na terenie podległym Komisariatowi w Grabicy ma miejsce w gminie Wola Krzysztoporska).

 

- Do końca tego roku powinien w Woli Krzysztoporskiej stanąć budynek w stanie surowym, a w połowie 2020 r. ma tu być uruchomiony posterunek policji – mówił podczas spotkania z sołtysami komendant Komisariatu Policji w Grabicy podinsp. Krzysztof Pabich. Jego budowa ma kosztować 1 mln 700 tys. zł

Nowy samochód ma stanowić jego wyposażenie.

 

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat