Gmina Kleszczów pozwie posłankę Małgorzatę Janowską?

Bełchatów Niedziela, 22 lipca 20185 4038
Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że posłeł Janowska zaproponowała przyłączenie części obszarów Kleszczowa do gminy Bełchatów. Miałoby się to odbyć w ramach projektu "Wspólny rozwój gmin Bełchatów i Kleszczów". Jego celem ma być wyrównanie szans rozwoju w regionie.
fot.: pixabay.com

Karol Kostrzewa, dyrektor biura poselskiego Małgorzaty Janowskiej zapewniał wówczas, że po zmianach gmina Kleszczów nadal zostanie najbogatszą gminą w Polsce. Pomysł nie przypadł do gustu władzom Kleszczowa. Czarę goryczy przelały niedawne wystąpienia poseł Janowskiej w mediach, podczas których - zdaniem włodarzy Kleszczowa - posunęła się do oszczerstw. 

 

Na oficjalnej stronie internetowej gminy czytamy:

19 lipca w audycji Radia Łódź „Gość po 8” poseł Małgorzata Janowska, próbując uzasadniać ogłoszony przez siebie projekt przyłączenia do gminy Bełchatów najbardziej uprzemysłowionej części gminy Kleszczów, wypowiedziała oczywiste kłamstwa.

 

Jedna z jej wypowiedzi dotyczyła inwestycji drogowych, realizowanych przez gminę Kleszczów i brzmiała: 

„Chciałam też podkreślić, że np. w gminie Kleszczów po trzech latach funkcjonowania drogi czy chociażby chodnika jest zrywany i zakładany nowy ze względu na to, że muszą inwestować te pieniądze, a już naprawdę nie wiedzą na co. Dlaczego po prostu nie mogą się podzielić tymi środkami i przekazać”.

 

W kolejnym fragmencie zarzuciła Gminie Kleszczów, iż ta nie dzieli się swoimi środkami z innymi samorządami: 

„Na tych wywiadach mieszkańców Kleszczowa – nie ukrywam, że oglądałam – była informacja, że oni dzielą się tymi środkami. Chciałam od razu zdementować tę informację. Od dłuższego czasu, gdy zasiada tu obecny wójt, wszystkie gminy ościenne pisały pisma o dofinansowanie różnych inwestycji. Jedna gmina minimalne środki dostała, pozostałe nic nie dostały. Więc tego dzielenia tak naprawdę nie było”.

 

Zacytowane wypowiedzi traktujemy jako naruszenie dobrego imienia osoby prawnej, jaką jest Gmina Kleszczów. Pani Małgorzata Janowska jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej powinna dawać przykład rzetelnego ważenia słów i sprawdzania argumentów, na które się powołuje – zwłaszcza w swoich publicznych wypowiedziach. Tymczasem wbrew oczywistym faktom i dowodom, które możemy udostępnić, zarzuciła Gminie Kleszczów niewłaściwe postępowanie w prowadzonej przez nią działalności.

 

Oświadczamy, że niepoparte faktami przypisywanie Gminie Kleszczów i jej organom działań niekorzystnych dla budżetu gminy, a także negowanie faktu bardzo szerokiej pomocy finansowej, udzielanej w ostatnich latach przez Gminę Kleszczów innym samorządom, może skutkować utratą zaufania, potrzebnego do funkcjonowania Gminy Kleszczów zgodnie z zakresem przypisanych jej zadań.

 

W świetle powyższych faktów Gmina Kleszczów podejmie kroki prawne wobec poseł Małgorzaty Janowskiej.

 Będziemy na bieżąco informować o rozwoju wydarzeń dotyczących tego sporu.

 

źródło: Urząd Gminy w Kleszczowie


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.07.2018 07:41

A te parkingi przy łąkach to co niby ma być ?? nie szukanie pretekstów do wydawania pieniędzy ? prawda leży pośrodku..

50


gość ~gość (Gość)22.07.2018 22:52

Zapamiętać i niech przypadnie w wyborach.

51


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)22.07.2018 17:24

Pojechać jej po kieszeni,to przestanie pisówa chlapać jęzorem !

107


ccccc ~ccccc (Gość)22.07.2018 17:06

no cóż tej babie się wydaje że cudze się jej należy

154


gość ~gość (Gość)22.07.2018 17:05

Brawo i nie dla psa kiułbas w tym wypadku dla Bełchatowa

113


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat