Gmina Grabica: ,,Zaprogramuj przyszłość #17” – przygoda w cyfrowym świecie

ePiotrkowRegion Środa, 31 października 20181 1621
W trzech podstawówkach gminy Grabica (w Boryszowie, Szydłowie i Brzozie) realizowany był projekt edukacyjny „Zaprogramuj przyszłość#17”. To kompleksowy program edukacji cyfrowej, prowadzony przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki tej inicjatywie szkoły otrzymały pomoce dydaktyczne, zaś nauczyciele zostali przeszkoleni do prowadzenia zajęć z programowania dla klas I – III.

Ładuję galerię...

Wyposażeni w wiedzę i umiejętności nauczyciele prowadzili zajęcia, podczas których uczniowie zgłębiali tajniki kodowania z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy edukacyjnych. Wszystko odbywało się w formie zabaw, które kształciły umiejętności kluczowe dla programistów, takie jak: współpraca i komunikacja, logiczne myślenie czy zdolność koncentracji. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Natomiast gmina Grabica, w podziękowaniu za upowszechnianie nauki programowania w swoim regionie, otrzymała certyfikat za wsparcie uczestnictwa szkół w tym programie.

 

Programowanie komputerowe to jedna z najbardziej cenionych umiejętności we współczesnym świecie. Wbrew obiegowym opiniom roboty nie zastąpią nauczycieli, mają jednak olbrzymią zaletę - zachęcają uczniów do interakcji, do zabawy i nauki. Programowanie jest językiem przyszłości, a kompetencje cyfrowe nabierają coraz większego znaczenia. Nauka programowania nie tylko pozwala rozwinąć logikę i kreatywność, jest też korzystna z punktu widzenia przyszłości rynku pracy. Zajęcia z edukacji cyfrowej tworzą solidny fundament pod przyszłą edukację, która może zaowocować programistami, mistrzami nowych dziedzin medycyny, sztuki, fizyki czy matematyki.

 

 

(materiały: UG Grabica) 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)01.11.2018 20:55

Czyli pranie mózgów młodzieży i nic więcej

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat