Gmina Czarnocin: wójt naradzał się z sołtysami

ePiotrkowRegion Czwartek, 06 sierpnia 20203 1704
Z inicjatywy wójta gminy Romana Miksy 29 lipca w sali konferencyjnej Urzędu odbyło się zebranie z sołtysami. Omawiano wszystkie tegoroczne inwestycje w poszczególnych sołectwach, przygotowania do dożynek gminno-parafialno-powiatowych, które odbędą się 13 września w Rzepkach (w bardzo skromnej formie z uwagi na zagrożenie koronawirusem) i sprawy bieżące.

Głównym punktem było jednak wydatkowanie funduszu sołeckiego, realizacja prac w ramach funduszu i plany na przyszły rok. Zgodnie z ustawą o Funduszu sołeckim do 30 września sołectwa występują do wójta z wnioskiem o przyznanie sołectwu środków z funduszu, w którym określają realizacje zamierzonych przedsięwzięć. Podczas spotkania sołtysi otrzymali informację o wysokości przypadających danemu sołectwu środków finansowych na 2021 r. Całkowita kwota środków przeznaczonych na realizację funduszu sołeckiego w przyszłym roku to ponad 342 tys. Gospodarze poszczególnych wsi zobowiązani są teraz do zwołania zebrań wiejskich, podczas których wspólnie z mieszkańcami ustalą, na co powinny zostać przeznaczone te pieniądze i przedstawią propozycje wójtowi, który ma obowiązek opiniowania ich w ciągu 7 dni od otrzymania wniosku.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Czarnocinie) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

guzgu guzguranga08.08.2020 08:27

tej grupy Covid - 19 się nie ima, ponieważ posiadają wysoki poziom odporności - czyżby?

00


gość ~gość (Gość)08.08.2020 08:14

Ciekawe cos knujom

00


gość ~gość (Gość)07.08.2020 19:25

Wszyscy się, a w pomieszczeniu zamkniętym bez maseczek

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat