Gmina Czarnocin: Mała książka – wielki człowiek, czyli wyprawki dla najmłodszych czytelników

ePiotrkowRegion Piątek, 23 października 20201 1189
Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” – III edycja. W tym roku wyprawki czytelnicze będą wydawane wszystkim dzieciom pierwszy raz zapisanym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarnocinie. Natomiast te dzieci, które brały udział w poprzednich akcjach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” nadal zbierają naklejki.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (urodzone w latach 2014-2017), które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania i nagrodą niespodzianką. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom i podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. - Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami – mówią pracownicy biblioteki.

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Czarnocinie) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Niue ~Niue (Gość)27.10.2020 19:39

"książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka" - jak ja lubię, jak się wszystkie dzieci do jednego worka wrzucam. Mój przedszkolak lubi fizykę kwantową :)

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat