Gmina Aleksandrów zajęła I miejsce w konkursie “Gmina Przyjazna Rowerzystom”

ePiotrkowRegion Wtorek, 25 września 20186 1725
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w ramach promocji turystyki rowerowej, od 2012 r. jest organizatorem Ogólnopolskiego konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom”. W tegorocznej edycji Gmina Aleksandrów zajęła zaszczytne, pierwsze miejsce w kategorii gmin do 10 000 tysięcy mieszkańców.

Kapituła obradująca pod przewodnictwem sekretarz ZG PTTK Jolanty Śledzińskiej, brała pod uwagę między innymi zrealizowane inwestycje infrastrukturalne w latach 2017
i 2018, liczbę i rodzaj organizowanych imprez dla rowerzystów i sposób popularyzacji ruchu
i turystyki rowerowej, a także plany działań na przyszłe lata.

 

Wręczenie certyfikatów odbyło się podczas uroczystej gali Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-EXPO w Kielcach w dniu 14 września 2018 roku. Konkurs objęty był honorowym patronatem - Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Komendy Głównej Policji, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Certyfikaty i wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom”, przyznała komisja w składzie: przewodnicząca Jolanta Śledzińska, Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze; Katarzyna Podhorodecka, Ministerstwo Sportu i Turystyki; Dariusz Liwanowski, Polska Organizacja Turystyczna; Rudolf Borusiewicz, Związek Powiatów Polskich; Radosław Rybiński, TrybEco; Rafał Polaszek, Ibombo.
 

Inicjatywa PTTK stanowi doskonałą okazję do upowszechniania bezpiecznych form uprawiania turystyki rowerowej, jak również promowania jednostek samorządowych. Gmina Aleksandrów z powodzeniem realizuje działania zmierzające do  stworzenia jak najlepszych warunków dla ruchu rowerowego. Od 8 lat organizowany jest „Rodzinny Rajd Rowerowy”, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. To wyróżnienie zobowiązuje do dalszych działań i rozwoju. Okazją do tego jest realizacja projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020, gdzie gmina Aleksandrów wraz z innymi samorządami Nadpilicza realizuje projekt „Magia Pilicy – Ochrona Przyrody Obszaru Funkcjonalnego Doliny Rzeki Pilicy”. W ramach tego projektu
w tym roku powstanie infrastruktura związana z utwardzeniem dróg w miejscowości Skotniki i na odcinku Niewierszyn – Ostrów .

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.09.2018 20:37

A ja idę za Małecki. ..

00


gość ~gość (Gość)27.09.2018 10:53

Brawo Dyzu

00


gość ~gość (Gość)26.09.2018 23:21

Rowerzyści są najważniejsi? Szczególnie ci bez oświetlenia.

10


gość ~gość (Gość)26.09.2018 21:24

Czy rodziny rajd rowerowy nie organizuje przypadkiem stowarzyszenie lks bysk aleksandrow?

20


grat ~grat (Gość)25.09.2018 10:43

Gratuluję.

83


sympatyk ~sympatyk (Gość)25.09.2018 09:53

Brawo! Gratulacje dla Gminy Aleksandrów!

83


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat