Gimnazjaliści przejmują władzę w Woli Krzysztoporskiej

ePiotrkow Piątek, 03 marca 20178 6984
W Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Gomulinie odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym, nad którym honorowy patronat objął wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. Nagrodą główną był... fotel wójta.

Ładuję galerię...

- Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego, kształtowanie postaw obywatelskich, wzmacnianie patriotyzmu lokalnego, przygotowanie do uczestnictwa w demokratycznych działaniach oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniowskich – mówi dyrektor Gimnazjum w Gomulinie Irena Kasztelan.

 

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami konkursu były nauczycielki Ewa Maciołek i Małgorzata Kowalska z Gimnazjum w Gomulinie.

 

Nagrodą główną w konkursie był fotel wójta gminy Wola Krzysztoporska, czyli pełnienie władzy wykonawczej w gminie przez jeden dzień. Do konkursu przystąpiło w sumie 12 uczniów z gimnazjów z terenu gminy. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Największą wiedzą wykazała się Wiktoria Kuśmierska (Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej), która zajęła I miejsce i 3 marca zasiądzie w fotelu wójta, żeby sprawować władzę wykonawczą w gminie. II miejsce przypadło Patrycji Dyko (Gimnazjum w Gomulinie), a III miejsce Izabeli Szefer (Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej). Podczas uroczystego podsumowania konkursu wójt wręczył wszystkim uczestnikom konkursu upominki i oczywiście nagrodę główną dla zwyciężczyni. Rada Rodziców w Gomulinie ufundowała dla laureatów konkursu nagrody książkowe.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

NIKI ~NIKI (Gość)03.03.2017 10:23

Może w końcu załatacie dziury w drodze do Piotrkowa.Wolusy !!! Bo zimą nie sypiecie dróg bo czekacie na odwilż,zobaczcie Wolusy jak wygląda droga ze stolicy prowincji Rozprzy.

34


Wolus ~Wolus (Gość)04.03.2017 12:00

Może uczniowie przejmą władzę w Ģimnazjum. Ziemba nie dostał się do zarządu bełchatowskiej spółki, to Antonio gdzieś go chyba ulokuje. Misie.....

00


igorr ~igorr (Gość)03.03.2017 18:21

Fotel wójta dla Pana byłego starosty dyrektora gimnazjum Pana Ziębę. Po tylu kadencjach

00


Al Bundy Al Bundyranga03.03.2017 17:58

Cytuję:
Nagrodą główną w konkursie był fotel wójta gminy Wola Krzysztoporska, czyli pełnienie władzy wykonawczej w gminie przez jeden dzień.


Prezentowanie takich nagród jest po prostu niepoważne. Przecież wiadomo, że laureat nie może w pełni z tej nagrody skorzystać.

10


Fasy ~Fasy (Gość)03.03.2017 15:38

Myślałam ze ten dyrektor gimnazjum z pisu teraz wójtem będzie bo go do Bełchatowa nie wzięli

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat