Gimnazjaliści mówią STOP dopalaczom

ePiotrkow Poniedziałek, 10 kwietnia 20175 1896
W ramach profilaktyki w powiecie piotrkowskim realizowana jest Wojewódzka Kampania „Dopalaczom mówimy STOP!” – wybieramy zdrowie”. Jak informuje nas Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, adresatami kampanii są uczniowie klas I - III szkół gimnazjalnych, ich rodzice i opiekunowie oraz środowisko szkolne.

Zgodnie z założeniami twórców kampanii, jej celem jest: obniżenie wśród uczniów tendencji do podejmowania ryzykownych zachowań generowanych przez grupy rówieśnicze, umożliwienie odbiorcom identyfikacji problemu uzależnienia, wzmocnienie tendencji do odpowiedzialnych zachowań w odniesieniu do substancji psychoaktywnych i nowych środków narkotycznych zwanych „dopalaczami.

 

Kampania realizowana jest od 2013 roku, obecna edycja rozpoczęła się we wrześniu 2016 roku i trwać będzie do maja 2017 roku. Przystąpiły do niej wszystkie szkoły gimnazjalne. W zajęciach uczestniczy 4 tysiące młodzieży.

 

- Szkolni koordynatorzy do realizacji kampanii zostali przygotowani na szkoleniu, które zorganizowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi. Każda ze szkół otrzymała nieodpłatnie pakiet pomocy dydaktycznych do zajęć z młodzieżą, rodzicami i opiekunami – informują pracownicy piotrkowskiego sanepidu.

 

Sanepid przypomina, że dopalacze to nowe narkotyki o nieznanym składzie, które oddziaływają na układ nerwowy. Powodują błędne postrzeganie rzeczywistości, wahania nastroju, zaburzenia świadomości i niekontrolowane zachowania. Dopalacze są bardzo niebezpieczne, charakteryzują się wysoką toksycznością, nawet w mikroskopijnych dawkach, a połączone z alkoholem stwarzają dodatkowe niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Łukasz G Łukasz Granga11.04.2017 11:19

Hahahahahah śmieszne. Przecież biznes z dopalaczami nakręca 3 / 4 gimnazjalistów w tym kraju. I niby mówią STOP ? Chyba na pokaz xD

20


ziomek ~ziomek (Gość)11.04.2017 00:03

Tak tylko mówią a i tak każdy z nich słucha Cypisa

30


noł noł ~noł noł (Gość)10.04.2017 20:14

Stop gimbazie

30


jałowiec ~jałowiec (Gość)10.04.2017 20:00

A Tomawa nie strajkowała?Przecież tam to i tak nic nie robią.

30


heeeeeee ~heeeeeee (Gość)10.04.2017 17:16

a NIEROBY nauczyciele z gimnazjum ROZPRZY domagają się podwyżek pensji...a tu proszę dziś kolejny strajk i szkoła zamknięta...za co oni mają płacone???? za wieczne wakacje i narzekanie??

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat