Gigantyczna kolejka do punktu pobrań. Będzie zmiana organizacji ruchu

Strefa FM Wtorek, 20 października 2020, aktualizacja 20.10.2020 15:37120 29660
Kolejka kilkudziesięciu aut, których kierowcy oczekują na wykonanie testu na Covid, ciągnie się od parkingu przy dworcu PKS w Piotrkowie, przez ulicę POW, aż do Słowackiego. Na skrzyżowaniu tych ostatnich ruchem zaczęła kierować Straż Miejska. Przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi zapowiada zmiany w organizacji ruchu, aby zminimalizować uciążliwości.

Ładuję galerię...

Sygnał o korkach i wydłużającym się oczekiwaniu na pobranie wymazu otrzymaliśmy od słuchaczy radia Strefa FM.

 

- Dzwonię w sprawie punktu pobrań. Ulice Grota Roweckiego, Słowackiego są zablokowane. Nikt nie pilnuje tego żeby ludzie mieli pobierane wymazy z aut. Bardzo dużo osób podjeżdża, zostawia samochód na parkingu i przychodzi - mówiła jedna z oczekujących osób w porannym magazynie Magiel. Jak dodała - tworzą się kolejki jak w sklepie po bułki. Była policja, była Straż Miejska, ale nic z tym nie zrobiono. Rozumiem, że nie wszyscy mają pojazdy, ale może to można jakoś zorganizować. Ludzie stoją schorowani, z małymi dziećmi. Jest kiepska organizacja. Nie wiem czy taki punkt powinien się znajdować w tym miejscu.

 

Oczekujący przy punkcie pobrań przyznali w rozmowie z naszym reporterem, że czekają już ponad 2 godziny, a szans na szybkie pobranie próbki nie widać. Kierowcy poruszający się po tej części Piotrkowa są kierowani przez strażników miejskich z ul. POW w stronę przejazdu kolejowego. Lewoskręt został zablokowany. Z trudem przez zatłoczone ulice przejeżdżają "emzetki".

 

Będą jednak zmiany w organizacji ruchu, aby nie blokować ulica Słowackiego i POW oraz jak najbardziej zminimalizować utrudnienia. Ponadto Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, apeluje, aby do punktu pobrań przyjeżdżać wyłącznie swoim samochodem, a nie komunikacją zbiorową lub przychodzić pieszo. W takich przypadkach możliwy jest dowóz karetką pogotowia. 

 

Do sprawy odniósł się także Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. - Codziennie sprowadzamy sytuację w punktach pobrań, jeśli trzeba wydłużamy godziny ich pracy i dostosowujemy do potrzeb mieszkańców. Ostatnio zmieniliśmy godziny pracy na także popołudniowe. Chcemy, żeby testy były wykonywane sprawnie i - w miarę możliwości - bez kolejki. W Piotrkowie w ostatnich dniach liczba pobrań się wahała - od kilku do 90 pobrań dziennie.  W Łódzkiem w ciągu 3 tygodni podwoiliśmy liczbę punktów: z 14 do 33. Jesteśmy gotowi także do zwiększenia godzin pracy punktu w Piotrkowie lub nawet zorganizowania kolejnego, jeśli będzie taka potrzeba. Mamy nadzieję, że zmiana organizacji samych pobrań w tym punkcie - o którą poprosimy WSRM - także pomoże. Najwięcej osób na test przyjeżdża w pierwszej godzinie, na otwarcie punktu - mówi Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ.

 

Punkt pobrań "drive-thru" działa w Piotrkowie od czerwca.

 


Zainteresował temat?

2

14


Komentarze (120)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_luke ~gość_luke (Gość)21.10.2020 01:46

Covid jest po to żeby wszyscy myśleli, że władza jest potrzebna - wykreujemy pandemie a potem was uratujemy.

33


gość_lekarz ~gość_lekarz (Gość)21.10.2020 00:05

Czyli osoby z podejrzeniem koronowirusa lub chore zgromadziły się w centrum Piotrkowa.
No gratuluję pomysłu!!!
To może te wszystkie osoby skierować pod Urząd Miasta na parking.
To nazywa się "strefa zagrożenia bezobjawowa"

60


PCR ~PCR (Gość)20.10.2020 21:56

Ile się tam za to płaci?

50


Kazik ~Kazik (Gość)20.10.2020 11:01

Ciemnota uwierzyła w testy które nie są do wykrywania wirusa bo nie do tego są opracowane.
PCR nie jest testem na Koronowirusa

4024


przysięga ~przysięga (Gość)20.10.2020 22:42

00


gość_zostnwdomu ~gość_zostnwdomu (Gość)20.10.2020 22:12

Tylko lok daun może nas uratować.

23


schakal schakalranga20.10.2020 11:32

Jak trzeba byc otumaniony aby stać w kolejce ,zapłacić za jakiś test , który za tydzień lub za dzień jest nieważny. Po co ludzie robią te testy????? rozumie jak ktoś idzie do szpitala i musi robić test.Ale dobrowolnie!!!!!!!

328


gość_aaa ~gość_aaa (Gość)20.10.2020 21:45

Położenie punktu nienajlepsze. Tutaj sobie testu nie kupicie tak w ramach wyjaśnienia. Tylko ludzie skierowani przez lekarzy. A sceptyków pozdrawiam i życzę zdrowia

40


gość_expres ~gość_expres (Gość)20.10.2020 21:17

Zrobić to na dawnej bazie pks lub na MZK-kach na Krakówce.

30


goœć_maniek ~goœć_maniek (Gość)20.10.2020 20:37

Miejsce nie jest złe, ale może należałoby nakazać by samochody wjechały na parking obok dworca nawet w kilku rzędach. Wówczas kolejki by nie było. Plac jest spory.
Inna sprawa to kolejkowanie osób kierowanych na testy. Zamiast mówić, że mają przyjechać od danej godziny, może po prostu umówić po kilka osób na daną godzinę. Nawet jeśli się nie wyrobią z testami do danej godziny to następni nie czekają kilku godzin tylko max godzinkę.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat