Gigantyczna kolejka do punktu pobrań. Będzie zmiana organizacji ruchu

Strefa FM Wtorek, 20 października 2020, aktualizacja 20.10.2020 15:37120 29992
Kolejka kilkudziesięciu aut, których kierowcy oczekują na wykonanie testu na Covid, ciągnie się od parkingu przy dworcu PKS w Piotrkowie, przez ulicę POW, aż do Słowackiego. Na skrzyżowaniu tych ostatnich ruchem zaczęła kierować Straż Miejska. Przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi zapowiada zmiany w organizacji ruchu, aby zminimalizować uciążliwości.

Ładuję galerię...

Sygnał o korkach i wydłużającym się oczekiwaniu na pobranie wymazu otrzymaliśmy od słuchaczy radia Strefa FM.

 

- Dzwonię w sprawie punktu pobrań. Ulice Grota Roweckiego, Słowackiego są zablokowane. Nikt nie pilnuje tego żeby ludzie mieli pobierane wymazy z aut. Bardzo dużo osób podjeżdża, zostawia samochód na parkingu i przychodzi - mówiła jedna z oczekujących osób w porannym magazynie Magiel. Jak dodała - tworzą się kolejki jak w sklepie po bułki. Była policja, była Straż Miejska, ale nic z tym nie zrobiono. Rozumiem, że nie wszyscy mają pojazdy, ale może to można jakoś zorganizować. Ludzie stoją schorowani, z małymi dziećmi. Jest kiepska organizacja. Nie wiem czy taki punkt powinien się znajdować w tym miejscu.

 

Oczekujący przy punkcie pobrań przyznali w rozmowie z naszym reporterem, że czekają już ponad 2 godziny, a szans na szybkie pobranie próbki nie widać. Kierowcy poruszający się po tej części Piotrkowa są kierowani przez strażników miejskich z ul. POW w stronę przejazdu kolejowego. Lewoskręt został zablokowany. Z trudem przez zatłoczone ulice przejeżdżają "emzetki".

 

Będą jednak zmiany w organizacji ruchu, aby nie blokować ulica Słowackiego i POW oraz jak najbardziej zminimalizować utrudnienia. Ponadto Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, apeluje, aby do punktu pobrań przyjeżdżać wyłącznie swoim samochodem, a nie komunikacją zbiorową lub przychodzić pieszo. W takich przypadkach możliwy jest dowóz karetką pogotowia. 

 

Do sprawy odniósł się także Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. - Codziennie sprowadzamy sytuację w punktach pobrań, jeśli trzeba wydłużamy godziny ich pracy i dostosowujemy do potrzeb mieszkańców. Ostatnio zmieniliśmy godziny pracy na także popołudniowe. Chcemy, żeby testy były wykonywane sprawnie i - w miarę możliwości - bez kolejki. W Piotrkowie w ostatnich dniach liczba pobrań się wahała - od kilku do 90 pobrań dziennie.  W Łódzkiem w ciągu 3 tygodni podwoiliśmy liczbę punktów: z 14 do 33. Jesteśmy gotowi także do zwiększenia godzin pracy punktu w Piotrkowie lub nawet zorganizowania kolejnego, jeśli będzie taka potrzeba. Mamy nadzieję, że zmiana organizacji samych pobrań w tym punkcie - o którą poprosimy WSRM - także pomoże. Najwięcej osób na test przyjeżdża w pierwszej godzinie, na otwarcie punktu - mówi Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ.

 

Punkt pobrań "drive-thru" działa w Piotrkowie od czerwca.

 


Zainteresował temat?

2

14


Komentarze (120)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_h ~gość_h (Gość)21.10.2020 10:56

Już pobierali próbki od znajomego.Pobrali ok,tylko z tego zamieszania ich nie wzieli.Po 2 dniach telefon ma pan pozytywny.Jakies pytania?

62


gość_kosmita ~gość_kosmita (Gość)21.10.2020 10:10

Równie dobrze ode wymazać mogła by pobierać babcia klozetowa w ToyToy -u

42


gość_kierowca ~gość_kierowca (Gość)21.10.2020 00:09

Proponuje punkt pobrań-Rondo Sulejowskiej. Tam jest taki korek,ze spokojnie można pobrać wymaz stojąc na rondzie w aucie i jeszcze wypełnić papiery.

162


dawcy dna ~dawcy dna (Gość)20.10.2020 23:15

Już na onecie dzisiaj piszą że giną w tajemniczy sposób próbki pobrane niby na koronawirusa, a tak naprawdę to są to próbki DNA. Jak myślicie dlaczego giną, nie wiadomo gdzie?

48


gość_damiano241 ~gość_damiano241 (Gość)21.10.2020 08:28

Gratuluję pomysłu ,żeby w centrum robić taka strefę, to jest właśnie obecna władza w Piotrkowie zero myślenia w tym co robią ,lepsza lokalizacją by był teren przy stadionie miejskim na żwirkach bądź Wronia czy nawet przy lotnisku gdzieś gdzie wiadomo panuje mniejszy ruch

80


@ndzi ~@ndzi (Gość)21.10.2020 08:24

A za parkowanie płacą, wszak 2h stoją, tyle kasy a ile można było by zrobić

60


qwert ~qwert (Gość)20.10.2020 20:29

Anty covid, anty szczepionka, płaskoźiemcy, kosmici, i inne oszołomy łączmy się

137


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga21.10.2020 07:34

wyznawcy covida , nosiciele masoneczek, naczelnika państwa , ludzi jaszczurów, płaskoźiemcy, kosmici, i inne oszołomy łączcie się sami ze sobą :)

17


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga21.10.2020 07:23

Można tą sytuację podsumować klasykiem "... jedzmy gó...o one jest dobre, miliardy much nie mogą się mylić"

26


gość_gość ~gość_gość (Gość)21.10.2020 01:12

Czy sekta kowidian dalej wierzy w bezobjawowego wirusa i płaską Ziemię?

26


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat