Gigantyczna kolejka do punktu pobrań. Będzie zmiana organizacji ruchu

Strefa FM Wtorek, 20 października 2020, aktualizacja 20.10.2020 15:37120 30986
Kolejka kilkudziesięciu aut, których kierowcy oczekują na wykonanie testu na Covid, ciągnie się od parkingu przy dworcu PKS w Piotrkowie, przez ulicę POW, aż do Słowackiego. Na skrzyżowaniu tych ostatnich ruchem zaczęła kierować Straż Miejska. Przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi zapowiada zmiany w organizacji ruchu, aby zminimalizować uciążliwości.

Ładuję galerię...

Sygnał o korkach i wydłużającym się oczekiwaniu na pobranie wymazu otrzymaliśmy od słuchaczy radia Strefa FM.

 

- Dzwonię w sprawie punktu pobrań. Ulice Grota Roweckiego, Słowackiego są zablokowane. Nikt nie pilnuje tego żeby ludzie mieli pobierane wymazy z aut. Bardzo dużo osób podjeżdża, zostawia samochód na parkingu i przychodzi - mówiła jedna z oczekujących osób w porannym magazynie Magiel. Jak dodała - tworzą się kolejki jak w sklepie po bułki. Była policja, była Straż Miejska, ale nic z tym nie zrobiono. Rozumiem, że nie wszyscy mają pojazdy, ale może to można jakoś zorganizować. Ludzie stoją schorowani, z małymi dziećmi. Jest kiepska organizacja. Nie wiem czy taki punkt powinien się znajdować w tym miejscu.

 

Oczekujący przy punkcie pobrań przyznali w rozmowie z naszym reporterem, że czekają już ponad 2 godziny, a szans na szybkie pobranie próbki nie widać. Kierowcy poruszający się po tej części Piotrkowa są kierowani przez strażników miejskich z ul. POW w stronę przejazdu kolejowego. Lewoskręt został zablokowany. Z trudem przez zatłoczone ulice przejeżdżają "emzetki".

 

Będą jednak zmiany w organizacji ruchu, aby nie blokować ulica Słowackiego i POW oraz jak najbardziej zminimalizować utrudnienia. Ponadto Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, apeluje, aby do punktu pobrań przyjeżdżać wyłącznie swoim samochodem, a nie komunikacją zbiorową lub przychodzić pieszo. W takich przypadkach możliwy jest dowóz karetką pogotowia. 

 

Do sprawy odniósł się także Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. - Codziennie sprowadzamy sytuację w punktach pobrań, jeśli trzeba wydłużamy godziny ich pracy i dostosowujemy do potrzeb mieszkańców. Ostatnio zmieniliśmy godziny pracy na także popołudniowe. Chcemy, żeby testy były wykonywane sprawnie i - w miarę możliwości - bez kolejki. W Piotrkowie w ostatnich dniach liczba pobrań się wahała - od kilku do 90 pobrań dziennie.  W Łódzkiem w ciągu 3 tygodni podwoiliśmy liczbę punktów: z 14 do 33. Jesteśmy gotowi także do zwiększenia godzin pracy punktu w Piotrkowie lub nawet zorganizowania kolejnego, jeśli będzie taka potrzeba. Mamy nadzieję, że zmiana organizacji samych pobrań w tym punkcie - o którą poprosimy WSRM - także pomoże. Najwięcej osób na test przyjeżdża w pierwszej godzinie, na otwarcie punktu - mówi Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ.

 

Punkt pobrań "drive-thru" działa w Piotrkowie od czerwca.

 


Zainteresował temat?

2

14


Komentarze (120)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)30.10.2020 15:19

Ludzie sami tam jadą czy są kierowani przez lekarzy?

10


infamia ~infamia (Gość)20.10.2020 12:00

buhahhaha nie wierzę to się dzieje naprawdę? covid to stan umysłu.

3529


Hmmm ~Hmmm (Gość)20.10.2020 14:04

Rozumiem, że jest zagrożenie, że trzeba uważać... ale nie popadajmy w histerię. Wirus nie spada z chmury, tylko przenosi się drogą kropelkową. To nie skażenie radioaktywne. Dbajmy o higienę i dezynfekcję, trzymajmy dystans, ograniczmy maksymalnie spotkania z ludźmi i nośmy te maseczki (niektórzy może nie wiedzą, ale maseczki muszą być czyste). W wakacje większość ignorowała covid (wesela, imprezy rodzinne, wakacje itd.), a teraz w ciągu dwóch tygodni panika... W marcu wszyscy biegli do sklepów po kaszę i papier, teraz czas na testy i szczepionki na grypę. Wirus wirusem... ale teraz samonapędzająca się spirala strachu zbiera żniwo.

271


ada ~ada (Gość)20.10.2020 19:49

I tak pracodawcy zmuszają do przychodzenia do pracy osób, które mają typowe objawy zakażenia..niech zarażają innych, bo dla właściciela firmy liczy sie tylko kasa.

76


gość_hhhh ~gość_hhhh (Gość)21.10.2020 11:02

Mnie osobiscie nie interesuje w co kto wierzy.Chociaz odnosnie plaskoziemcow czemu jeszcze nikt nie dotarl do konca swiata?Ale skoro na calym swiecie ludzie nosza maseczki i jakos zyja to co wam przeszkadza?Marudzicie jakby wam jakies chipy do sledzenia wszczepiali.Widac musi tak byc,ze im kto glupszy tym glosniej krzyczy.

35


e-piotr ~e-piotr (Gość)21.10.2020 17:50

Patrząc na tą lokalizację punktu testu na Covid, mam przeczucie a wręcz pewność, ze to miejsce Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi wskazała Pani Majczyna.

10


gość_polo      ~gość_polo (Gość)21.10.2020 19:58

Obserwując to arcyciekawe mydlenie oczu Covidem, ciekaw jestem kiedy ruszy nowy program PiSu " słoiczek zalewajki + " a ośrodki pomocy społecznej będą kontrolować prywatne mieszkania, czy rodzice nie wyjadają skwarek dzieciom. Jeżeli solidarnie się nie zbuntujemy, to boję się, że będziemy mieć sytuację jak na Ukrainie...

24


A.B. ~A.B. (Gość)21.10.2020 17:18

Co tam takie badanie >>Tylko "duszpasterze" moga modlitwazapewnic Wam ochrone przed wirusem.Oczywiscie za odpowiednia ofiara .100 -200 złotych.

12


gość 13 ~gość 13 (Gość)21.10.2020 13:31

Nie lepiej zmienić lokalizację punktu niż blokować centrum miasta.

100


wymazy z aut ~wymazy z aut (Gość)21.10.2020 11:23

Po co pobierać wymazy z aut? A to dobre. Do tej pory myślałem, że wymazy pobiera się z gardła lub nosa. Czy to jakieś novum?

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat