Giełda przed giełdą?

Tydzień Trybunalski Sobota, 01 grudnia 201853 12414
Zamiast jechać w sobotę na giełdę, lepiej zostawić auto na pobliskim parkingu... przed giełdą. Z punktu widzenia sprzedającego, pomysł wydaje się genialny, bo przecież w kieszeni zostaje 30 zł. Na całą sprawę inaczej zapatrują się mieszkańcy bloków przy Dmowskiego w Piotrkowie, gdzie cwani sprzedawcy notorycznie zajmują miejsca parkingowe.

Ładuję galerię...

Problem z miejscami parkingowymi w Piotrkowie jest powszechnie znany. W samym mieście zarejestrowanych jest prawie 60 tysięcy samochodów. Miejsc, w których brakuje parkingów jest sporo. Ciekawe zjawisko zauważyła piotrkowianka, która mieszka przy ul. Dmowskiego. Jak poinformowała na antenie radia Strefa FM, osoby, które chcą sprzedać samochód, zamiast jechać na giełdę, zostawiają pojazdy na parkingach, co z kolei utrudnia życie mieszkańcom pobliskich bloków.

 

- Od czwartku nie można tam zaparkować. Najprawdopodobniej sprzedawcy unikają w ten sposób opłaty za wjazd na teren giełdy. Niech ktoś się przejedzie w piątek wieczorem, to zobaczy, że na parkingu roi się od samochodów z kartkami "sprzedam". Gdy wracam z pracy, nie mam gdzie zaparkować. Tak samo, gdy ktoś chce do mnie przyjechać, również jest problem. Może ktoś by się w końcu za to wziął? To jest porażka! Trzeba jeździć nie wiadomo gdzie i szukać miejsca, a przecież te parkingi są dla mieszkańców i ich gości - mówiła w audycji Magiel mieszkanka Piotrkowa.

 

W świetle polskiego prawa Straż Miejska nie może podjąć interwencji w sprawie pozostawionych tam samochodów. - Jeżeli znajdują się na oznaczonych miejscach parkingowych, to nic nie możemy zrobić. Jedyna rada dla mieszkańców to wystąpienie do zarządcy drogi, aby umieścić tabliczkę, że parking jest dostępny na przykład dla mieszkańców bloku przy ul. Dmowskiego 30 - tłumaczy Jan Sońta, kierownik Referatu ds. Wykroczeń Straży Miejskiej w Piotrkowie.


Problem ten znany jest piotrkowskim strażnikom, którzy kierują na Dmowskiego swoje patrole. Nie było jednak żadnych podstaw do przeprowadzenia interwencji lub ukarania właściciela pojazdu. - Wielokrotnie służba dyżurna otrzymywała takie sygnały, jeździliśmy na miejsce i sprawdzaliśmy, a skutek był taki, że nie mogliśmy nic zrobić. Pojazd zaparkowany był prawidłowo i nie utrudniał ruchu drogowego. To, że posiadał kartki świadczące o tym, że jest przeznaczony na sprzedaż, nie jest żadnym wykroczeniem - wyjaśnia Jan Sońta.

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.12.2018 20:48

Rja jak widzisz łamanie przepisów, A nie zglaszasz tego do Straszy czy Polići to popełniają przestmpstfo. Zarabianie faktów.

31


gość ~gość (Gość)04.12.2018 07:26


~Zawodowy Autokupiec Hahahaha wielki handlarz za dychę i dropsa gdzie nawet cię nie stać na wstawienie auta na giełdę za 30 złotych, jak byś znał się na interesach to byś wiedział ze żeby wyciągnąć to pierw trzeba włożyć hahaha no nie wierze :D

31


Zawodowy Autokupiec ~Zawodowy Autokupiec (Gość)02.12.2018 15:19

Spróbujcie przebić oponę lub zarysować karoserię w którymś z moich samochodów do sprzedania, a policja się wami zajmie. I jeszcze zapłacicie mi odszkodowanie za poniesione szkody, a w papierach będziecie mieli, że jesteście karani. Auta są monitorowane na video, więc ostrzegam, żebyście tego nawet nie próbowali. A moje wozy jak stały tak będą tam zawsze stały, jest tam parking i nic nie możecie mi zrobić -))))

114


gość ~gość (Gość)03.12.2018 17:45

Dzisz jechałem to same co sobotę stały czyli 11 samochód
Parking przed wjazdem biedronki.
Naprawdę władze miasta powinni opłay ciągnąć co nagminnie łamią i innych miastach takich i odstrasza i są opłaty

20


gość ~gość (Gość)03.12.2018 17:37

Od tego komisy i Internet cwaniaczki
Mieszkaniec nie ma gdzie postawić wy stoicie całymi miesiącami i kto
wie czy latami też. To jest mądre znaleźć można takich sposobów po 1000zl mandatu. Cwany byś był dalej?

20


gość ~gość (Gość)03.12.2018 17:32

A nie bardziej to doskwiera właścicielowi targowiska?Na mój nos tak.

10


Rja ~Rja (Gość)02.12.2018 19:22

Straż Miejska jest nie potrzebna. Ulica Dmowskiego 20 - pojazdy parkują we wjeździe do bloku ignorując znak T-30 ze wskazaniem parkowania równoległego, parkują pod kątem 45 st na trawniku oraz poza pasem postojowym P-19.Za całość grozi co najmniej 200 zł a Straż Miejska ma to w d**** i nie reaguje nawet na telefony mieszkańców. Policji również się nie chce. Pytam po co te służby nam są potrzebne Po to żeby tylko kasę wyciągać?? Pomijam że pojazdy te stwarzają bezpośrednie zagrożenie ruchu drogowego ponieważ wyjazd z w/w bloku jest tak utrudniony że to tylko kwestia czasu jak dojdzie tu do kolizji czy wypadku. Zapraszam epiotrkow w godzinach wieczornych pod wskazany adres i ocenę tej sytuacji

31


gość ~gość (Gość)03.12.2018 13:01

Handlarz hahaha sprzedajacy szroty .
Frajera nie stac by wjechac na teren gieldy i stawia te parchy tam.
Panie Biznesmenie zadzwon do jakiegos zlomiarza moze da ci dobra cene i zabierze chociaz lidzie beda mieli gdzie zaparkowac

20


gość gośćranga03.12.2018 12:56

xx, a klienci sklepów w tymże bloku gdzie będą mieli parkować? Kupiłeś mieszkanie to trzeba było sobie miejsce w garażu czy na parkingu wykupić.

10


zizu ~zizu (Gość)03.12.2018 08:20

Proponuje mieszkańcom zapoznać się z tym tematem:
moto.wp.pl/uwazaj-mozesz-zaplacic-za-kartke-sprzedam-na-szybie-samochodu-6068400946471553a
może uda Wam się w ten sposób coś zdziałać i przegonić blokujacych parkingi.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat