Gdzie znaleźć Biuro Rzeczy Znalezionych?

Strefa FM Piątek, 06 lipca 20181 2516
Zgubienie czegokolwiek ma na koncie każdy, a ilu z nas wie, gdzie zguby szukać, ewentualnie dokąd przedmiot znaleziony zanieść? Czy w Piotrkowie istnieje coś takiego, jak Biuro Rzeczy Znalezionych?

Tak, nawet dwa - dla miasta i dla powiatu. Funkcjonują przy ul. Sienkiewicza 16a.

- Do naszego biura trafiają rzeczy, które ktoś odnalazł i nie jest w stanie ustalić ich właściciela, ewentualnie zna ale nie wie, gdzie właściciel przebywa - mówiła w Maglu Grażyna Surowy. - Ostatnio nie było specjalnie dużo takich przypadków, ale z reguły jest ich więcej w okresie letnim. Ludzie w Piotrkowie najczęściej gubią kluczyki do samochodów, telefony, a latem nawet swój bagaż podręczny. Te zdarzenia często stają się udziałem obywateli Ukrainy. Niedawno jedna z Ukrainek odebrała u nas trzy torby podręczne. I nadal mamy dwie do odebrania.

 

Biuro Rzeczy Znalezionych przechowuje przedmioty przez co najwyżej rok od momentu, kiedy zostało wysłane wezwanie do osoby uprawnionej do odbioru. Jeśli przez ten rok zguba nie zostanie odebrana, przedmiot przechodzi na własność miasta. Zgodnie z przepisami, jeżeli ktoś znajdzie rzecz na której posiadanie wymagane jest zezwolenie (np. broń, amunicja, dowód osobisty) musi odnieść ją do najbliższej komendy policji.

- Z kolei pieniądze to jest jedyna rzecz, którą znalazca jest zobowiązany oddać do nas - mówiła przedstawicielka BRZ. - Sporządzamy protokół, w którym opisujemy każdy banknot i wydajemy potwierdzenie przyjęcia takiej zguby.

 

Warto też przypomnieć, że kilka lat temu zmieniły się przepisy ustawy o rzeczach znalezionych, na mocy których biura nie przyjmują rzeczy, których wartość nie osiąga 100 zł.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP ~EP (Gość)06.07.2018 09:12

" Sporządzamy protokół, w którym opisujemy każdy banknot i wydajemy potwierdzenie przyjęcia takiej zguby."
Banknot 20 zł z wizerunkiem króla Bolesława I Chrobrego, numer GX2952624 z 25 marca 1994 r. i podpisem prezes NBP Hanny Gronkiewicz-Waltz. W jaki sposób to pomoże znaleźć właściciela zguby? :D

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat