Gdzie te gawrony?

ePiotrkow Wtorek, 02 sierpnia 201622 4967
O problemie wspominaliśmy już wielokrotnie, bo i wielokrotnie w tej sprawie zgłaszali się do nas czytelnicy portalu i słuchacze radia Strefa FM. Jedna z piotrkowianek w porannej audycji Magiel poskarżyła się dziś na stada gawronów grasujące w okolicach sądu.

- Nie wiem, czy przepłoszenie ptaków było potrzebne, panie prezydencie – zaczęła słuchaczka. - Wczoraj o godzinie 18 dach sądu i kamienicy, w której mieszkam, były całe czarne od ptaków. Nie wiem czy przegonienie ich z jednego miejsca w drugie to dobre rozwiązanie.

 

Gdzie więc się podziały? Odwiedziliśmy zarówno park Poniatowskiego, jak i tereny, w okolicy których miało "być czarno". Ani w jednym, ani w drugim miejscu gawronów nie uświadczyliśmy.

 

- Ci, którzy chodzili do parku, przyzwyczaili się, że ławki są takie, a nie inne, ale w centrum miasta to chyba znacznie bardziej problematyczne – mówiła kobieta.

 

Problematyczne jest również to, że na temat przepłoszenia zwierząt nic urzędnikom nie wiadomo. Owszem, miasto otrzymało zgodę na płoszenie ptaków metodą sokolniczą w parku Poniatowskiego, ale tylko w określonym terminie – od 1 września tego roku do 15 marca następnego. Możliwe więc, że w parku po prostu pojawił się samoistnie dziki drapieżnik, który spłoszył gawrony.

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Czy w ZDiUM się byczą? ~Czy w ZDiUM się byczą? (Gość)03.08.2016 12:57

Prezydent Chojniak pozostaje głuchy na apel radnych o mycie ławek w parku.

60


13piotrkowianka13 ~13piotrkowianka13 (Gość)02.08.2016 13:03

Jak to przyzwyczaili się do takich ławek ?To znaczy ,ze co w parku to może śmierdzieć i moga być pobrudzone odchodami ławki?My piotrkowianie chcąc iść do parku musimy sie przyzwyczaić,że nam ptak zachwile narobi,że dzieci i my wdychamy te smrody i że nawet nie ma gdzie usiąść,bo pani tak stwierdziła? Nie my też chcąc wypocząć po całotygodniowym dniu pracy,chcemy usiaść na czystych łąwkach i patrzyć jak nasze pociechy bawią się w czystym parku!!!!

116


? ~? (Gość)02.08.2016 13:07

Ja chcę mieć czysty park, gdzie z przyjemnością będę mógł rozkoszować się przyrodą, a nie ptasimi odchodami jak dotychczas. A ta pani - obrończyni gawronów niech sobie u siebie w domu założy gniazdo i niech jej sr...ją na fotel - do wszystkiego się można przyzwyczaić!

128


wiemgdziesą ~wiemgdziesą (Gość)03.08.2016 05:16

Otóż chwilowo gawrony przeniosły się stadnie na pola pełne zbóż, za parkiem. Miedzy Morgową, aż po Lotnisko. Mają darmowy żer, wiec całe ogromne stado buszuje w zbożu. Jak się rolnicy zdecydują i skoszą to co im zostanie, to ptaszyska będą dalej bielić ławki w parku

31


Podobno ~Podobno (Gość)02.08.2016 20:44

Z dworca ładnie widać gawrony siedzące wieżowcach na osiedlu Górna-Dzielna :)

11


Antoni ~Antoni (Gość)02.08.2016 16:44

a jaki to problem, dalibyśta mi 20 zl nalapalbym od pierwszego do ostatniego i wysprzedal wszystkie jeszcze bym dorobil

10


pytanie za dychę ~pytanie za dychę (Gość)02.08.2016 16:35

Na które słowo w komentarzu stawiacie jako naruszające jego etykę....Kaufland, niemiecki, Niemcy czy przybysze... Ja sam nie wiem.

00


gimbaza ~gimbaza (Gość)02.08.2016 13:25

Wystrzelać dziadostwo i wszystko w temacie.

107


Hihi ~Hihi (Gość)02.08.2016 15:06

Od kilku dni widać je w rokszycach w okolicach kauflandu.

10


dziadek ~dziadek (Gość)02.08.2016 15:09

Szanowna Pani, odpowiem tak, proszę wykazać odrobinę empatii. Otóż gawrony, zwierzęta inteligentne, stadne i mobilne, podobnie jak ludzie, mają potrzebę przemieszczania się, nie chcą siedzieć w jednym zabrudzonym już miejscu i ogólnie lubią rasę ludzką. Proszę się jednak przygotować na wiele większe emocje, bo od wschodu podążają w kierunku naszego grodu nieokiełznane watahy dzików, a te nie są tak bezkonfliktowe jak przyjazne gawrony. Tylko patrzeć jak wtargną do miasta i zaczną wyrywać staruszkom z rąk torby z żywnością i innymi dobrami. I nie wystarczy na nie tupnąć czy zaklaskać w dłonie, bo pogonią.

121


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat