ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Gdzie przechowywać rower zimą?

Czwartek, 28 stycznia 2021 934
Zima to czas, kiedy większość osób rezygnuje z jazdy na dwóch kółkach. Niezwykle istotne jest to, aby wybrać odpowiednie miejsce przechowywania pojazdu. Niekorzystne warunki otoczenia mogłyby negatywnie wpłynąć na stan konstrukcji, a więc lepiej nie ryzykować.
fot. pixabay.com / donterase

 

Garaż/piwnica

 

Osoby dysponujące garażem lub piwnicą nie mają większego dylematu. To idealne miejsce na przechowywanie dwóch kółek. Ważne jest jednak to, aby umieścić pojazd w bezpiecznym położeniu. Nie może on odbijać się od ściany lub podłogi. Najlepiej zainwestować w profesjonalny stojak lub uchwyt, który utrzyma konstrukcje w pożądanym położeniu. Wbrew pozorom nie musi być to duży wydatek. Trzeba także wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na kilka sezonów. Przed nadejściem zimy warto wykonać kompleksowy serwis roweru, tak aby był on w pełni przygotowany na wiosnę. Należy wymienić zużyte lub uszkodzone komponenty, a także przeprowadzić serwis. Nie można również zapomnieć o czyszczeniu. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat powinni odwiedzić blog rowerowy Pieknyrower.pl, gdzie można znaleźć wiele praktycznych wskazówek.

 

Mieszkanie

 

Wiele osób decyduje się trzymać rower w mieszkaniu. Z pewnością jest to o wiele lepsza opcja, niż wystawianie go na balkon. Nawet, jeśli jest on kryty to nie zabezpiecza dostatecznie konstrukcji przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Przechowywanie jednośladu w domu wcale nie musi być problematyczne. Konieczne jest jednak zakupienie solidnego uchwytu, który poradzi sobie z jego utrzymaniem na ścianie lub suficie. Omawiane rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporą ilość przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w przypadku mieszkania o niewielkim metrażu. Sporą popularnością cieszą się uchwyty w formie półek, na których można umieścić np. elementy dekoracyjne lub książki. Wyczyszczony, zadbany rower będzie stanowił oryginalną ozdobę wnętrza.

 

Przechowalnie rowerów

 

Pozostawienie jednośladu na zewnątrz nie jest dobrym posunięciem. Oczywiście można umieścić go w pokrowcu, który ogranicza przedostawanie się wilgoci, zanieczyszczeń, czy też promieni UV. Nie jest to jednak wystarczająca ochrona, przez co żywotność pojazdu może znacząco się zmniejszyć. Ci, którzy nie maja pomysłu, co zrobić z jednośladem powinny wziąć pod uwagę profesjonalne przechowalnie rowerów. Funkcjonują one przede wszystkim w dużych miastach. Jest to dodatkowy wydatek, jednak warto wziąć pod uwagę, że wysokiej klasy pojazd jest o wiele droższy. Pozostawiając go na zewnątrz sprawiamy, że metalowe komponenty mogą pokryć się rdzą. Nie można również zapomnieć o ryzyku kradzieży. W niektórych miejscach możliwe jest także wykonane przeglądu oraz konserwacji przed odbiorem dwóch kółek. Zadowoli to osoby, które nie chcą tego robić samodzielnie.

 


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat