Gdzie prace społecznie użyteczne są opłacalne?

Strefa FM Piątek, 26 lipca 201311 3996
Pracują przez 10 godzin tygodniowo na rzecz społeczności lokalnej w organizacjach pomocy społecznej czy tych, które zajmują się pomocą charytatywną. Mowa o bezrobotnych bez prawa do zasiłku, którzy korzystają ze świadczeń pomocy społecznej i wykonują prace społecznie użyteczne.

Gminy powiatu piotrkowskiego chętnie korzystają z tej formy zatrudnienia, a ich włodarze chwalą sobie pracowników współfinansowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy.
- Jako gospodarz gminy Moszczenica jestem bardzo zadowolony z propozycji pani dyrektor PUP w Piotrkowie, jeśli chodzi o organizację prac społeczno-użytkowych na terenie naszej gminy. Takie przedsięwzięcie jest bardzo ważne dla wszystkich bezrobotnych z gminy Moszczenica, ponieważ w tym porozumieniu zawarta jest praca dla pięciu osób: trzech kobiet i dwóch mężczyzn. Ogólny koszt całego przedsięwzięcia to około 8 tysięcy złotych, z czego 60 procent finansuje nam PUP. Z budżetu gminy dodajemy około 3,5 tysiąca zł. Te prace to piękna forma aktywizacji bezrobotnych, aby pobierając zasiłek wiedzieli, że niektóre prace trzeba wykonać od siebie - mówi Marceli Piekarek, wójt Moszczenicy.

Korzyści z zatrudniania w ramach pac społecznie użytecznych nie widzi z kolei piotrkowski magistrat, o czym informował już kilka miesięcy temu.

PRZECZYTAJ: Urząd Miasta nie chce aktywizować bezrobotnych

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

motot ~motot (Gość)26.07.2013 09:18

pierwszy :-)

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat